Çarşamba Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Çarşamba Hakkında

Çarşamba Hakkında

Samsun şehrinin en güzel ilçelerinden biri olan Çarşamba’da sizi yemyeşil bir doğa, tertemiz bir hava ve görülmeye değer pek çok tarihi güzellik bekliyor. Tarihi 6000 yıl öncesine kadar uzanan Çarşamba’da pek çok medeniyetten izler göreceksiniz. 1206 yılında inşa edilen Göğceli Camii, Çarşamba gezinizde mutlaka görmeniz gereken tarihi yapılar arasında. Caminin en önemli özelliği ise hiç çivi kullanmadan inşa edilmesi. Cumhuriyet dönemine ait ilk eserlerden biri olan Yeni Köprü de güzelliğiyle sizi etkileyecek bir yapı. 1931 tarihli Yeni Köprü; 274 metre uzunluğa, 12 ayağa ve muhteşem bir manzaraya sahip. 1201 yılında inşa edilen Rıdvan Bey Camii’nin ise ilginç bir hikayesi var. Yeşilırmak’ta yüzerken kaybolan Rıdvan Bey’in kızı Çarşamba’da ortaya çıkınca bu cami yaptırılıyor.

Yemyeşil doğasıyla ünlü olan Çarşamba ilçesinin en özel ağacı ise yüzlerce yıllık anıtsal bir çınar ağacı. Bu yaşlı ağacın yanında da bir kaya üzerine inşa edilmiş çarpıcı bir değirmen bulunuyor. Hem anıt ağacın hem de bu değirmenin harika fotoğraflarını çekebilirsiniz. Çarşamba’nın en bilinen doğal güzelliği ise büyüleyici Yeşilırmak. Yeşilırmak’ın çevresi son yıllarda balıkçı restoranları, kafeler, mesire alanları ve yürüyüş yollarıyla geliştirildi ve Yeşilırmak, doğa sevenlerin sık ziyaret ettiği bir doğa güzelliği haline geldi. Burada bulunan Adapark, çok popüler bir eğlence merkezi ve üç vagonlu tren gibi hem size hem de çocuklarınızı Yeşilırmak çevresinde geziye çıkaracak eğlenceli aktivitelere sahip.  

Çarşamba denilince akla elen ilk şeylerden biri de lezzetli yöresel yemekler. Kıvratma, Mısır Çorbası, Keşkek, Karmaç ve Balcan turşusu burada ilk denemeniz gereken yöresel lezzetler.

Şehir Merkezinden Çarşamba Terminali’ne Ulaşım

Samsun sınırları dahilinde yer alan Çarşamba Otobüs Terminali’ne başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin pek çok noktasından sefer düzenleniyor. İlçe merkezinden Çarşamba Terminali’ne gelirken ise servis aracı, taksi ve minibüs yardımıyla erişim sağlamak mümkün. Ayrıca Samsun şehir merkezinden ilçeye belli aralıklarla otobüs seferleri de gerçekleşiyor. 

Taksi 

Çarşamba ilçe merkezinde yer alan taksi duraklarından bineceğiniz araçlarla dakikalarla ölçülen süre içerisinde Çarşamba Otobüs Terminali’nin önüne kadar erişim sağlayabilirsiniz. Üstelik dilerseniz terminale yolculuk için ödeyeceğiniz ortalama ücreti durakları aradığınızda telefon üzerinden veya direkt sürücülerle konuşarak öğrenebilirsiniz. 

Servis Aracı  

İlçe merkezinden Çarşamba Otobüs Terminali’ne herhangi bir ücret ödemeden yolculuk yapmak için seyahat şirketlerinin servislerine binmek yeterli. Servis araçları yolcuları direkt Çarşamba merkezden alarak terminal kapısına ulaştırıyor. Böylece seyahat esnasında yanınızda bulunan bavulları da yorulmadan servis araçlarının bagajında terminal binasına getirebilirsiniz. 

Otobüs

Samsun kent merkezinden kalkan Çarşamba otobüsleri ile ilçeye erişim sağlanıyor. Sonrasında ise ilçe merkezinden ücretsiz servis araçlarına, minibüslere veya taksilere binerek Çarşamba Terminali’ne doğru seyahatinizi sürdürebilirsiniz. 

Minibüs   

Samsun kent merkezinden ve diğer ilçelerden gelen minibüsler yolcuları Çarşamba Otobüs Terminali önünde indiriyor. Gün boyunca seferleri süren minibüsler terminale gelen servisler gibi ücretsiz olmasa da uygun fiyatlı yolculuk imkanı sağlıyor.

Çarşamba Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe merkezinden uzakta, çevre yolu üzerinde bulunan Çarşamba Terminali’nden yolcuların hem ilçe merkezine hem de Samsun ve köylerine gidebilmesi için pek çok ulaşım aracı sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

Terminalden ilçe merkezine ve Samsun’a ulaşmanızı sağlayan belediye otobüsleri bulunuyor. Terminal karşısındaki Samsun-Ordu karayolu üzerinde durakları bulunan belediye otobüsleriyle kısa sürede ilçe merkezinde istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Minibüsler

Çarşamba minibüs hatları hem ilçe merkezine hem de çevre ilçe ve köylere ulaşım sağlıyor. Terminal içinde duraklarını bulabileceğiniz minibüsler her saat başı kalıyor.

Taksi

Terminal çıkış kapısında durakları bulunan taksilerle de 10 dakika içinde rahat bir yolculukla ilçe merkezinde istediğiniz mahalleye kolayca gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çarşamba Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Çarşamba
240 TL6112 sa 36 dk
roomİzmir - Çarşamba
400 TL315 sa 1 dk
roomAnkara - Çarşamba
170 TL406 sa 42 dk
roomAdana - Çarşamba
300 TL811 sa 48 dk
roomBursa - Çarşamba
300 TL712 sa 17 dk
roomAntalya - Çarşamba
400 TL215 sa

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Çarşamba otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Çarşamba otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Çarşamba otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Çarşamba yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Çarşamba 11 saat 30 dakika , İzmir - Çarşamba 15 saat , Ankara - Çarşamba 7 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Çarşamba seferleri bulunuyor?
expand_more
Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Sema Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Çarşamba seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  11 saat schedule
 • İzmir
  15 saat schedule
 • Ankara
  7 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
 • Bursa
  12 saat schedule
 • Antalya
  15 saat schedule
 • Trabzon
  5 saat schedule
map placeholder
expand_less