Taşköprü Otobüs Bileti Ara

Taşköprü Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Kastamonu merkezine 45 kilometre uzaklıktaki Taşköprü ilçesi, Kastamonu ve Sinop arasında bir kavşak noktası görevi görüyor. Taşköprü, Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde oldukça küçük bir otobüs terminaline sahip. İlçenin hemen her yerine terminalden yürüyerek ulaşma şansınız var ama isterseniz belediye otobüsleri, ilçeler arası minibüsler ve taksilerden de faydalanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Ezmece Caddesi ve Süleyman Demirel Caddesi’ndeki duraklarına terminalden 2 dakikada gidebileceğiniz belediye otobüsleri, ilçede en çok kullanılan toplu taşıma araçları. Kornapa-SEKA-Meydan, Meydan-Kız Meslek-Üniversite, Ağcıkişi Mahallesi-Bahrialp-Sümer-Meydan belediye otobüs hatları ile sabah saat 07:45’ten gece saat 21:00’a kadar ilçenin hemen her durağına kolayca gidebilirsiniz.

Minibüsler

Terminal önünde kolayca bulabileceğiniz ilçe içi minibüsleri ile Bahçelievler Mahallesi, Camikebir Mahallesi ve Pulcular Mahallesi gibi kalabalık mahallere ve ana caddelere gece saat 21:00’a kadar gidebilirsiniz. Taşköprü Terminali içerisinde bir ilçeler arası minibüs durağı da var ve bu minibüslerle her saat Pompeiopolis Antik Kenti ve Kalekapı Kaya Mezarı gibi ilçenin turistik yerlerine; Kastamonu, Sümer ve Kadıoğlu gibi yakın il ve ilçelere de gidebilirsiniz.

Taksi

0544 730 32 51 numaralı telefondan 24 saat ulaşabileceğiniz, terminal karşısında durağı olan Taşköprü Terminal Taksi, terminale çok yakın olan 0542 343 71 43 numaralı Köprübaşı Taksi ve 0534 393 48 99 numaralı telefondan ulaşabileceğiniz Otogar Mesut Taksi ile de zaten yakın olan ilçe merkezine rahatça gitme şansınız var.

Şehir Merkezinden Taşköprü Terminali’ne Ulaşım değiştir

Küçük bir ilçe olan Taşköprü’nün küçük ama ulaşım bakımından elverişli bir otobüs terminali var. Her saat bulabileceğiniz belediye otobüsleri ve ilçe içi minibüslerle ilçe merkezinin yanında Kastamonu’nun diğer ilçelerinden de Taşköprü Terminali’ne gelmek mümkün.

Belediye Otobüsleri

Kornapa-SEKA-Meydan, Meydan-Kız Meslek-Üniversite, Ağcıkişi Mahallesi- Bahrialp-Sümer-Meydan hatlı belediye otobüsleri, ilçenin hemen her mahallesinden otobüs terminaline ulaşmanızı sağlayacaktır. Belediye otobüsleri, 07:45’ten gece saat 21:00’a kadar hizmet veriyor.

Minibüsler

Kastamonu Üniversitesi Taşköprü Meslek Yüksekokulu, Saim Tokatlı Caddesi, Yavuz Sultan Selim Caddesi, Halide Edip Adıvar Caddesi ve Karacaoğlan Caddesi gibi işlek caddelerinde kolaylıkla bulabileceğiniz minibüsler de otobüs terminaline ulaşım için sıklıkla kullanılıyor.

Taksi    

Saim Tokatlı Caddesi’nde durağı olan ve 0543 572 52 79 numaralı telefonla ulaşarak taksi çağırabileceğiniz Sümer Taksi, Bahri Alp Caddesi’nde bulabileceğiniz 0542 343 71 43 numaralı Köprübaşı Taksi ve Kastamonu Üniversitesi Taşköprü Meslek Yüksekokulu kampüsü karşısında hizmet veren 0541 572 52 79 numaralı Arabacı Taksi ile de istediğiniz saatte terminalde olabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Taşköprü Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Taşköprü
100 TL68 sa
roomİzmir - Taşköprü
190 TL114 sa
roomAnkara - Taşköprü
50 TL13 sa 10 dk
roomBursa - Taşköprü
140 TL18 sa 30 dk
roomTrabzon - Taşköprü
120 TL210 sa 45 dk
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  9 saat schedule
 • İzmir
  14 saat schedule
 • Ankara
  4 saat schedule
 • Bursa
  9 saat schedule
 • Trabzon
  12 saat schedule
expand_less