Ereğli Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Ereğli Hakkında

Batı Karadeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Zonguldak iline bağlı Ereğli, küçük yüz ölçümüne rağmen her yıl çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçinin ilgi odağında olmayı başarıyor. “Küçük İstanbul”, “Çelik ve Çilek” gibi birden çok lakabının olduğu Zonguldak’ın Ereğli ilçesi, genellikle Karadeniz Ereğli olarak anılıyor. Aynı adı taşıyan Türkiye’deki diğer iki yer ise Marmara Ereğli ve Konya Ereğli. Tam tamına 80 kilometre uzunluğunda kıyı şeridine ev sahipliği yapan Karadeniz Ereğli’deki Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne Türkiye’nin pek çok ilinden aktarmalı veya aktarmasız olarak ulaştıran otobüs seferleri mevcut.

Karadeniz Ereğli’nin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Cehennemağzı Mağarası ile seyahatinize hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Bir diğer adı ile Acheron Vadisi, Zonguldak şehir merkezinden ise 50 km uzaklıkta konumlanıyor. Ereğli Müzesi’ne bağlı olan bu ören yerinde yan yana sıralı bir şekilde bulunan 3 farklı mağarayı göreceksiniz. Doğa aktivitelerine ilgisi olanların ilk uğradığı yerlerden olan Harmankaya Şelaleleri’ndeki yürüyüş parkurunda kızılcık, kestane, meşe, ıhlamur, gürgen, kızılağaç ve şimşir gibi birden çok bitki türüne rastlamanız olası. Kuruluş tarihi Milattan Önce 7. yüzyıla kadar uzanan Tios ya da Filyos kentindeki su kemeri, sahil surları, tiyatro, tonozlu galeri ve savunma kalesini yakından görebilirsiniz. Bunun yanı sıra hikayesi ile ilgi uyandıran Gazi Alemdar Gemisi Müzesi ve olağanüstü bir manzarası olan Ereğli Kalesi de kesinlikle görülmeye değer.

Akçakoca-Zonguldak şehir merkezi arasında konumlanan Karadeniz Ereğli, Ankara’dan 300 km, İzmir’den 667 km ve İstanbul’dan ise 280 km uzaklıkta yer alıyor. Zonguldak il merkezine 50 km; Akçakoca ilçe merkezine de 22 km mesafede bulunan Karadeniz Ereğli’ye Marmara, Ege, İç Anadolu ve diğer bölgelerdeki illerden direkt ya da aktarmalı bir şekilde ulaştıran otobüs seferlerine göz atabilirsiniz.

Ereğli Terminali'nden Şehir Merkezine Ulaşım

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde yer alan Ereğli Otobüs Terminali’nden ilçe merkezine taksilerden veya belediye otobüslerinden yararlanarak seyahat edebilirsiniz. Taksiler, yolculara zaman kazandırarak pratik bir yolculuk imkanı sağlıyor. Belirli aralıklarla hareket eden otobüslerin ücretleri ise taksiye kıyasla daha düşük. Bu sayede otobüsleri Ereğli ilçe merkezine uygun fiyatlı yolculuk için tercih edebilirsiniz.  

Otobüs  

Ereğli Otobüs Terminali’nden haftanın 7 günü 24 saat boyunca belediye otobüsleriyle ilçe merkezine ulaşmak mümkün. Otobüsler, terminal önünden gün içinde 15 dakika aralıklarla hareket ediyor. Akşam saatlerinden itibaren ise seferler 30 dakikada bir yapılıyor. 

Taksi 

Ereğli Otobüs Terminali’nden belediye otobüsüne göre daha hızlı bir araçla ilçe merkezine gelmek isterseniz, taksiye binebilirsiniz. Türkiye’nin pek çok şehrinden direkt seferler gerçekleşen terminalde her daim rahatlıkla taksi bulmak mümkün. Taksilerin ücretleri ise özellikle terminal ile merkez arasında bulunan mesafe nedeniyle fazla düşük sayılmaz. Buna karşın taksiyle ilçe merkezinde dilediğiniz noktaya direkt ulaşmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. Üstelik araca binmeden önce taksi sürücüleri ile konuşarak varış noktanıza kadar ödemeniz gereken ortalama ücreti öğrenebilirsiniz.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ereğli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ereğli otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Ereğli otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Ereğli otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Ereğli seferleri bulunuyor?
expand_more
Kale Seyahat, Metro Turizm, Düzce Güven Türkiye’nin birçok şehrinden Ereğli seferleri düzenliyor.
expand_less