Nazilli Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Nazilli Hakkında

Aydın’a bağlı yerleşimlerden Nazilli, özellikle geçmişten bu yana ekonomi ve turizm alanındaki gelişmesiyle isminden söz ettiren bir ilçe. Şehir merkezinden yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta yer alan Nazilli’ye merkezden otobüs ve dolmuşla rahatça gelebilirsiniz. Likya, Pers ve Osmanlı dönemlerinde hayli önemli bir yerleşim olan Nazilli’de gezerken pek çok görkemli tarihi yapıya rastlayabilirsiniz. Merkezde inşa edilen Koca Camii, 1800’lerden itibaren Nazilli denince akıllara gelen ilk eserlerden. Bölgede meydana gelen depremlerde bir kısmı yıkılan cami, sonradan onarılarak yeniden ibadete açıldı. Koca Camii’nin hiç kuşkusuz en belirgin özelliklerinden biri ise kurşunla kaplanan büyük kubbesi. Nazilli’nin geleneksel mimarisini yansıtan eski evleri görmek isterseniz, yolunuzu civardaki köylere düşürebilirsiniz. Özellikle fırın, hamam ve depo gibi bölümleri bulunan Arpaz Beyler Konağı, bu anlamda hayli dikkate değer yapılardan.  

Nazilli’nin yüzyıllara dayanan kültürel geleneklerini ve halkın yaşamına dair enteresan ipuçlarını merkezde bulunan Nazilli Etnografya Müzesi’nde inceleyebilirsiniz. Geçmişte bazı filmlerde de kullanılan müze binasının ardından ise Osmanlı dönemi mimari örneklerinden Dokuzun Hamamı’nı ziyaret edebilirsiniz. Eğer Nazilli geziniz yazın hayli sıcak ve bunaltıcı günlerine denk geliyorsa, az da olsa serinlemek amacıyla Dereağzı Şelalesi’ne gelebilirsiniz. Son yıllarda ilçede yaşayan halk tarafından da dinlenmek ve huzur bulmak için sıklıkla tercih edilen şelale, son derece keyifli bir ortam vaat ediyor. Nazilli ve civarında antik çağların büyüsüne kapılabileceğiniz pek çok eski kent bulunuyor. İlçe merkezinden araç kiraladığınızda bu yerlere daha kolay gelebilir veya günübirlik olarak düzenlenen turlara katılabilirsiniz.

Nazilli geziniz sırasında ilçenin bölgeye has nefis tatlarına da muhakkak şans verin. Özellikle yaz aylarında popüler olan kar helvası gezinize tatlı bir serinlik katabilir. Ayrıca fırınlarda pişen enfes Nazilli pidesi ve taze Ege otlarından hazırlanan yöresel salatalar denemeye değer. Turistik olarak da hayli gözde bir ilçe olan Nazilli’ye sene boyunca Türkiye’nin dört bir yanından otobüs seferleriyle ulaşılabiliyor. İlçeye seyahat etmek için direkt olarak gelen otobüsleri tercih edebilir veya Aydın üzerinden Nazilli araçlarına aktarma yapabilirsiniz.

Nazilli Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Nazilli Terminali, ilçe merkezinde yer alan oldukça büyük bir terminal ve yolcular buradan hem Aydın’ın merkezi her ilçesine hem de ilçe merkezindeki her mahalleye kolayca gidebilirler.

Belediye Otobüsleri

Sarı otobüsler olarak da bilinen Nazilli belediye otobüslerinin otobüs terminali çevresinde pek çok durağı bulunuyor. Her yarım saatte bir belediye otobüsleriyle hem ilçe merkezinde her mahalleye hem de Sultanhisar ve Kuşadası gibi ilçelere gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde ücretsiz yolcu servisi olanağı da bulabilirsiniz. Otobüslerin varış peronu önünden kalkan yolcu servisleri ile Hürriyet Caddesi, Ordu Caddesi ve 75. Yıl Bulvarı gibi ana noktalara gidebilirsiniz.

Minibüsler

İlçe minibüsleriyle Aydın, Söke, Didim ve Milas gibi pek çok il ve ilçeye; ilçe içi minibüsler ile ise her 30 dakikada bir terminalden Nazilli merkezine gidebilirsiniz. Minibüslerin hem otobüs terminali içerisinde hem de çevresinde durakları bulunuyor.

Taksi

Nazilli Terminali çıkış kapısı önünde 7/24 hizmet veren (0256) 313 55 26 numarasından ulaşabileceğiniz Nazilli Otogar Taksi ile de hem ilçe merkezine hem de turistik ilçelere kısa sürede gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Nazilli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Nazilli otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Nazilli otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Nazilli otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Nazilli yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Nazilli 10 saat 30 dakika , İzmir - Nazilli 2 saat , Ankara - Nazilli 8 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Nazilli seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, Gold İstanbul, Anadolu Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Nazilli seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  10 saat schedule
 • İzmir
  2 saat schedule
 • Ankara
  8 saat schedule
 • Adana
  14 saat schedule
 • Bursa
  7 saat schedule
 • Antalya
  5 saat schedule
 • Trabzon
  21 saat schedule
map placeholder
expand_less