Polatlı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Polatlı Hakkında

AŞTİ Terminal Otogar’dan 74 km uzaklıkta konumlanan Ankara’nın Polatlı ilçesine hem büyükşehirlerinden hem de Türkiye’nin diğer bölgelerinden aktarmalı veya aktarmasız çok sayıda otobüs seferi bulmak mümkün. Türkiye’nin başkenti Ankara’ya bağlı Polatlı ilçesi, İstanbul’dan 498 km, İzmir’den 504 km, Bursa’dan 309 km ve Antalya’dan ise 409 km uzaklıkta bulunuyor. Persler, Romalılar, Frigyalılar, Hititler, Bizanslılar, Osmanlılar ve Selçuklular gibi çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Polatlı’da yüzyıllar öncesinden günümüze ulaşmış sayısız yapı ve mimari ile karşılaşmanız olası.

Polatlı’da en çok ziyaretçi çeken yerlerin başında Ankara-Eskişehir yolu üzerinde bulunan Malıköy Tren İstasyonu geliyor. Aslında bir açık hava müzesi konseptinde olan bu istasyonda Mustafa Kemal Anıtı ve Sakarya Meydan Muharebesi’nde yaşamını kaybeden 5713 askerin anısına yaptırılmış bir başka anıt daha bulunuyor. Bunun yanı sıra Polatlı ilçesinin merkezindeki devasa Duatepe Anıtı da kesinlikle görülmeye değer. Tamamı 15 kilometrelik bir alanı kaplayan bu anıtta Halide Edip Adıvar’dan Fevzi Çakmak’a, İsmet İnönü’nden Mustafa Kemal’e kadar istiklal mücadelesinde yer alan 81 ismin adları yazıyor.

Anıtlar ve tarihi yapılar açısından oldukça zengin bir yer olan Polatlı ilçesinin bir başka dikkat çeken yeri ise Gordion Müzesi. Yassıhöyük Köyü’nde yer alan Gordion Müzesi, 1963 yılında açılmış olmakla birlikte ilçe merkezine 17 km mesafede bulunuyor. Roma, Helenistik, Erken Demir Çağı, Eski Tunç Dönemi ve Erken Frig Dönemi’ne ait tarihi eserlerin sergilendiği Gordion Müzesi’ni gezdikten sonra yönünüzü, zamanında Frigya’nın başkenti olma unvanına sahip Gordion Antik Kenti’ne çevirebilirsiniz. İstanbul’dan 6-7 saatlik bir otobüs yolculuğu ile ulaşabileceğiniz Polatlı’da şehir içi ulaşım da oldukça gelişmiş durumda.

Polatlı Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Ankara’nın bir ilçesi olan Polatlı’nın ortasında Mevlana Caddesi üzerinde bulunan Polatlı Terminali’nden yolcuların hem ilçenin her mahallesine hem de çevre il, ilçe ve köylere rahatça gidebilmesi için pek çok ulaşım aracı bulunuyor.

Yolcu Servisleri

Çoğunlukla yerel olmak üzere birçok otobüs firmasının hizmet verdiği terminalde ücretsiz yolcu servisleri de sağlanıyor. 30 dakikada bir Atatürk Caddesi, İnönü Caddesi ve 13 Eylül Caddesi gibi ilçenin merkezi noktalarına yolcuların ulaşımını sağlayan firma yolcu servisleriyle kolay bir şekilde ilçe merkezine gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal karşısındaki Mevlana Caddesi ve Dumlupınar Bulvarı üzerinde durakları bulanan belediye otobüsleri ile de sabah saatlerinden gece saat 22:00’a kadar terminalden Polatlı’nın her mahallesine gidilebilir.

Minibüsler

Terminal çıkış kapısı yanında hizmet veren Polatlı minibüsleri; Beylikköprü, Haymana ve Gölbaşı gibi Ankara’nın pek çok diğer ilçesine ve köyüne ulaşım sağlıyor.

Taksi

7 gün 24 saat yolculara hizmet veren ve Terminal Taksi’ye (0312) 624 46 90 numaralı telefondan ulaşabilir ve 5 dakikada ilçenin istediğiniz yerine gidebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Polatlı Terminali’ne Ulaşım

Mevlana Caddesi gibi merkezi bir cadde üzerinde yer aldığı için Polatlı Terminali’ne ulaşım oldukça kolay. Ücretsiz yolcu servislerinin de hizmet verdiği ilçede yürüyerek ve belediye otobüslerini kullanarak da kısa sürede otobüs peronlarına gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Otobüs firmalarının yolcuların rahatça ilçe merkezine gidebilmesi için sağladığı ve gece 24:00’a kadar hizmet veren ücretsiz yolcu servisleri en çok tercih edilen ulaşım aracı. Necmettin Erbakan Bulvarı, 13 Eylül Caddesi ve Gençlik Caddesi gibi ana caddelere uğrayan yolcu servisleri, ilçenin merkezi noktalarına gitmek için ideal.

Belediye Otobüsleri

Şehitlik Mahallesi, Şentepe Mahallesi ve Zafer Mahallesi gibi on binlerce nüfusa sahip mahallerde birçok durağı bulunan belediye otobüsleri de otobüs terminaline ulaşım için tercih edilebilir.

Minibüsler

Ankara, Gölbaşı, Yenidoğan ve Haymana gibi il ve ilçelerden terminale gelmek istiyorsanız, Polatlı ilçeler arası minibüslerden faydalanabilirsiniz. İlçe içinde de hemen her semtte bir minibüs durağı bulunuyor.

Taksi

İstediğiniz saatte rahat bir şekilde terminalden istediğiniz yere gitmek için taksileri kullanabilirsiniz. Polatlı Terminali’ne çok yakın olan Kent Taksi’ye (0312) 624 13 13 numaralı telefonla da ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Polatlı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Polatlı
150 TL27 sa
roomİzmir - Polatlı
150 TL257 sa 10 dk
roomAnkara - Polatlı
20 TL6 52 dk
roomAdana - Polatlı
230 TL413 sa 30 dk
roomBursa - Polatlı
50 TL484 sa 57 dk
roomAntalya - Polatlı
170 TL146 sa 51 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Polatlı otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Polatlı otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Polatlı otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Polatlı yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Polatlı 7 saat , İzmir - Polatlı 7 saat , Ankara - Polatlı 2 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Polatlı seferleri bulunuyor?
expand_more
Villa Seyahat, Pamukkale Turizm, Anadolu Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Polatlı seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  6 saat schedule
 • İzmir
  7 saat schedule
 • Ankara
  2 saat schedule
 • Adana
  8 saat schedule
 • Bursa
  4 saat schedule
 • Antalya
  7 saat schedule
 • Trabzon
  12 saat schedule
map placeholder
expand_less