Karaman Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Karaman Hakkında

Geçmiş yüzyıllardan bu yana Anadolu’nun önemli kültür ve ticaret merkezlerinden olan Karaman İç Anadolu Bölgesi'nde yer alıyor. Mersin, Konya ve Antalya ile komşu olan şehirde karasal iklimin etkisi tüm yıl boyunca hissediliyor. Bu sayede Karaman'da yaz mevsiminde kurak, kış aylarında ise yağışlı ve soğuk havanın hakimiyetinden söz etmek mümkün. Hititler, Lidyalılar ve Frigler tarafından çeşitli dönemlerde yönetilen şehirde daha sonradan Anadolu Selçuklu Devleti ve Karamanoğulları egemen oldular. Büyük bölümü tarım arazilerinden meydana gelen Karaman, bu sayede bakliyat ve bisküvi üretiminde ülkenin önde gelen kentleri arasında yer almayı başarıyor.

Türkiye'nin en büyük mağaralarından olan İncesu Mağarası ile meşhur olan şehirde gezerken eski kiliseleri, kaleleri ve yöresel ürünlerden alabileceğiniz pazarları ziyaret edebilirsiniz. Toplam uzunluğu 1000 metreyi açan İncesu Mağarası, özellikle Romalılar döneminden bugüne ulaşan izleriyle görülmeye değer. Taşkale köyünün merkezine yaklaşık 10 kilometre mesafedeki mağarada damla şeklindeki taş oluşumlar fotoğraf karelerine de enteresan görüntüler sağlıyor. Yöreye özgü pek çok bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapan Ermenek Vadisi doğayı sevenlerin Karaman’daki değişmez adreslerinden. 11. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Karaman Kalesi ise sonraki dönemlerde onarımdan geçerek günümüze kadar ulaşan nadide eserlerden. Şehir merkezinde gezerken ayrıca Bizans döneminde inşa edilen bir Ermeni kilisesi olan Çeşmeli Kilise de mutlaka rotanızda yer almalı. Bir dönem cezaevi olarak kullanılan kilise şimdilerde çeşitli kültürel ve sanatsal aktivitelere ev sahipliği yapıyor.

Ermenek ilçesine bağlı Yaylapazarı köyünün yakınlarında yer alan Zeyve Pazarı, genellikle hafta sonlarında dinlenmek ve doğada huzur bulmak isteyen Karamanlılar tarafından ziyaret ediliyor. Yüzlerce yıllık tarihi barındıran bu yerde hafta sonları kurulan pazarı dolaşarak Karaman’a has yöresel ürünlerden bazılarını satın alabilirsiniz. 200 yıldan uzun zamandır şehrin simgesel yapılarından olan Tartan Evi ise bölgedeki eski tip evlerin harika bir örneği. Enfes arabaşı çorbasıyla damaklarda yer edinen Karaman’da pirinç ve kıymadan yapılan çullama ile patlıcan, kuzu eti, domates ve biberle hazırlanan calla oldukça meşhur. İstanbul’dan yaklaşık 800 kilometre uzaklıktaki Karaman ile Ankara arasındaki mesafe ise 360 kilometreden daha fazla. Her iki şehirden ve ülkenin diğer noktalarından Karaman’a tüm yıl boyunca otobüs seferleriyle rahatlıkla ulaşmanız mümkün. Şehre ayrıca Adana ve İzmir gibi kentlerden trenle de gelebilirsiniz.

Karaman Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Karaman Terminali, şehir merkezine uzak bir konumda bulunuyor ama yolcuların terminale kolayca gidebilmesi için ücretsiz yolcu servisleri, belediye otobüsleri, minibüsler ve taksiler hizmet veriyor.

Yolcu Servisi

Terminal içerisinde ulusal ve yerel onlarca otobüs firması hizmet veriyor ve yolculuk yaptığınız firmanın ücretsiz yolcu servisiyle şehir merkezine kolayca gidebilirsiniz.

Minibüs

Terminalde durakları bulunan ilçe içi minibüslerle de kısa sürede Karaman’da istediğiniz yere gidebilirsiniz. Minibüslerle terminalden çevre ilçelere ve Karaman’ın köylerine de ulaşım imkanı bulunuyor.

Taksi

Terminal taksi durağı 7 gün 24 saat açık ve hızlı bir şekilde yolcuların şehir merkezinde istedikleri yere ulaşabilmelerini sağlıyor. (0338) 212 54 32 numaradan terminal taksiye ulaşabilir ve taksi çağırabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Karaman Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Karaman otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Karaman otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Karaman otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Karaman yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Karaman 13 saat , İzmir - Karaman 10 saat 30 dakika , Ankara - Karaman 5 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Karaman seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Özkaymak, Kontur Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Karaman seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  12 saat schedule
 • İzmir
  10 saat schedule
 • Ankara
  5 saat schedule
 • Adana
  5 saat schedule
 • Bursa
  9 saat schedule
 • Antalya
  1 saat schedule
map placeholder
expand_less