Çaycuma Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Çaycuma Hakkında

Zonguldak’ın en doğusunda yer alan Çaycuma, şehrin Karadeniz kıyısında uzanan ilçelerinden biri. Kentin merkezine yaklaşık 54 kilometre mesafedeki Çaycuma’ya Zonguldak’tan düzenli olarak kalkan minibüslerle 1 saat içinde ulaşılabiliyor. Filyos Çayı tarafından sulanan bereketli toprakların üzerinde kurulan ilçede gezerken tarihi mağaraları, kaleleri, antik kentleri ve ören yerlerini görebilirsiniz. Merkezde bulunan Çaycuma Köprüsü, ilçeye gelenleri karşılayan en dikkat çekici yapılardan. Filyos Çayı üstünde yükselen köprü inşa edilmeden önce iki yaka arasında ulaşım çok daha zordu. Bu anlamda 1950’li yıllarda yaptırılan köprü sayesinde artık ilçede yaşam büyük ölçüde kolaylaşmış durumda.  

Çaycuma’nın merkezinden yaklaşık 15 kilometre mesafede bulunan Çayır Köyü Suyu Mağarası, adeta buz gibi akan soğuk suyuyla ziyaretçileri cezbediyor. Mağaranın sadece belirli bir noktasına kadar yürüyerek ulaşılabiliyor. Son derece etkileyici bir deneyim yaşamak için Çaycuma geziniz esnasında yolunuzu buraya düşürebilirsiniz. Üstelik mağaranın hemen yakınında enfes alabalıkları tadabileceğiniz bir restoran da bulunuyor. Ayrıca buraya dilerseniz yanınıza yiyeceklerinizi alarak piknik yapmaya da gelebilirsiniz. Büyük kısmı halen toprak altında olan Tios Antik Kenti ise Çaycuma yakınlarında geçmiş yüzyılların gizemine tanıklık etmek isteyenleri büyüleyen ziyaret noktalarından. Koruma altına alınan eski yerleşimde sürdürülen çalışmaların tamamlanması ile birlikte muazzam bir görüntüye kavuşacağı tahmin ediliyor.  

Antik zamanlardan Çaycuma’ya miras kalan bir başka göz alıcı eser ise Filyos Kalesi. Günümüzde sadece bazı duvarları ile tarihi kulesi ayakta kalabilen kaleyi gördükten sonra bölgede bulunan eski ören yerlerini gezebilirsiniz. Özellikle Romalılar döneminde yaptırılan eserler, Çaycuma’nın muhteşem doğasıyla birleşince seyrine doyum olmayan manzaralar meydana getiriyor. Üstelik günümüzde üzeri genellikle bitkilerle kaplanan tarihi yerleşimler, fotoğrafçılara da muazzam kareler sunuyor. Özellikle Karadeniz Bölgesi’nde ve Zonguldak yakınlarında bulunan noktalardan Çaycuma’ya otobüsle gelmek hayli kolay. Ayrıca dilerseniz İstanbul’dan ve bazı Almanya şehirlerinden düzenlenen seferlere ev sahipliği yapan Zonguldak Havalimanı üzerinden de ilçeye hızlıca ulaşabilirsiniz. Çaycuma’yı ziyaret ettiğinizde kabuklu fasulye, tenekede tavuk, pırasalı mancar yemeği, Ereğli pidesi, kabaklı börek, cevizli kömeç ve beyaz baklava gibi lezzetleri ise tadılacaklar listenize ekleyebilirsiniz.

Çaycuma Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe merkezinde güzel bir konumda bulunan terminalden ilçenin bütün mahallelerinin yanı sıra komşu il ve ilçelere de ulaşım hizmeti bulunuyor.

Belediye Otobüsleri

ÇOMBÜS belediye otobüsleri ile terminalden ilçe merkezindeki hemen her noktaya kısa sürede gidebilirsiniz.  1 ve 2 numaralı terminal hatları, sabah saat 06:00 ve gece 22:00 arasında hizmet veriyor ve pek çok duraktan geçiyor.

Dolmuşlar

Sadece ilçe merkezine değil Zonguldak ve köylere ulaşmak için de kullanabileceğiniz dolmuşlar, terminal içindeki kendi peronlarından kalkıyor. Dolmuşlar sabah saatlerinden gece saat 22:00’a kadar hizmet veriyor.

Taksi

Terminal içerisinde 24 saat açık olan bir taksi durağı bulunuyor. İstediğiniz saatte taksi hizmetinden faydalanarak terminalden ilçe merkezine gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çaycuma Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Çaycuma otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Çaycuma otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Çaycuma otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Çaycuma yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Çaycuma 7 saat , İzmir - Çaycuma 12 saat 30 dakika , Ankara - Çaycuma 3 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Çaycuma seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Efetur, Kale Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Çaycuma seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  7 saat schedule
 • İzmir
  12 saat schedule
 • Ankara
  3 saat schedule
 • Adana
  12 saat schedule
 • Bursa
  7 saat schedule
 • Trabzon
  13 saat schedule
map placeholder
expand_less