Kırşehir Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kırşehir Hakkında

İç Anadolu’nun adeta uçsuz bucaksız gibi görünen düzlüklerinde kurulan Kırşehir, adını da bu özelliği sayesinde alıyor. Gerçekleşen son sayımlara göre nüfusu neredeyse 250 bine yaklaşan şehrin tarihi günümüzden binlerce yıl öncesine, Hititler devrine dek uzanıyor. Ahilik geleneğinin çıkış noktası olarak bilinen Kırşehir ayrıca geçmişten bu yana yardımsever ve hoşgörülü halkıyla ün kazanan yerleşimlerden. Üstelik her geçen yıl daha fazla gelişen turizme bağlı olarak şehirde inşa edilen otel ve turistik tesislerin sayısında ciddi bir artış yaşanıyor.  

Kırşehir’in önceki yüzyıllarda ilk Hristiyanlar ile puta tapanlar arasında yaşanan çekişmelere sahne olduğu biliniyor. Üstelik Mucur Yeraltı Şehri gibi bu dönemden miras kalan tarihi yerleri günümüzde de şehrin en fazla dikkat çeken cazibe noktalarından. Yüzeyden metrelerce aşağıda inşa edilen yeraltı şehirlerinde saklanma ve ibadet amacıyla kullanılan odalar, dehlizler, geçitler ve hayvanların tutulduğu ahırlar yer alıyor. Burada gizlenenlerin rahatlıkla yaşamlarını sürdürebilecekleri şekilde tasarlanan yeraltı şehirlerinde ayrıca havalandırma boşlukları da bulunuyor. Kırşehir’de yüzlerce yıldır devam eden geleneği temsil eden Ahi Evran Camii ve Türbesi, Selçuklular zamanında yaptırılan ve göz kamaştıran mavi renkli çinileriyle ünlenen Cacabey Medresesi, Bizans döneminde iki farklı mezhebe mensup olanların bir arada ibadet etmesi için inşa edilen Üç Ayak Kilisesi ve 5000 yıldan daha eski olduğu tahmin edilen Çağırkan Kale Höyük şehirde görülmeye değer başlıca tarihi miraslardan.  

Kırşehir sınırlarında yer alan Seyfe Gölü ise başta pelikan ve ördekler olmak üzere çok sayıda kanatlı türüne ev sahipliği yapan harika bir yer. Bu özelliğinden ötürü yıl içinde kuş gözlemciliğine merak duyan ziyaretçileri çeken göl ayrıca fotoğraf safarisine çıkmak için de hayli ideal. Eğer çeşitli eklem rahatsızlıkları veya romatizmadan şikayetçiyseniz, Kırşehir’de bulunan Terme, Mahmutlu, Bulamaçlı ve Karakurt gibi isimlerle bilinen kaplıcalara gelerek şifa arayabilirsiniz. Hem içme kürü hem de banyo olarak yararlanabileceğiniz kaplıcaların bazılarında konaklama yerleri de mevcut. Otobüslerle İç Anadolu Bölgesi’nin diğer şehirlerinden ve tüm Türkiye’den rahatça ulaşılabilen Kırşehir, başkent Ankara’dan karayoluyla yaklaşık 3 saat uzaklıkta.

Kırşehir Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Kayseri-Kırşehir Yolu üzerinde yer alan ve şehir merkezine biraz uzak bir konumda yolculara hizmet veren Kırşehir Terminali’nden şehir merkezine belediye otobüsleri, minibüsler, ücretsiz yolcu servisleri ve taksiler ile kısa sürede ulaşılabiliyor.

Belediye Otobüsleri

Terminal yanındaki 27 Aralık Caddesi üzerindeki duraklarına terminalden sadece 2 dakikada ulaşabileceğiniz terminal belediye otobüsleri, sabah saat 06:30’dan gece 22:30’a kadar yolculara hizmet veriyor.

Minibüsler

Minibüslerle terminalden hem şehrin her mahallesine hem de ilçe ve köylerine ulaşım mümkün. Şehir içi minibüsler terminal önünden, ilçe ve köy minibüsleri ise terminal içinden kalkıyor.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Seyahat edeceğiniz otobüs firmasının size sunacağı ücretsiz yolcu servisleriyle de kısa sürede şehrin ana caddelerine gidebilirsiniz.

Taksi

Kırşehir Terminal Taksi, 7/24 hizmet veriyor. Aceleniz varsa (0530) 672 70 40 numaradan ulaşabileceğiniz taksi hizmeti ile de Kırşehir’in her yerine terminalden gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kırşehir Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kırşehir otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kırşehir otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kırşehir otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kırşehir yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kırşehir 10 saat , İzmir - Kırşehir 12 saat , Ankara - Kırşehir 3 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kırşehir seferleri bulunuyor?
expand_more
Süha Turizm, Vip Malatyalılar Turizm, Beydağı Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Kırşehir seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  9 saat schedule
 • İzmir
  12 saat schedule
 • Ankara
  2 saat schedule
 • Adana
  5 saat schedule
 • Bursa
  8 saat schedule
 • Antalya
  11 saat schedule
map placeholder
expand_less