Kapadokya Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın

Kapadokya Hakkında

Ürgüp, Avanos, Uçhisar ve Göreme gibi yerleşimleri kapsayan Kapadokya, tarihi günümüzden binlerce yıl öncesine dayanan çok eski bir bölge. Günümüzde büyük bölümü Nevşehir’in sınırlarında yer alan Kapadokya, sabahın erken saatlerinden itibaren gökyüzünde süzülmeye başlayan rengarenk balonları, mağara otelleri ve şarap mahzenleri ile insanda adeta başka bir dünyaya ait izlenimi uyandırıyor. Çeşitli doğa olayları sonucunda bölgeyi saran peribacaları ise kuşkusuz Kapadokya siluetini tamamlayan unsurların başında yer alıyor.

Kapadokya geziniz sırasında güneşin doğuşunu ve batışını seyredebileceğiniz Aşıklar Tepesi’ne çıkabilirsiniz. Ayrıca yine yüksek bir noktada inşa edilen Uçhisar Kalesi’nde de enfes bir panoramik manzarayla karşılaşacağınızı anımsatalım. Hristiyanlığın ilk dönemlerine ait kaya kiliselerini gezerek bölgenin mistik atmosferini solumak da hayli popüler bir aktivite. Göreme Açıkhava Müzesi ise adeta tüm Kapadokya coğrafyasının küçük bir özeti gibi. Üstelik bölgede yerin altı da tıpkı üzeri gibi şaşırtıcı sürprizlerle dolu. İçerisinde barınmak için odalar, kaya kiliseleri ve yiyecek saklama depoları bulunan Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kapadokya’nın derinlerine gizlenen sırları açığa vuruyor. Dünyanın pek çok ülkesinden buraya gelenlerin saçlarını görebileceğiniz Saç Müzesi ise başta ziyaretçilere biraz ürkütücü gelse de hayli ilginç duraklardan. Ayrıca Güllüdere Vadisi ve Zemi Vadisi gibi rotalar üzerinde keyifli doğa yürüyüşlerine çıkabilir, bu sırada El Nazar Kilisesi ve Üç Haçlı Kilise gibi eski ibadethaneleri görebilirsiniz.

Son derece mistik bir atmosfere sahip Kapadokya, özellikle romantik kaçamaklar için hayli ideal. Üstelik bölgedeki taş oteller manzaraya hakim konumları ve büyüleyici ortamları ile Kapadokya ruhunu derinlemesine yaşamanıza yardımcı olacak türden. İç Anadolu’nun merkezine yerleşen Kapadokya’ya ayrıca Türkiye’nin hemen her şehrinden otobüslerle direkt ulaşılabiliyor. Nevşehir kent merkezine geldikten sonra buradan Göreme, Derinkuyu, Avanos ve Ürgüp gibi noktalara devam eden araçlarla dilediğiniz yere yolculuk yapabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kapadokya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Kapadokya
110 TL110 sa
roomİzmir - Kapadokya
100 TL611 sa 57 dk
roomAnkara - Kapadokya
80 TL14 sa 30 dk
roomAntalya - Kapadokya
110 TL69 sa

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kapadokya otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

expand_more
Enuygun, Kapadokya otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kapadokya otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.

Kapadokya yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?

expand_more
İstanbul-Avrupa - Kapadokya 12 saat , Antalya - Kapadokya 8 saat sürüyor.

Hangi otobüs firmalarının Kapadokya seferleri bulunuyor?

expand_more
Öncü Seyahat, Öz Elazığlılar Seyahat, Esadaş Türkiye’nin birçok şehrinden Kapadokya seferleri düzenliyor.

Kapadokya otobüs bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

expand_more
Evet, Kapadokya otobüs bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.
expand_less