Söke Otobüs Bileti Ara

Söke Hakkında

Aydın’ın Ege kıyısındaki ilçelerinden Söke, aynı zamanda şehrin en kalabalık ve turistik yerleşimlerinden. Bölgede yapılan son sayımlara göre nüfusu 120 bine yaklaşan Söke’ye özellikle yaz aylarında gelen yabancı ve yerli turistler sayesinde ilçe iyice kalabalıklaşıyor. Eski İyonya antik yerleşimlerinden Priene Antik Kenti, önceleri bir liman kenti iken daha sonradan alüvyonların kıyıyı doldurmasıyla iç kesimde kalan Milet ve Karine Antik Kenti, Söke’de görülebilecek muhteşem tarihi zenginliklerden. Balıkçılık için de sıklıkla kullanılan Bafa Gölü ise Söke ve civarında gezerken mola verebileceğiniz bir diğer muazzam durak. Çevredeki antik kentlere de hayli yakın olan gölün kıyısındaki mekanlarda oturarak çay içebilir veya manzaranın tadını çıkarabileceğiniz yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Ayrıca halen tarihi dokusunu harika bir şekilde koruyan eski bir Rum yerleşimi olan Doğanbey Köyü de muhakkak görülmeli.

Eğer Söke gezinizi yaz aylarında planlıyorsanız, yanınıza deniz gözlüğünüzü ve mayonuzu alarak Ege’nin olağanüstü kıyılarında kulaç atmanın tadına varabilirsiniz.  İlçede dolaşırken yöresel meyve ve sebzelerle tatlandırılan nefis Söke yemeklerini tatmayı da sakın atlamayın. Özellikle üzerine sıkılan turunç ile daha da nefis hale gelen pideler denemeye değer.

Karayolu ile İzmir - Aydın yolu üzerinde seyahat ederek kolaylıkla ulaşılabilen Söke’ye gelirken kullanacağınız aracı bulunduğunuz şehrin uzaklığına göre seçmenizde yarar var. Eğer Muğla, Manisa, Denizli ve İzmir gibi bölgeye yakın şehirlerden yolculuk yapıyorsanız, rahatlıkla otobüsleri tercih edebilirsiniz. İlçeye daha uzak yerleşimlerden gelirken ise önce uçakla İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na kadar uçabilir ve daha sonra Aydın Söke otobüslerini kullanabilirsiniz.  

En Çok Tercih Edilen Söke Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Söke
140 TL610 sa 45 dk
roomİzmir - Söke
30 TL61 sa 15 dk
roomAnkara - Söke
100 TL19 sa 30 dk
roomAdana - Söke
120 TL513 sa 30 dk
roomBursa - Söke
100 TL106 sa 45 dk
roomAntalya - Söke
100 TL17 sa
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  10 saat schedule
 • İzmir
  1 saat schedule
 • Ankara
  10 saat schedule
 • Adana
  13 saat schedule
 • Bursa
  6 saat schedule
 • Antalya
  8 saat schedule
 • Trabzon
  22 saat schedule
expand_less