Çayeli Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Çayeli Hakkında

Rize’nin uçsuz bucaksız çay tarlaları ile meşhur ilçesi Çayeli aynı zamanda şehrin en turistik yerleşimlerinden. 2000 yıldan daha öncesine uzanan kadim geçmişi boyunca Bizanslılar, Pontus Rumları ve Osmanlılar gibi pek çok farklı uygarlık tarafından yönetilen ilçede tarihi eserlerin sayısı da hayli fazla. Çayeli’nin merkezinden yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta yükselen Zeleki Kalesi, yemyeşil arazinin ortasında adeta çok başka diyarlardan kopup gelmiş bir yapı izlenimi uyandırıyor. Yüzlerce yıl öncesinde bölgede hakimiyet kuran Bizanslılar tarafından inşa edilen kale, günümüzde Çayeli gezilerinin başlıca durakları arasında. 1400’lü yıllarda yaptırılan Caferpaşa Camii de tepeden manzaraya hakim konumu ile son derece etkileyici. Eskiden beri pek çok efsaneye konu olan Kaptanpaşa Yeşiltepe Köyü Köprüsü ise muazzam yeşilliklerin içinde yükseliyor. 1700’lü yıllarda inşa edildiği sanılan yapı, tek gözlü taş köprülerin harika bir örneği. 

Son derece sevimli yayla evlerinin arasından geçerek yapacağınız yaklaşık 12 kilometrelik yolculuğun ardından Ağaran Şelalesi’ne ulaşabilirsiniz. İsmini yüksek bir tepe üzerinden aşağı doğru dökülürken kavuştuğu beyaz renk sayesinde alan şelale aynı zamanda eşi bulunmaz serinleme noktalarından. Ağaran Şelalesi ve civarını ziyaret ettiğinizde bölgedeki enteresan evleri fotoğraflamayı da ihmal etmeyin. Yanınıza yiyeceklerinizi alarak enfes manzaraya karşı piknik yapmak için Melipos ismiyle bilinen tepelerin yolunu tutabilirsiniz. Buz gibi sularıyla akan derelerin arasında yükselen Pokut Yaylası ise Çayeli yakınlarında bulunan bir diğer muhteşem nokta. Yüksekliği neredeyse 2 bin metreye ulaşan yayla, Karadeniz coğrafyasının nefes kesen güzelliğini tüm görkemiyle gözler önüne seriyor.  

İlçede özellikle eski dönemlerde süregelen geleneksel yaşamı ve bölgenin kültürel özelliklerini inceleme fırsatı sunan Çayeli Müzesi ise kuşkusuz son derece ilginç bir diğer durak. Günlük hayatta kullanılan eşyalara yer verilen müzeyi dolaşarak Karadeniz kültürüne dair detaylara aşina olabilirsiniz. Çayeli geziniz sırasında ayrıca ilçenin ismiyle bilinen meşhur kuru fasulyeyi, muhlamayı, Rize kavurmasını ve üzerine pekmez de gezdirilen kabak tatlısını muhakkak tatmalısınız.

Çayeli Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Çayeli Terminali, ilçe merkezinde bulunuyor ve ilçenin bütün semtlerinin yanı sıra Rize, Büyükköy ve Taşlık gibi il ve ilçelere de yolcular için ulaşım hizmeti sağlanıyor.

Özel Halk Otobüsleri

Terminal önündeki 9 Mart Caddesi üzerindeki duraklarından hareket eden özel halk otobüsleri, sabah saatlerinden gece yarısına kadar yolcuların ilçe merkezinde her durağa ulaşabilmesini sağlıyor.

Minibüsler

İlçe merkezindeki ana noktaların yanı sıra Rize’ye, komşu ilçelere ve köylere terminalden gidebileceğiniz minibüsleri, terminal içindeki duraklarında bulabilirsiniz.

Taksi

Terminal içerisinde yolculara hizmet veren Çayeli Taksi, 24 saat açık ve merkeze yakın olan terminalden taksi ile çok kısa bir sürede istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çayeli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Çayeli otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Çayeli otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Çayeli otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Çayeli yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Çayeli 20 saat , İzmir - Çayeli 22 saat 30 dakika , Ankara - Çayeli 14 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Çayeli seferleri bulunuyor?
expand_more
Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Sahil Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Çayeli seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  19 saat schedule
 • İzmir
  22 saat schedule
 • Ankara
  13 saat schedule
 • Adana
  20 saat schedule
 • Bursa
  20 saat schedule
 • Antalya
  21 saat schedule
 • Trabzon
  1 saat schedule
map placeholder
expand_less