Hakkari Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Hakkari Otogarı
place
Sümbül Mah. Hakkari-Van Blv. Merkez/Hakkari
local_phone
+903483512476

Hakkari

Hakkari Terminali Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en tarihi şehirlerinden biri olan Hakkari’nin modern terminali, 2014 yılında hizmete girdi. Şehirdeki yolcu yoğunluğu göz önüne alınarak inşa edilen Hakkari Terminali; geniş açık ve kapalı bekleme alanları, yöresel lezzetler sunan restoranları, mola zamanında çay içebileceğiniz kafeleri, mescitleri ve alışveriş merkezleri ile yolculuğunuzda ihtiyacınız olacak her şeyi size sunuyor.

Van ve Hakkari arasındaki karayolu üzerinde bulunan Hakkari Terminali hem bir varış-kalkış noktası hem de bir mola noktası olarak hizmet verdiği için her gün yüzlere yolcuyu misafir ediyor. Hakkari Terminali içerisinde hem ulusal hem de yerel onlarca otobüs firmasının bilet satış ofislerini bulabilirsiniz. Hakkari Terminali’nden Türkiye’nin hemen her şehrine ayrıca Hakkari’nin bütün ilçelerine otobüs seferleri düzenleniyor. Terminalden ayrıca Irak ve İran’daki pek çok şehir ve ilçeye de düzenli olarak otobüs seferleri bulabilirsiniz. Şehir merkezinin dışında bulunduğu için Hakkari Terminali’ne her saat başı kalkan ücretsiz otobüs servisleri, belediye otobüsleri veya dolmuşlarla kolayca ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Hakkari Otogarı'na Ulaşım

Hakkari şehir merkezine oldukça uzak bir noktada konumlanan otobüs terminaline minibüs ve servislerle ulaşım sağlanabiliyor. Kentin merkezinden terminale ayrıca taksiyle de erişim mümkün. Üstelik Hakkari’nin merkezinden kalkan toplu taşıma araçları terminalden düzenlenen seferlere uygun olarak hareket ediyor. 

Servis Aracı  

Hakkari Otobüs Terminali’nin şehir merkezinden yürünemeyecek kadar uzak bir noktada bulunması yolcuları servis kullanımına yönlendiriyor. Özellikle Van üzerinden gerçekleşen seferler sırasında tercih edilen terminale firmalara ait ücretsiz servisler sayesinde kısa sürede erişebilirsiniz. Hakkari şehir merkezinde yer alan servis kalkış noktalarına geldiğinizde bu araçlara binebilirsiniz. 

Minibüs   

Hakkari kent merkezinden terminal yönüne doğru gelen minibüslere binerek otobüsünüze tam zamanında yetişme şansı bulabilirsiniz. Şehrin girişinde konumlanan terminal binasına ulaştıran servislerin belirli hareket saati bulunmuyor. Buna karşılık hızlıca terminale gelmeleri sayesinde yolculara pratiklik kazandırıyor. 

Taksi 

Hakkari kent merkezinden taksi bularak terminale gelmek son derece kolay ve rahat bir seçenek. Üstelik şehrin neresinde olduğunuz fark etmeksizin bu araçları bulunduğunuz noktaya kadar telefonla çağırabilirsiniz. Hakkari’de özellikle merkezden terminale yolculuk yaparken valizlerini rahatlıkla taşımak isteyenler için taksiler kuşkusuz son derece uygun. 

Otobüs 

Hakkari’de şehir merkezinden direkt olarak otobüs terminaline ulaştıran belediye otobüsü hattı bulunmuyor. Buna karşılık yakın ilçelerden veya köylerden kentin merkezine gelmek için bu araçlara binmek mümkün. Otobüs yolculuğunun süresi söz konusu köy veya ilçenin terminale uzaklığına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less