Silifke Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Silifke Hakkında

Silifke Hakkında

Mersin iline bağlı saklı kalmış bir cennet olan Silifke, doğal güzellikleri ve tarihi hazineleriyle ülkemizin en güzel ilçelerinden biri. Silifke gezinizde ilk görmeniz gereken yerlerden biri olan Kızkalesi’nin tarihi M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzanıyor. Denizin ortasında kıyıdan 200 metre uzaklıkta bulunan Kızkalesi, iki tane güzel plajıyla hem yerli hem de yabancı turistleri büyülüyor.

Dünyaca ünlü Cennet-Cehenem Mağarası da Silifke’nin en çok turist çeken doğa güzellikleri arasında yer alıyor. Silifke merkezine oldukça yakın olan mağaralardan Cehennem Mağarası 128 metre, Cennet Mağarası ise 70 metre derinliğe sahip. Taş basamaklardan mağaza zeminine ulaşabilir ve unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz. Astım Mağarası da Silifke’nin bir diğer gizli güzelliği. Astım hastalarına şifa verdiği düşünülen mağaranın merdivenlerinden 200 metre aşağıya inebilir ve eşsiz bir sarkıt manzarasına şahit olabilirsiniz. Silifke’nin keşfe çıkacağınız tarihi güzelliklerinden biri olan Kanlıdivane Antik Kenti’nin tarihi M.S. 2. yüzyıla kadar uzanıyor. Güzel bir konumda yer alan antik kent özellikle bahar aylarında çevresindeki çiçek açtığında muhteşem görünüyor. Aya Tekla Kilisesi de Hristiyanlar için kutsal kabul edilen bir yer olarak görülmeye değer.

Silifke’nin doğal güzelliklerini keşfe çıkacağınızda ilk uğramanız gereken yer olan Narlıkuyu Koyu, hafta sonu tatillerinin değişmez adresi. Bu cennet koyun serinleten soğuk suyu, size güzel bir yüzme deneyimi sunacak. Narlıkuyu Koyu’nun muhteşem manzarasına sahip  balık restoranlarında bölgenin taze balıklarını tatmak da Silifke’de mutlaka yapmanız gereken şeylerden biri.

Silifke Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Mersin merkezine 85 km uzaklıktaki Silifke ilçesi, tarihi ve doğal güzellikleriyle ilgi çekiyor. Küçük ama merkezi bir noktada yer alan Silifke Terminali’nden ilçe merkezine, Mersin’e ve turistik yerlere istediğiniz saatte ulaşım araçlarıyla gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

İlçe merkezinde bulunan ana caddelere kısa sürede gittiği için yolcular tarafından çok tercih edilen ücretsiz yolcu servisleriyle Silifke Kalesi, Taş Köprü, Göksu Parkı, Mersin Üniversitesi Silifke Meslek Yüksekokulu ve Silifke Adliyesi gibi pek çok merkezi noktaya kolayca gidebilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

170 hat numaralı ve 197 duraktan geçen özel halk otobüsleriyle terminalden hem Silifke’nin pek çok yerine hem de Mersin’e gidebilirsiniz. Bu otobüsler sabah 06:00 ve 18:30 arasında haftanın 7 günü hizmet veriyor. Terminalden binebileceğiniz sadece Silifke içinde ulaşım sağlayan otobüsler de bulunuyor.

Minibüsler

Minibüsler; Gazi Mahallesi, Göksu Mahallesi ve Atakent Mahallesi gibi kalabalık nüfuslu mahallerde durakları bulunduğu için tercih ediliyor. Terminal çıkış kapısı önünde her zaman özel halk otobüsü ve minibüs bulabilirsiniz. Terminal içerisinde ise Taşucu, Anamur, Erdemli ve Aydıncık gibi ilçelere gidebileceğiniz yerel minibüsler yolculara hizmet veriyor.

Taksi

24 saat boyunca ilçe merkezine gidebileceğiniz bir ulaşım aracı arıyorsanız Silifke Terminali çevresinde pek çok taksi durağı bulabilirsiniz. (0324) 714 44 89 numaralı telefonla ulaşabileceğiniz Silifke Otogar Taksi, rahat bir yolculukla ilçenin her yerine ulaşmanızı sağlayacaktır.

Şehir Merkezinden Silifke Terminali’ne Ulaşım

İlçe merkezinin yanı sıra Silifke’de bulunan Cennet-Cehennem Mağarası, Astım Mağarası ve Kanlıdivane Antik Kenti gibi turistik yerlere de Silifke Terminali’nden kolayca gidip gelebilirsiniz. İlçe içine özel halk otobüsleri ve yolcu servisleri, turistik yerlere ve ilçelere ise minibüsler ulaşım hizmeti veriyor.

Özel Halk Otobüsleri

Mersin yolu üzerindeki ilçelerden ve şehir merkezinden de Silifke Terminali’ne ulaşım hizmeti veren 170 numaralı otobüs hattıyla sabah 06:00 ve 18:30 arasında kolayca terminale gelebilirsiniz. Silifke içinde ise halk otobüslerinin Celal Bayar Caddesi, Atatürk Bulvarı, Silifke Kalesi ve İlhan Akgün Caddesi gibi pek çok noktada durağı bulunuyor.

Yolcu Servisleri

Yolculuk yapacağınız firmanın size sağlayacağı yolcu servisini kullanarak da otobüsünüzün saatinden önce kolayca peronlarda olabilirsiniz. Silifke merkezinde onlarca otobüs firması ofisi bulunuyor ve yolcu servisleri bu ofislerin önünden belirli aralıklarla kalkıyor.

Minibüsler

Silifke’nin dünyaca ünlü mağaralarına ve bölgedeki antik kentlere seferler düzenleyen minibüslerle Mersin’in her ilçesine ve köyüne de gidebilirsiniz. Silifke içinde de hemen her mahallede minibüs durağı bulunuyor.

Taksi

İlhan Akgün Caddesi’nde 7/24 açık bulabileceğiniz (0324) 713 21 20 numaralı Silifke Taksi, Sanatçılar Sokak’ta hizmet sunan (0538) 926 33 48 numaralı Huzur Taksi, Kerkük Sokak’ta bulabileceğiniz (0544) 458 94 75 numaralı Mersin Silifke Taksi ile hem 24 saat Silifke Terminali’ne hem de ilçenin turistik yerlerine ekonomik fiyatlarla gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Silifke Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Silifke
380 TL2215 sa 41 dk
roomİzmir - Silifke
300 TL1014 sa 13 dk
roomAnkara - Silifke
240 TL87 sa 56 dk
roomAdana - Silifke
60 TL362 sa 45 dk
roomBursa - Silifke
340 TL313 sa 33 dk
roomAntalya - Silifke
110 TL397 sa 48 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Silifke otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Silifke otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Silifke otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Silifke yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Silifke 15 saat , İzmir - Silifke 14 saat 30 dakika , Ankara - Silifke 8 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Silifke seferleri bulunuyor?
expand_more
Villa Seyahat, Mersin Nur Turizm, Özkaymak Türkiye’nin birçok şehrinden Silifke seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  15 saat schedule
 • İzmir
  14 saat schedule
 • Ankara
  8 saat schedule
 • Adana
  3 saat schedule
 • Bursa
  14 saat schedule
 • Antalya
  8 saat schedule
 • Trabzon
  17 saat schedule
map placeholder
expand_less