Sorgun Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Sorgun Hakkında

Sorgun Hakkında

Yozgat’ın en büyük ve güzel ilçesi olan Sorgun, ünlü kaplıcalarının yanı sıra tarihi ve doğal güzellikleriyle de görülmesi gereken bir yer. Yozgat merkezine sadece 30 dakika uzaklıkta olan Sorgun’da ilk gidilmesi gereken yer ise ünlü Sorgun Kaplıcaları. Türkiye’nin termal turizm konusunda önemli bir merkezi olan Sorgun kaplıcalarında su sıcaklığı 55 dereceye kadar çıkıyor. Sorgun kaplıcalarının şifalı suları, başta romatizma olmak üzere pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılıyor. Kaplıcalar çevresinde her bütçeye uygun konaklama tesisleri de bulabilirsiniz.

Sorgun’da mutlaka görülmesi gereken tarihi yerler arasında yer alan Alişar Höyüğü’nün tarihi M.Ö. 4000 yılına ve Bakır Çağı’na kadar uzanıyor. Burada pek çok kazı yapıldı ve önemli eserler bulundu. Sorgun’da Hititler döneminden kalan pek çok eseri de yakından göreceksiniz. Sorgun Karakız ve Kazankaya Hitit Heykel Atölyesi ve Sorgun Hapisboğazı Hitit Heykel Atölyesi, aslan başlı bazalt taş heykelleriyle sizi tarihte bir yolculuğa çıkaracak.

Sorgun’a sadece 10 dakika uzaklıkta bulunan kayıp şehir Pteria’ya ait olduğu düşünülen Kerkenes Harabeleri ise ilçenin başka bir önemli tarihi gezi noktası. 1998 yılında keşfedilen harabelerde birçok tarihi eser bulundu. Sorgun’da önemli dini yapıları da ziyaret edebilirsiniz. Gedikhasanlı Şakir Efendi Türbesi, ilçede en çok ziyaret edilen yerlerden biri. Yöre halkının çok sevdiği ve Osmanlı döneminin önemli bir din adamı olan Gedikhanlı Şakir Efendi’nin mezarı burada bulunuyor. Garipler Köyü Kilisesi’nin ise hangi dönemde yapıldığı bilinmiyor. Kilisenin bazı bölümleri hala ayakta ve görülmeye değer güzellikte.

Şehir Merkezinden Sorgun Terminali’ne Ulaşım

Şifalı kaplıcaları için her yıl binlerce insanın ziyaret ettiği Sorgun ilçesinin otobüs terminaline ilçenin her yerinden yürüyerek ulaşmak mümkün. Yürümek istemiyorsanız yolcular için sağlanan belediye otobüslerini, minibüsleri ve taksileri de kullanarak terminale istediğiniz saatte gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Sorgun belediye otobüslerinin geniş bir güzergahları var, hatta bazı belediye otobüsleriyle her saat Yozgat merkezinden terminale ulaşım da mümkün. Eymir Caddesi, Sorgun Devlet Hastanesi ve Şefaatli Caddesi gibi yoğun noktalarda da duraklarını bulabileceğiniz belediye otobüsleri, gece yarısına kadar ulaşım hizmeti veriyor.

Minibüsler

Sorgun minibüsleriyle hem Yozgat’ın diğer ilçelerinden hem de kaplıcalardan otobüs terminaline kolayca gelebilirsiniz. Minibüslerin pek çok mahallede ve Sorgun’a bağlı köyde de durağı bulunuyor.

Taksi

Ankara Bulvarı üzerinde 24 saat açık durağı olan (0354) 415 48 57 numaralı Gar Taksi ve Sivas-Yozgat Yolu üzerinde bulabileceğiniz (0354) 415 83 77 numaralı Ofis Taksi ile ilçe merkezinde olan terminale çok kısa bir sürede gidebilirsiniz.

Sorgun Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Yozgat’ın büyük ilçelerinden biri olan Sorgun’un merkezini bölen Atatürk Caddesi üzerinde bulunan otobüs terminalinden hem ilçe merkezine hem de bölgedeki tabiat parkları, antik kentler ve kaplıcalara her saat bulabileceğiniz ulaşım araçlarıyla kolayca gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Kadir Çetin Caddesi, Çeterek Caddesi ve Atatürk Caddesi’nden her yarım saatte bir binebileceğiniz belediye otobüsleri, Sorgun’un her mahallesine uğruyor. Her saat Yozgat merkezine giden belediye otobüsleri de bulabilirsiniz.

Minibüsler

Otobüs terminalinden Üçtepeler Tabiat Parkı, Kerkenes Harabeleri ve Sorgun’un kaplıcalarına gitmek için minibüsleri kullanabilirsiniz. Hem terminal çevresinde hem de içerisinde minibüs bulmak oldukça kolay. Minibüslerle Çidemli, Çalatlı, Akdağmadeni ve Alaca gibi pek çok ilçeye ve köye de direk olarak ulaşabilirsiniz.

Taksi

Sivas Caddesi üzerinde yolculara 7/24 hizmet veren Terminal Taksi’yi de özellikle terminalden kaplıcalara ve turistik merkezlere gitmek için kullanabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Sorgun Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Sorgun
280 TL910 sa 31 dk
roomİzmir - Sorgun
200 TL912 sa 31 dk
roomAnkara - Sorgun
120 TL213 sa 45 dk
roomAdana - Sorgun
190 TL27 sa 37 dk
roomBursa - Sorgun
200 TL119 sa 57 dk
roomAntalya - Sorgun
350 TL111 sa 15 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Sorgun otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Sorgun otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Sorgun otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Sorgun yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Sorgun 11 saat 30 dakika , İzmir - Sorgun 12 saat , Ankara - Sorgun 4 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Sorgun seferleri bulunuyor?
expand_more
Öz Sivas Seyahat, Yeni Sivas Turizm, Sivas Huzur Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Sorgun seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  11 saat schedule
 • İzmir
  11 saat schedule
 • Ankara
  3 saat schedule
 • Adana
  7 saat schedule
 • Bursa
  9 saat schedule
 • Antalya
  11 saat schedule
 • Trabzon
  10 saat schedule
map placeholder
expand_less