Milas Otobüs Bileti Ara

Milas Hakkında

Milas Hakkında

Bodrum ve Marmaris arasında yer alan Milas, M.Ö. 10. Yüzyıla kadar uzanan tarihiyle sizi zamanda unutulmaz bir yolculuğa çıkarak mistik bir yer. Çevresi antik kentler, doğa güzellikleri ve muhteşem plajlarla çevrili olan Milas’ta hem temiz havanın hem de tarihi güzelliklerin tadını çıkaracaksınız. Milas’ın büyüleyici antik kentlerini gezmeye başlamadan önce Bafa Gölü Milli Parkı’nda keyifli bir doğa yürüyüş yapabilirsiniz. Bafa Gölü çevresinde yer alan bu milli park, doğa fotoğrafçılarının da çok sevdiği bir yer.  Ören Plajı ve Milas merkezine sadece 30 dakika uzaklıkta bulunan Zeytinkuyulu Plajı da çocuklu ailelerin keyif alacağı güzel plajlar.

Milas merkezine 30 dakika mesafede bulunan İasos Antik Kenti hem yerli hem de yabancı turistlerin sık ziyaret ettiği bir yer. Bu ilginç antik kent, Santorini Adası Tera Yanardağı’nın patlamasıyla 3000 yıl önce küller altında kalmış ve etkileyici bir manzaraya sahip. Milas’ta gezebileceğiniz diğer bir antik kent olan Labranda Antik Kenti ise M.Ö. 5. yüzyıldan kalma. Herakleia Antik Kenti de Bafa Gölü kıyısında Latmos Dağı eteklerinde yer aldığı için muhteşem bir manzaraya sahip. Bölgede yapılan kazılardan elde edilen hazineleri sergileyen Milas Müzesi de tarih severlerin mutlaka uğraması gereken bir yer.

Milas gezinizde görmeniz gereken diğer önemli yerler arasında ise Roma döneminden kalma Gümüşkesen Mezar Anıtı, tarihi M.Ö. 6000’e kadar uzanan etkileyici İncirliin Mağarası, binlerce yıllık Beçin Kalesi ve Osmanlı dönemi eseri Firuz Bey Camii yer alıyor.

Milas Terminali’nden Şehir Merkezine ulaşım

Milas merkezinde bulunan otobüs terminalinden hem Milas merkezine hem de Bodrum, Güvercinlik, Akbük ve Didim gibi pek çok tatil beldesine kolayca gidebilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Milas ve Bodrum arasında da hizmet veren özel halk otobüsleriyle terminalden Milas’ın her semtine ulaşma şansınız var.

Milas Birlik Minibüsler

Terminal içerisinde bulabileceğiniz Milas Birlik minibüsleri ile de ilçe merkezinin yanı sıra Muğla merkezine ve hemen her ilçesine kolayca gidebilirsiniz. İlçe içi minibüsler yarım saatte bir, ilçeler arası minibüsler ise saat başı kalıyor ve yaz aylarında sefer sayılarını arttırıyorlar.

Yolcu Servisleri

Pek çok otobüs firması yolcularına terminalden Nazmi Akdeniz Caddesi, İnönü Caddesi ve Bademlik Caddesi gibi merkezi caddelere ulaşım hizmeti sağlayan ücretsiz yolcu servisleri sunuyor.

Taksi

Milas Terminali’nde ve çevresinde 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren pek çok taksi durağı bulunuyor. Taksilerle Muğla’nın turistik ilçelerine de kolayca gidebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Milas Terminali’ne Ulaşım

Milas merkezinden kısa bir yürüyüş mesafesinde yolculara hizmet veren Milas Terminali’ne hem ilçe merkezinden ve otellerden hem de Bodrum ve Muğla’dan kolayca ulaşabilirsiniz.

Milas Birlik Minibüsleri

Milas Birlik minibüsleri, ilçe merkezinin yanı sıra Muğla’nın bütün turistik ilçelerinden ve çevre köylerden de yolcuların terminale ulaşımını sağlıyor.

Özel Halk Otobüsleri

Sabah saatlerinden gece geç saatlere kadar çalışan özel halk otobüsleriyle de terminale gidebilirsiniz.

Taksi

Menekşe Caddesi’nde hizmet veren (0252) 513 35 61 numaralı Menekşe Taksi, (0541) 869 88 92 numaralı Milas Hızlı Taksi ve (0507) 695 00 55 numaralı telefonla ulaşabileceğiniz Labranda Bulvarı’nda hizmet veren Milas Adliye Taksi ile de 24 saat boyunca otobüs terminaline gidebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Milas Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Milas
150 TL510 sa 40 dk
roomİzmir - Milas
45 TL11 sa 45 dk
roomAnkara - Milas
90 TL210 sa 30 dk
roomAdana - Milas
115 TL614 sa
roomBursa - Milas
133 TL56 sa 45 dk
roomAntalya - Milas
60 TL28 sa
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  10 saat schedule
 • İzmir
  3 saat schedule
 • Ankara
  11 saat schedule
 • Adana
  0 saat schedule
 • Bursa
  6 saat schedule
 • Antalya
  7 saat schedule
 • Trabzon
  23 saat schedule
expand_less