Sorgun Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Sorgun Hakkında

Sorgun Hakkında

Yozgat’ın en büyük ve güzel ilçesi olan Sorgun, ünlü kaplıcalarının yanı sıra tarihi ve doğal güzellikleriyle de görülmesi gereken bir yer. Yozgat merkezine sadece 30 dakika uzaklıkta olan Sorgun’da ilk gidilmesi gereken yer ise ünlü Sorgun Kaplıcaları. Türkiye’nin termal turizm konusunda önemli bir merkezi olan Sorgun kaplıcalarında su sıcaklığı 55 dereceye kadar çıkıyor. Sorgun kaplıcalarının şifalı suları, başta romatizma olmak üzere pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılıyor. Kaplıcalar çevresinde her bütçeye uygun konaklama tesisleri de bulabilirsiniz.

Sorgun’da mutlaka görülmesi gereken tarihi yerler arasında yer alan Alişar Höyüğü’nün tarihi M.Ö. 4000 yılına ve Bakır Çağı’na kadar uzanıyor. Burada pek çok kazı yapıldı ve önemli eserler bulundu. Sorgun’da Hititler döneminden kalan pek çok eseri de yakından göreceksiniz. Sorgun Karakız ve Kazankaya Hitit Heykel Atölyesi ve Sorgun Hapisboğazı Hitit Heykel Atölyesi, aslan başlı bazalt taş heykelleriyle sizi tarihte bir yolculuğa çıkaracak.

Sorgun’a sadece 10 dakika uzaklıkta bulunan kayıp şehir Pteria’ya ait olduğu düşünülen Kerkenes Harabeleri ise ilçenin başka bir önemli tarihi gezi noktası. 1998 yılında keşfedilen harabelerde birçok tarihi eser bulundu. Sorgun’da önemli dini yapıları da ziyaret edebilirsiniz. Gedikhasanlı Şakir Efendi Türbesi, ilçede en çok ziyaret edilen yerlerden biri. Yöre halkının çok sevdiği ve Osmanlı döneminin önemli bir din adamı olan Gedikhanlı Şakir Efendi’nin mezarı burada bulunuyor. Garipler Köyü Kilisesi’nin ise hangi dönemde yapıldığı bilinmiyor. Kilisenin bazı bölümleri hala ayakta ve görülmeye değer güzellikte.

Sorgun Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Yozgat’ın büyük ilçelerinden biri olan Sorgun’un merkezini bölen Atatürk Caddesi üzerinde bulunan otobüs terminalinden hem ilçe merkezine hem de bölgedeki tabiat parkları, antik kentler ve kaplıcalara her saat bulabileceğiniz ulaşım araçlarıyla kolayca gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Kadir Çetin Caddesi, Çeterek Caddesi ve Atatürk Caddesi’nden her yarım saatte bir binebileceğiniz belediye otobüsleri, Sorgun’un her mahallesine uğruyor. Her saat Yozgat merkezine giden belediye otobüsleri de bulabilirsiniz.

Minibüsler

Otobüs terminalinden Üçtepeler Tabiat Parkı, Kerkenes Harabeleri ve Sorgun’un kaplıcalarına gitmek için minibüsleri kullanabilirsiniz. Hem terminal çevresinde hem de içerisinde minibüs bulmak oldukça kolay. Minibüslerle Çidemli, Çalatlı, Akdağmadeni ve Alaca gibi pek çok ilçeye ve köye de direk olarak ulaşabilirsiniz.

Taksi

Sivas Caddesi üzerinde yolculara 7/24 hizmet veren Terminal Taksi’yi de özellikle terminalden kaplıcalara ve turistik merkezlere gitmek için kullanabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Sorgun Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Sorgun otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Sorgun otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Sorgun otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Sorgun yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Sorgun 11 saat , İzmir - Sorgun 12 saat , Ankara - Sorgun 4 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Sorgun seferleri bulunuyor?
expand_more
Ankara As Turizm, Yeni Sivas Turizm, Sivas Huzur Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Sorgun seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  10 saat schedule
 • İzmir
  12 saat schedule
 • Ankara
  4 saat schedule
 • Adana
  6 saat schedule
 • Bursa
  9 saat schedule
 • Trabzon
  9 saat schedule
map placeholder
expand_less