Söke Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Söke Hakkında

Aydın’ın Ege kıyısındaki ilçelerinden Söke, aynı zamanda şehrin en kalabalık ve turistik yerleşimlerinden. Bölgede yapılan son sayımlara göre nüfusu 120 bine yaklaşan Söke’ye özellikle yaz aylarında gelen yabancı ve yerli turistler sayesinde ilçe iyice kalabalıklaşıyor. Eski İyonya antik yerleşimlerinden Priene Antik Kenti, önceleri bir liman kenti iken daha sonradan alüvyonların kıyıyı doldurmasıyla iç kesimde kalan Milet ve Karine Antik Kenti, Söke’de görülebilecek muhteşem tarihi zenginliklerden. Balıkçılık için de sıklıkla kullanılan Bafa Gölü ise Söke ve civarında gezerken mola verebileceğiniz bir diğer muazzam durak. Çevredeki antik kentlere de hayli yakın olan gölün kıyısındaki mekanlarda oturarak çay içebilir veya manzaranın tadını çıkarabileceğiniz yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Ayrıca halen tarihi dokusunu harika bir şekilde koruyan eski bir Rum yerleşimi olan Doğanbey Köyü de muhakkak görülmeli.

Eğer Söke gezinizi yaz aylarında planlıyorsanız, yanınıza deniz gözlüğünüzü ve mayonuzu alarak Ege’nin olağanüstü kıyılarında kulaç atmanın tadına varabilirsiniz.  İlçede dolaşırken yöresel meyve ve sebzelerle tatlandırılan nefis Söke yemeklerini tatmayı da sakın atlamayın. Özellikle üzerine sıkılan turunç ile daha da nefis hale gelen pideler denemeye değer.

Karayolu ile İzmir - Aydın yolu üzerinde seyahat ederek kolaylıkla ulaşılabilen Söke’ye gelirken kullanacağınız aracı bulunduğunuz şehrin uzaklığına göre seçmenizde yarar var. Eğer Muğla, Manisa, Denizli ve İzmir gibi bölgeye yakın şehirlerden yolculuk yapıyorsanız, rahatlıkla otobüsleri tercih edebilirsiniz. İlçeye daha uzak yerleşimlerden gelirken ise önce uçakla İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na kadar uçabilir ve daha sonra Aydın Söke otobüslerini kullanabilirsiniz.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Söke Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Söke otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Söke otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Söke otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Söke seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, Metro Turizm, Can İstanbul Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Söke seferleri düzenliyor.
expand_less