Çaycuma Otobüs Bileti Ara

Çaycuma Hakkında

Zonguldak’ın en doğusunda yer alan Çaycuma, şehrin Karadeniz kıyısında uzanan ilçelerinden biri. Kentin merkezine yaklaşık 54 kilometre mesafedeki Çaycuma’ya Zonguldak’tan düzenli olarak kalkan minibüslerle 1 saat içinde ulaşılabiliyor. Filyos Çayı tarafından sulanan bereketli toprakların üzerinde kurulan ilçede gezerken tarihi mağaraları, kaleleri, antik kentleri ve ören yerlerini görebilirsiniz. Merkezde bulunan Çaycuma Köprüsü, ilçeye gelenleri karşılayan en dikkat çekici yapılardan. Filyos Çayı üstünde yükselen köprü inşa edilmeden önce iki yaka arasında ulaşım çok daha zordu. Bu anlamda 1950’li yıllarda yaptırılan köprü sayesinde artık ilçede yaşam büyük ölçüde kolaylaşmış durumda.  

Çaycuma’nın merkezinden yaklaşık 15 kilometre mesafede bulunan Çayır Köyü Suyu Mağarası, adeta buz gibi akan soğuk suyuyla ziyaretçileri cezbediyor. Mağaranın sadece belirli bir noktasına kadar yürüyerek ulaşılabiliyor. Son derece etkileyici bir deneyim yaşamak için Çaycuma geziniz esnasında yolunuzu buraya düşürebilirsiniz. Üstelik mağaranın hemen yakınında enfes alabalıkları tadabileceğiniz bir restoran da bulunuyor. Ayrıca buraya dilerseniz yanınıza yiyeceklerinizi alarak piknik yapmaya da gelebilirsiniz. Büyük kısmı halen toprak altında olan Tios Antik Kenti ise Çaycuma yakınlarında geçmiş yüzyılların gizemine tanıklık etmek isteyenleri büyüleyen ziyaret noktalarından. Koruma altına alınan eski yerleşimde sürdürülen çalışmaların tamamlanması ile birlikte muazzam bir görüntüye kavuşacağı tahmin ediliyor.  

Antik zamanlardan Çaycuma’ya miras kalan bir başka göz alıcı eser ise Filyos Kalesi. Günümüzde sadece bazı duvarları ile tarihi kulesi ayakta kalabilen kaleyi gördükten sonra bölgede bulunan eski ören yerlerini gezebilirsiniz. Özellikle Romalılar döneminde yaptırılan eserler, Çaycuma’nın muhteşem doğasıyla birleşince seyrine doyum olmayan manzaralar meydana getiriyor. Üstelik günümüzde üzeri genellikle bitkilerle kaplanan tarihi yerleşimler, fotoğrafçılara da muazzam kareler sunuyor. Özellikle Karadeniz Bölgesi’nde ve Zonguldak yakınlarında bulunan noktalardan Çaycuma’ya otobüsle gelmek hayli kolay. Ayrıca dilerseniz İstanbul’dan ve bazı Almanya şehirlerinden düzenlenen seferlere ev sahipliği yapan Zonguldak Havalimanı üzerinden de ilçeye hızlıca ulaşabilirsiniz. Çaycuma’yı ziyaret ettiğinizde kabuklu fasulye, tenekede tavuk, pırasalı mancar yemeği, Ereğli pidesi, kabaklı börek, cevizli kömeç ve beyaz baklava gibi lezzetleri ise tadılacaklar listenize ekleyebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Çaycuma Terminali’ne Ulaşım

Çaycuma merkezine yürüyüş mesafesinde bulunan otobüs terminaline hem ilçe merkezinden hem de Zonguldak, çevre ilçe ve köylerden pek çok alternatif ulaşım aracını kullanarak gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Çaycuma’da en çok tercih edilen ulaşım aracı olan ÇOMBÜS belediye otobüsleri ile terminale kolayca ulaşabilirsiniz. Atatürk İÖO, Çaycuma Vergi Dairesi, Yeşilkent sitesi, Çaycuma Belediyesi, Nihat Kantarcı Caddesi ve Kültür Sarayı gibi merkezi duraklardan geçen 1 ve 2 numaralı 47 kişilik modern ÇOMBÜS belediye otobüsleriyle terminale gidebilirsiniz.

Dolmuşlar

Dolmuşlar hem ilçe merkezinden hem de Zonguldak ve çevre ilçelerden terminale ulaşım sağlıyor. Sabah saat 06:00 ve gece 22:00 saatleri arasında hizmet veren minibüslerle istediğiniz mahalleden terminale kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksi

Çaycuma terminal taksi durağı 24 saat hizmet veriyor, bu duraktan taksi çağırarak veya şehir merkezinde 24 saat hizmet veren taksilerle kısa bir yolculukla terminale ulaşabilirsiniz.

Çaycuma Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe merkezinde güzel bir konumda bulunan terminalden ilçenin bütün mahallelerinin yanı sıra komşu il ve ilçelere de ulaşım hizmeti bulunuyor.

Belediye Otobüsleri

ÇOMBÜS belediye otobüsleri ile terminalden ilçe merkezindeki hemen her noktaya kısa sürede gidebilirsiniz.  1 ve 2 numaralı terminal hatları, sabah saat 06:00 ve gece 22:00 arasında hizmet veriyor ve pek çok duraktan geçiyor.

Dolmuşlar

Sadece ilçe merkezine değil Zonguldak ve köylere ulaşmak için de kullanabileceğiniz dolmuşlar, terminal içindeki kendi peronlarından kalkıyor. Dolmuşlar sabah saatlerinden gece saat 22:00’a kadar hizmet veriyor.

Taksi

Terminal içerisinde 24 saat açık olan bir taksi durağı bulunuyor. İstediğiniz saatte taksi hizmetinden faydalanarak terminalden ilçe merkezine gidebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çaycuma Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Çaycuma
135 TL26 sa 36 dk
roomİzmir - Çaycuma
175 TL113 sa
roomAnkara - Çaycuma
90 TL53 sa 10 dk
roomAdana - Çaycuma
220 TL211 sa 30 dk
roomBursa - Çaycuma
135 TL27 sa 45 dk
roomAntalya - Çaycuma
150 TL110 sa 31 dk
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  7 saat schedule
 • İzmir
  12 saat schedule
 • Ankara
  3 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
 • Bursa
  7 saat schedule
 • Antalya
  12 saat schedule
 • Trabzon
  15 saat schedule
expand_less