Niğde Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Niğde Hakkında

Tarih boyunca Nakita ve Nahita gibi çeşitli isimlerle anılan Niğde, İç Anadolu Bölgesi’nin önde gelen şehirlerinden. Daha çok patates ve elma gibi tarım ürünleri ile isminden söz ettiren şehirde Hititler, Bizanslılar ve Romalılar gibi pek çok eski medeniyet hüküm sürdü. Günümüzden 10 bin yıl öncesine tarihlenen Niğde’de Asurlular, Anadolu Selçukluları ve Osmanlılar da farklı dönemlerde hakimiyetlerini kurdular

Coğrafi olarak Kapadokya bölgesinin sınırlarına dahil edilen Niğde’de görülebilecek pek çok eski cami, ören yeri ve doğal güzellik yer alıyor. Niğde tava gibi yöresel tatlarıyla ağız sulandıran şehirde rahatça gezebilmek adına iki veya üç günü buraya ayırabilirsiniz. Üstelik Niğde’de kaplıca tatilinden trekkinge ve kaya tırmanışına kadar pek çok farklı aktivite seçeneği ziyaretçileri bekliyor. Niğde’yi kuşbakışı olarak seyretmek için ilk olarak ne zaman yapıldığı bilinmeyen Niğde Kalesi’ne çıkabilirsiniz. Kale ve civarında ayrıca bugünlerde şehrin sembolü olarak anılan tarihi saat kulesini görmeniz mümkün. Özellikle hayli enteresan mumya koleksiyonuyla dikkatleri üzerine çeken Niğde Müzesi, şehir merkezinden yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Gümüşler Manastırı ve şehre Anadolu Selçukluları tarafından miras bırakılan Alâeddin Camii’ni ziyaret edebileceğinizi anımsatalım. Kemerhisar kasabasına geldiğinizde ise Tyana Antik Şehri’nin bir uzantısı olan devasa büyüklükteki taş kemerleri görebilirsiniz.

Eğer Niğde’ye geldiğinizde keyifli bir kaplıca tatili yapmak isterseniz, şehirden trenlerle yaklaşık 2 saat içinde ulaşabileceğiniz Çiftehan kaplıcaları bu anlamda hayli ideal. Hem banyo hem de içme kürü olarak yararlanabileceğiniz kaplıca sularının kalsiyum, sülfat ve sodyum yönünden zengin olması sayesinde özellikle cilt hastalıklarına ve romatizmaya iyi geldiği biliniyor. Kükürtlü suları ile ün kazanan Narlı Göl kaplıcaları ise Niğde’de bu anlamda diğer bir alternatif rota oluşturuyor. Üstelik burada yararlı kaplıca sularının yanı sıra göz alıcı bir göl manzarası da sizi bekliyor. Adana veya Kayseri gibi şehirlerden Niğde’ye gelmek için her gün düzenlenen tren seferlerinden yararlanabilirsiniz. Otobüse bindiğinizde ise hem İç Anadolu hem de diğer bölgelerden hemen her şehirden direkt olarak buraya yolculuk yapabilmek mümkün. Niğde’de havalimanı bulunmuyor. Buna karşılık Kayseri ve Adana’nın hayli yakın olması, hava yolu ile ulaşımı tercih edenlerin işini oldukça kolaylaştırıyor.

Niğde Otogarı Hakkında

Niğde Otogarı, şehir merkezine sadece 4 km uzaklıkta ve 2009 yılında yenilerek hizmete başladı. İlhanlı Mahallesi’nde Emin Erişingil Bulvarı üzerinde yer alan otogardan şehrin pek çok önemli noktasına ve resmi dairelerine yürüyerek kolayca ulaşılabilirsiniz. Otogarda belediye otobüsleri, ücretsiz yolcu servisleri, şehir içi minibüsler, ilçe minibüsleri ve taksiler hizmet veriyor. Bu ulaşım araçlarından kendinize en uygun olanı seçerek Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’ne, ana cadde ve mahallere, çevre ilçelere ve köylere otogardan rahatlıkla gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Geniş güzergâhlarından dolayı yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım araçlarından olan belediye otobüslerinin otogar önündeki Emin Erişingil Bulvarı ve yanındaki Faik Şahenk Bulvarı üzerinde durakları bulunuyor. Bu otobüslerle Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Niğde Devlet Hastanesi ve Niğde Belediyesi gibi yoğun yerlere; Alpaslan Türkeş Bulvarı, Hacı Sabancı Bulvarı ve Yeşilburç Caddesi gibi merkezi noktalara ve pek çok mahalleye otogardan kısa sürede gidebilirsiniz.

Minibüs

Şehir içi hizmet veren minibüslerle de otogardan Niğde Kalesi gibi turistik yerlerin yanı sıra kampüs, Selçuk Mahallesi, İlhanlı Mahallesi ve Efendibey Mahallesi gibi yoğun nüfuslu pek çok mahalleye kolayca gidebilirsiniz. Her yarım saatte bir bulabileceğini şehir için minibüslerinin durakları da otogar çevresinde yer alıyor. Niğde Otogarı içinde ayrı bir peronları olan ilçe minibüsleriyle ise Ulukışla ve Bor gibi şehrin 6 ilçesine de her saat gitmeniz mümkün. 

Yolcu Servisleri

Otogar içerisinde ofisleri bulunan otobüs firmalarının pek çoğunun yolcular için ücretsiz yolcu servisleri bulunuyor. Niğde’nin ana caddelerinden geçen ücretsiz yolcu servisleri ile Suat Baykal Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Adana Caddesi gibi merkezi caddelere kısa sürede gidebilirsiniz.

Taksi

Niğde Otogarı çevresinde bulacağınız 24 saat hizmet veren taksilerle de istediğiniz yere rahat bir yolculukla gidebilirsiniz. Terminal Caddesi’nde durağı bulunan 0388 213 12 22 telefon numaralı Terminal Taksi, 7 gün 24 saat yolculara hizmet sunuyor.

Niğde Otogarı Hakkında

Emin Erişingil Bulvarı üzerinde bulunan Niğde Otogarı, şehrin merkezi noktalarına kolay ulaşım mesafesinde yer alıyor. Yolcuların rahatça ve otobüslerinin hareket saatlerinden önce otogara gelebilmesi için ücretsiz yolcu servisleri, belediye otobüsleri, şehir içi minibüsler, ilçe minibüsleri ve 24 saat boyunca taksiler de hizmet veriyor.

Minibüs

İlçeler arası minibüsler, her yarım saatte bir Niğde merkezi, 6 ilçesi ve köylerinden yolcuların terminale ulaşımını sağlıyor. Şehrin hemen her mahalle ve caddesinin yanı sıra Niğde Kalesi, Niğde Müzesi ve tarihi Sungurbey Camii gibi turistik noktalarda da durakları bulunan şehir içi hizmet veren minibüslerle de otogara ulaşmak mümkün.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Yolcu servisleri hem ücretsiz olduğu hem de kısa sürede otogara ulaşım sağladığı için yolcular tarafından tercih ediliyor. Seyahat edeceğiniz otobüs firmasının bilet satış ofisleri önünden son otobüs saatine kadar hareket eden ücretsiz yolcu servisleri ile otobüs saatinizden önce otogarda olabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Resmi daireler önünde, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde ve Hacı Sabancı Bulvarı gibi yoğun caddelerde duraklarını bulabileceğiniz belediye otobüslerinin aynı zamanda Selçuk Mahallesi, İlhanlı Mahallesi ve Efendibey Mahallesi gibi on binlerce nüfuslu mahallerde de duraklarını var. 15 dakikada bir duraklardan geçen belediye otobüsleriyle otogara kolayca gidebilirsiniz.

Taksi

Çok bavulunuz varsa veya toplu taşıma araçları çalışma saatleri dışında otogara gitmek istiyorsanız taksilerden de faydalanabilirsiniz. Erdemli Sokak üzerinde durağı olan Çiçek Taksi’ye 0388 232 46 11 numaralı telefonla, Aşağı Kayabaşı’nda hizmet veren Toros Taksi’ye 0388 232 15 59 numarasından ve Deniz Sokak üzerinde durağını göreceğiniz Bizim Taksi’ye 0388 232 05 18 numaralı telefonla ulaşabilir ve istediğiniz saatte taksi ile otogara gidebilirsiniz

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Niğde Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Niğde otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Niğde otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Niğde otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Niğde yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Niğde 10 saat 30 dakika , İzmir - Niğde 12 saat , Ankara - Niğde 4 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Niğde seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Niğde Aydoğanlar, Vip Lüks Adana Türkiye’nin birçok şehrinden Niğde seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  10 saat schedule
 • İzmir
  11 saat schedule
 • Ankara
  3 saat schedule
 • Adana
  2 saat schedule
 • Bursa
  9 saat schedule
 • Antalya
  9 saat schedule
 • Trabzon
  14 saat schedule
map placeholder
expand_less