Kuşadası Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kuşadası Hakkında

Özellikle hayli sıcak geçen yaz aylarında tam anlamıyla ziyaretçi akınına uğrayan Kuşadası, Aydın ilinin Ege sahillerinde kurulan bir ilçe. Kadınlar Denizi, Güzelçamlı, Aydınlık Koyu ve Sevgi Plajı gibi birbirinden cezbedici pek çok plaja ve koya ev sahipliği yapan ilçede sıcaklıklar yılın büyük kısmında yüzmeye veya güneşlenmeye elverişli. Bu sayede Kuşadası’na özellikle büyük şehirlerin yoğun atmosferinden sıkılıp yorulduğunuz anlarda rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Bölgeye ulaşım genellikle İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na inen uçaklarla veya ülkenin dört bir yanından Kuşadası’na direkt olarak yolculuk olanağı veren otobüslerle sağlanıyor.

200’ün üzerinde kuş türünü barındıran Dilek Yarımadası Milli Parkı, Kuşadası’nın sadece enfes plajlardan ibaret olmadığının bir kanıtı gibi. Çeşitli kuşların yanı sıra pek çok bitki cinsine de rastlayabileceğiniz milli parkın civarında ayrıca geçmiş çağlarda burada yaşayan topluluklara ait izleri görebilirsiniz. Günümüzde Kuşadası’nı ziyaret eden neredeyse herkesin uğrak noktası haline gelen Güvercinada, tarihte daha çok bölgenin savunulması amacıyla inşa edilen muhteşem bir kaleye ev sahipliği yapıyor. Yine eski dönemlerde bölgeyi ziyaret edenlerin barınması ve dinlenmesi için yaptırılan Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı ise halen tüm ihtişamıyla Kuşadası caddelerini süsleyen anıtsal yapılar arasından bir diğeri.

Eğer merkezin ardından Kuşadası’nın çevresindeki muazzam yerleri de biraz dolaşmak isterseniz, daha ilk anda neden bu ismi aldığını anlayacağınız köylerden Şirince’yi, antik zamanların gizemini günümüzle buluşturan Efes Antik Kenti’ni ve her yıl pek çok turisti ağırlayan Meryem Ana Evi’ni ziyaret edebilirsiniz. Kuşadası ve civarına en azından birkaç gün ayırarak hayatınız boyunca hatırlamak isteyeceğiniz bir tatil geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Kuşadası Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Kuşadası Terminali, uzun zamandır Aydın’ın muhteşem plajlarıyla ismini duyuran turistik ilçesi Kuşadası’nda otobüsle seyahat eden yolculara hizmet vermeyi sürdürüyor. Terminalde indiğinizde Kuşadası’nın merkezi ile yakınlarda konumlanan diğer yerleşimlere gelmek için servisleri kullanabilirsiniz. Taksiye binmek veya otobüs ve minibüs gibi araçları tercih etmek de seçenekler arasında. 

Servis Aracı  

Kuşadası Terminali’nden ilçenin merkezine özellikle yaz aylarında servise yolculuk yapmak son derece kolay. Otobüsten iner inmez direkt olarak servislere doğru yönelebilir ve herhangi bir ücret ödemeden bu araçları kullanabilirsiniz. Kuşadası Limanı ile ilçenin gözde plajlarına yolcuları ulaştıran servisler genellikle doluluğa bağlı olarak hareket ediyor. Bu nedenle terminalde hazır bulunan araçların içinde bir süre beklemeniz gerekebilir. 

Minibüs  

Kuşadası Terminali’nin ilçe merkezinin pek çok noktasına yakın konumu sayesinde minibüslerle kolaylıkla yolculuk yapabilirsiniz. Terminalin çıkışında yer alan duraktan hareket eden minibüslerle Kuşadası’nın merkezine 5-10 dakikada erişmek mümkün. Üstelik minibüslere binmek için önceden bilet almak gerekmiyor. Araçlara ödemenizi doğrudan sürücüye nakit olarak yapabilirsiniz. Terminalden bineceğiniz minibüsten plajların yakınında veya diğer turistik noktalarda inebilirsiniz. 

Taksi

Kuşadası Terminali’nde yolcular için her daim taksi bulunuyor. Buna karşılık geç vakitte veya civarda taksi bulunmayan bir zamanda terminale geldiğinizde yakınlarda yer alan duraklardan araç getirtebilirsiniz. Terminalden Kuşadası’nın merkezinde yer alan otellere taksiyle yolculuk son derece uygun fiyatlı. Üstelik aynı yöne gidecek yolcularla aracınızı paylaşarak taksi ücretini daha ekonomik hale getirebilirsiniz. 

Otobüs 

Kuşadası Terminali’nden civar ilçelere doğrudan otobüs seferleri düzenleniyor. Dilerseniz bu araçlardan yararlanarak çevrede bulunan yerleşimlere hızlıca gelme şansı bulabilirsiniz. Ayrıca Aydın il merkezine ve İzmir yönüne yine otobüslerle yolculuk mümkün. Araçların Kuşadası Terminali’nden kalkış zamanları mevsimlere ve dönemlere göre değişebiliyor. Güncel tarifeleri doğrudan seyahat firmalarından veya terminale gelerek öğrenebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kuşadası Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kuşadası otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kuşadası otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kuşadası otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kuşadası yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kuşadası 9 saat , İzmir - Kuşadası 1 saat , Ankara - Kuşadası 10 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kuşadası seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, İstanbul Kalesi, Pamukkale Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Kuşadası seferleri düzenliyor.
Kuşadası Ortalama Sıcaklık
 • Pazar
  19 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  16 /Hava Durumu
 • Salı
  18 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  20 /Hava Durumu
 • Perşembe
  22 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  8 saat schedule
 • İzmir
  1 saat schedule
 • Ankara
  10 saat schedule
 • Adana
  16 saat schedule
 • Bursa
  6 saat schedule
 • Antalya
  6 saat schedule
 • Trabzon
  22 saat schedule
map placeholder
expand_less