Kapadokya Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kapadokya Hakkında

Ürgüp, Avanos, Uçhisar ve Göreme gibi yerleşimleri kapsayan Kapadokya, tarihi günümüzden binlerce yıl öncesine dayanan çok eski bir bölge. Günümüzde büyük bölümü Nevşehir’in sınırlarında yer alan Kapadokya, sabahın erken saatlerinden itibaren gökyüzünde süzülmeye başlayan rengarenk balonları, mağara otelleri ve şarap mahzenleri ile insanda adeta başka bir dünyaya ait izlenimi uyandırıyor. Çeşitli doğa olayları sonucunda bölgeyi saran peribacaları ise kuşkusuz Kapadokya siluetini tamamlayan unsurların başında yer alıyor.

Kapadokya geziniz sırasında güneşin doğuşunu ve batışını seyredebileceğiniz Aşıklar Tepesi’ne çıkabilirsiniz. Ayrıca yine yüksek bir noktada inşa edilen Uçhisar Kalesi’nde de enfes bir panoramik manzarayla karşılaşacağınızı anımsatalım. Hristiyanlığın ilk dönemlerine ait kaya kiliselerini gezerek bölgenin mistik atmosferini solumak da hayli popüler bir aktivite. Göreme Açıkhava Müzesi ise adeta tüm Kapadokya coğrafyasının küçük bir özeti gibi. Üstelik bölgede yerin altı da tıpkı üzeri gibi şaşırtıcı sürprizlerle dolu. İçerisinde barınmak için odalar, kaya kiliseleri ve yiyecek saklama depoları bulunan Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kapadokya’nın derinlerine gizlenen sırları açığa vuruyor. Dünyanın pek çok ülkesinden buraya gelenlerin saçlarını görebileceğiniz Saç Müzesi ise başta ziyaretçilere biraz ürkütücü gelse de hayli ilginç duraklardan. Ayrıca Güllüdere Vadisi ve Zemi Vadisi gibi rotalar üzerinde keyifli doğa yürüyüşlerine çıkabilir, bu sırada El Nazar Kilisesi ve Üç Haçlı Kilise gibi eski ibadethaneleri görebilirsiniz.

Son derece mistik bir atmosfere sahip Kapadokya, özellikle romantik kaçamaklar için hayli ideal. Üstelik bölgedeki taş oteller manzaraya hakim konumları ve büyüleyici ortamları ile Kapadokya ruhunu derinlemesine yaşamanıza yardımcı olacak türden. İç Anadolu’nun merkezine yerleşen Kapadokya’ya ayrıca Türkiye’nin hemen her şehrinden otobüslerle direkt ulaşılabiliyor. Nevşehir kent merkezine geldikten sonra buradan Göreme, Derinkuyu, Avanos ve Ürgüp gibi noktalara devam eden araçlarla dilediğiniz yere yolculuk yapabilirsiniz.

Kapadokya Otogarı Hakkında

Kapadokya bölgesinin tarihi ve doğal güzelliklerini gezmek için bölgenin en aktif ve büyük otogarları olan Nevşehir Otogarı veya Ürgüp Otogarı’na otobüs bilet alabilir; otogarlardan yolculara ulaşım hizmeti veren özel halk otobüsleri, ilçeler arası minibüsler ve taksiler ile 24 saat boyunca Avanos, Göreme, Hacıbektaş ve Uçhisar gibi birçok turistik noktaya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Nevşehir Otogarı, il merkezinin çıkışında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde Necip Fazıl Bulvarı üzerinde yer alıyor. Merkeze uzak olan otogardan özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksiler ile hem şehir merkezine hem de turistik ilçelere gitmeniz mümkün.

Ürgüp Otogarı ise ilçe merkezinin tam ortasında Güllüce Mahallesi’nde yer alıyor. Ürgüp Otogarı’ndan kısa bir yürüyüşle Temenni Tepesi, Ürgüp Kadıkalesi, Ürgüp Müzesi ve Ürgüp otellerine kolayca ulaşabilir veya Kapadokya’nın diğer turistik noktalarına ulaşım için ise minibüslerden faydalanabilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri ve Minibüsler

Nevşehir Otogarı önündeki Necip Fazıl Bulvarı üzerinde duraklarını görebileceğiniz 1, 2, 3, 4 ve 5 hat numaralı özel halk otobüsleri, her 15 dakikada bir hareket ediyor ve sabah saat 07:00’dan gece 23:00’a kadar Nevşehir Üniversitesi’nin yanı sıra şehrin bütün tarihi ve turistik noktalarına ulaşım sağlıyor. Nevşehir Otogarı içerisinde her yarım saatte bir hareket eden ilçeler arası minibüslerle ise Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı ve Ürgüp gibi Kapadokya’nın turistik ilçelerine gidebilirsiniz.

Ürgüp Otogarı içerisinde hizmet veren S.S. 33 Nolu Ürgüp Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüsleriyle ise sabah saat 07:00 ile 24:00 saatleri arasında her yarım saatte bir otogardan Uçhisar, Ortahisar, Avanos, Göreme, Sulusaray, Gülşehir, Nevşehir merkezi, Göre ve Çavuşin gibi turistik noktalara rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Hem Nevşehir Otogarı hem de Ürgüp Otogarı’nda yolculara 7 gün 24 saat taksiler hizmet veriyor. Nevşehir Terminal Taksi’ye 0384 214 10 20, Ürgüp Terminal Taksi’ye ise 0536 341 45 66 numaralı telefonla ulaşarak Kapadokya bölgesindeki otellere, turistik ve tarihi noktalara rahat bir yolculukla gidebilirsiniz.

Kapadokya Otogarı Hakkında

Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini gezdikten sonra bölgeye hizmet veren en büyük iki otogar olan Nevşehir Otogarı veya Ürgüp Otogarı’na ulaşarak dönüş yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Yolcuların otogarlara kolayca ulaşabilmesi için özel halk otobüsleri, ilçeler arası minibüsler ve taksiler 24 saat boyunca hizmet veriyor.

Özel Halk Otobüsleri ve Minibüsler

Nevşehir Otogarı, şehrin çıkışında Necip Fazıl Bulvarı üzerinde yer aldığı için yürüyerek ulaşımı oldukça zor. Sabah saat 07:00 ile 23:00 arasında her 15 dakikada bir hareket eden özel halk otobüsleri ile Kapadokya Hastanesi, Nevşehir Üniversitesi, Fevzi Çakmak Caddesi ve Göktürk Caddesi gibi pek çok yoğun noktadan otogara ulaşmanız mümkün. Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı ve Ürgüp gibi Nevşehir’in turistik ilçelerinden de her yarım saatte bir bulabileceğiniz minibüslerle Nevşehir Otogarı’na geçebilirsiniz.

Ürgüp Otogarı ise ilçe merkezinin tam ortasında Güllüce Mahallesi’nde bulunuyor. Çok bavulunuz ve aceleniz yoksa yürüyerek de kolayca ulaşabileceğiniz otogara S.S. 33 Nolu Ürgüp Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüsleriyle saat 07:00 ile 24:00 saatleri arasında her yarım saatte bir hem Ürgüp’ün ana caddelerinden hem de Uçhisar, Ortahisar, Avanos, Göreme, Sulusaray, Gülşehir, Nevşehir merkezi, Göre ve Çavuşin gibi Kapadokya’nın turistik noktalarından gitmeniz mümkün.

Taksi

Nevşehir ve Ürgüp merkezinde 7 gün 24 saat turistlere hizmet veren birçok taksi durağı var. Forum Kapadokya AVM önünde durağı bulunan Nevşehir Merkez Taksi’ye 0531 676 50 50, Kayseri Caddesi’nde durağını görebileceğiniz Nevşehir Taksi’ye ise 0533 303 09 72 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Ürgüp’te ise Atatürk Bulvarı üzerinde durağı olan Ürgüp Merkez Taksi’ye 0530 890 33 50, İstiklal Caddesi’nde hizmet veren Ürgüp Taksi’ye 0530 890 33 50 numaralı telefonla ulaşarak taksi ile otogara kısa sürede geçebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kapadokya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kapadokya otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kapadokya otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kapadokya otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kapadokya yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
Ankara - Kapadokya 3 saat 30 dakika , Adana - Kapadokya 4 saat , Antalya - Kapadokya 9 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kapadokya seferleri bulunuyor?
expand_more
Öncü Seyahat, Nevşehir Seyahat, Kapadokya VIP Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Kapadokya seferleri düzenliyor.
expand_less