Söke Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Söke Hakkında

Aydın’ın Ege kıyısındaki ilçelerinden Söke, aynı zamanda şehrin en kalabalık ve turistik yerleşimlerinden. Bölgede yapılan son sayımlara göre nüfusu 120 bine yaklaşan Söke’ye özellikle yaz aylarında gelen yabancı ve yerli turistler sayesinde ilçe iyice kalabalıklaşıyor. Eski İyonya antik yerleşimlerinden Priene Antik Kenti, önceleri bir liman kenti iken daha sonradan alüvyonların kıyıyı doldurmasıyla iç kesimde kalan Milet ve Karine Antik Kenti, Söke’de görülebilecek muhteşem tarihi zenginliklerden. Balıkçılık için de sıklıkla kullanılan Bafa Gölü ise Söke ve civarında gezerken mola verebileceğiniz bir diğer muazzam durak. Çevredeki antik kentlere de hayli yakın olan gölün kıyısındaki mekanlarda oturarak çay içebilir veya manzaranın tadını çıkarabileceğiniz yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Ayrıca halen tarihi dokusunu harika bir şekilde koruyan eski bir Rum yerleşimi olan Doğanbey Köyü de muhakkak görülmeli.

Eğer Söke gezinizi yaz aylarında planlıyorsanız, yanınıza deniz gözlüğünüzü ve mayonuzu alarak Ege’nin olağanüstü kıyılarında kulaç atmanın tadına varabilirsiniz.  İlçede dolaşırken yöresel meyve ve sebzelerle tatlandırılan nefis Söke yemeklerini tatmayı da sakın atlamayın. Özellikle üzerine sıkılan turunç ile daha da nefis hale gelen pideler denemeye değer.

Karayolu ile İzmir - Aydın yolu üzerinde seyahat ederek kolaylıkla ulaşılabilen Söke’ye gelirken kullanacağınız aracı bulunduğunuz şehrin uzaklığına göre seçmenizde yarar var. Eğer Muğla, Manisa, Denizli ve İzmir gibi bölgeye yakın şehirlerden yolculuk yapıyorsanız, rahatlıkla otobüsleri tercih edebilirsiniz. İlçeye daha uzak yerleşimlerden gelirken ise önce uçakla İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na kadar uçabilir ve daha sonra Aydın Söke otobüslerini kullanabilirsiniz.  

Söke Otogarı Hakkında

Aydın merkezine 53 kilometre uzaklıkta yer alan Söke Otogarı, ilçe merkezinde Bağarası Caddesi'nde Söke'nin pek çok merkezi noktasına yürüyüş mesafesinde hizmet veriyor. Kısa bir yürüyüşle Egemed Hastanesi, Albayrak Caddesi, Kemalpaşa Parkı, Adnan Kahveci Caddesi gibi önemli noktalara otogardan ulaşabilir ya da yolculara sunulan ücretsiz yolcu servisleri, belediye otobüsleri, minibüsler ve taksilerden faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Yolculuk yapacağınız firmanın size sunacağı ücretsiz yolcu servisleri ile Söke'nin her mahallesine olmasa bile ana caddelerine ve merkezi noktalarına gitme şansınız var. Varış peronu önünden hareket eden ücretsiz yolcu servisleriyle Atatürk Parkı, Söke Tren Garı, Söke Belediyesi, Söke Adliyesi, Söke Devlet Hastanesi, Yüksel Yalova Caddesi, Ömer Koyunluoğlu Caddesi ve Adnan Kahveci Caddesi gibi pek çok merkezi noktaya Söke Otogarı’ndan rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Söke Otogarı karşısındaki Bağarası Caddesi, Göktepe Sokak ve Adnan Kahveci Caddesi'nde duraklarını görebileceğiniz belediye otobüsleri ile de sabahın erken saatlerinden akşam 22:00’a kadar Çeltikçi Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Konak Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Yenikent Mahallesi, Fevzipaşa Mahallesi gibi Söke’nin her mahallesine, ana caddelere, belediye ve hastane gibi resmi dairelere 10-15 dakikalık yolculukla otogardan gidebilirsiniz.

Aydın ile Söke arasında hizmet veren Aydın Belediye’ne bağlı sarı otobüslerle ise her sabah saat 06:00 ile gece 22:00 arasında 45 dakikada bir Söke Otogarı’ndan Aydın merkezine geçebilirsiniz.

Minibüsler

Söke'de hem ilçe içi hem de ilçeler arasında minibüsler hizmet veriyor. İlçe içi minibüslerle Söke’nin mahalleleri, ana caddeleri ve resmi dairelerine her 15 dakikada Söke Otogarı’ndan kolaylıkla gidebilirsiniz. İlçeler arası hizmet veren birlik veya kooperatif minibüsleriyle ise başta Söke’nin komşusu olan Kuşadası ve Didim’in turistik noktalarına ve otellerine; Karpuzlu, Koçarlı, Çine ve Nazilli gibi Aydın'ın diğer ilçeleri veya köylerine her yarım saatte bir gitmeniz mümkün.

Taksi

Söke Otogarı’nın hemen yanında hizmet veren Garaj Taksi’ye 0256 518 73 21 numaralı telefonla ulaşarak 7 gün 24 saat taksi hizmeti alabilir ve taksi ile hem Söke'de istediğiniz yere hem de Kuşadası ve Didim’in turistik noktalarına ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Söke Otogarı Hakkında

Söke Otogarı’na ilçenin hemen her yerinden ulaşabileceğiniz birçok seçenek bulunuyor. En çok kullanılanlar arasında, taksi, dolmuş ve otobüs servislerini sayabiliriz.

Otobüs

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen otobüs hatlarının bir kısmı Söke Otogarı yakınındaki duraklarda duruyor.  403 ve 405 numaralı otobüsler ile ulaşım sağlanabilir. Her iki otobüs de Adnan Menderes Üniversitesi’nden hareket ediyor. 403 numaranın seferleri sabah 06.00’da başlıyor ve akşam 20.00’de son buluyor. Hat üzerinde her 15 dakikada bir yeni bir otobüs hareket ediyor. 405 numaralı otobüs ise sabah 06.35’de başlayan ve 17.45’de son bulan seferlerini günün değişik saatlerinde tekrar ediyor. Her iki otobüs ile Söke Otogarı’na ulaşmak için terminal önünde yer alan durakları kullanabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Söke Otogarı’nda bilet satış ofisi bulunan birçok firmanın ilçe içerisinde belirli saat aralığında servisleri bulunuyor. Yine Söke içerisinde yer alan bilet satış noktaları vasıtasıyla bu servisleri kullanabilirsiniz.

Minibüs

İlçenin birçok mahallesinden kalkan ve Söke Otogar güzergâhının da bulunduğu hattı kullanan minibüslerle ulaşım sağlanabiliyor.

Taksi

Söke ilçesinde 5 adet taksi durağı bulunuyor. Bu taksileri kullanarak yaklaşık olarak şehir merkezine 1 kilometre uzaklıkta bulunan Söke Otogarı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.  

 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Söke Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Söke otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Söke otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Söke otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Söke yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Söke 9 saat , İzmir - Söke 1 saat 30 dakika , Ankara - Söke 10 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Söke seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Varan Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Söke seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  9 saat schedule
 • İzmir
  1 saat schedule
 • Ankara
  10 saat schedule
 • Adana
  15 saat schedule
 • Bursa
  6 saat schedule
 • Antalya
  6 saat schedule
 • Trabzon
  23 saat schedule
map placeholder
expand_less