Burhaniye Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Burhaniye Hakkında

Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Burhaniye, Balıkesir-İzmir-Çanakkale karayolu üzerinde bulunduğu için Türkiye’nin hemen hemen her yerinden otobüsle ulaşım sağlamak oldukça kolay. Karınca Çayı ve Havran Çayı’nın çevrelediği bu güzel yerleşim yerinin tek dezavantajı ise Türkiye’nin en riskli deprem bölgelerinden biri olması. Güneyde Madra Dağı ve kuzeyde de Kaz Dağları ile sınırlarını paylaşan Burhaniye, Edremit Körfezi’nde eşsiz bir konuma sahip. Dünyanın en yoğun oksijenine sahip bölgelerinden biri olma özelliğini taşıyan Burhaniye ve çevresindeki yerleri keşfetmek için en az 2-3 günlük seyahat planı yapmanızı öneriyoruz.

Adramytteion başta olmak üzere daha pek çok antik kent ve tarihi mekana ev sahipliği yapan Burhaniye, yıl boyunca gerçekleşen kültür-sanat ve eğlence temalı etkinlikleri ile de öne çıkıyor. Yaklaşık 10 metre rakımlı Burhaniye, Ege Denizi’nden 17 km uzaklıkta olmakla birlikte “Zeytin Cenneti” olarak da anılan Edremit Körfezi’nde yer alan şirin bir ilçe olarak her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçinin de ilgi odağında oluyor. Bölgenin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Kaya Sunakları, Madra Dağı’nın eteklerinde mükemmel bir konuma sahip. Bunun yanı sıra 150 yıllık bir geçmişi olduğu düşünülen meşhur Şahinler Köy Camii, Burhaniye’ye bağlı ve denizden 4 km uzaklıkta bulunan Ören mahallesi, her sene ocak-şubat aylarında gerçekleşen Pelitköy Zeytin ve Deve Güreşleri Festivali’nin ev sahibi olan Pelitköy de kesinlikle görülmeye değer.

Balıkesir il merkezinden 93 km, İzmir’den 175 km, İstanbul’dan 486 km, Bergama’dan 82 km ve Ayvalık’tan ise 34 km uzaklıkta konumlanan Burhaniye’ye aktarmasız bir şekilde ulaştıran otobüslere denk gelmeniz yüksek ihtimal. Özellikle İstanbul, Bursa, Ankara ve İzmir’den günün her saati otobüsle ulaşım sağlandığını belirtmekte fayda var.

Şehir Merkezinden Burhaniye Terminali’ne Ulaşım

Türkiye’nin hemen her noktasından Burhaniye ilçesine günlük kalkan otobüs seferleri ile ulaşabilirsiniz. Kaz Dağları’na yakınlığı ile dikkat çeken Burhaniye ilçesi Edremit Körfezi’ni karşılayan harika bir manzaraya sahip. Terminal aracılığı ile bölgeye gelenler, ulaşım konusunda çok fazla opsiyonla karşılaşıyor. Burhaniye Terminali ile şehir merkezi arasında 94, Ayvalık’la ise 34 km sürüş mesafesi bulunuyor. Farklı firmaların satış ofislerinin ve hediyelik eşya dükkanlarının yer aldığı terminale ulaşmak için çok sayıda farklı alternatif de var.

Belediye OtobüsleriKocacami yakınlarında yer alan Burhaniye Terminali’ne ulaşmak için düzenli olarak hareket eden belediye otobüslerinden yararlanabilirsiniz. Burhaniye Merkez – Öğretmenler Mah. hattındaki otobüs en ideal seçenek olacaktır. Son durağı Burhaniye Terminali olan bu otobüs hattı, haftanın bütün günlerinde sabit şekilde sabah 07.00’da mesaiye başlıyor.

Yolcu ServisleriBurhaniye terminalinden kalkmak şartıyla aldığınız tüm otobüs biletleriniz için yolcu servislerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Bilet aldığınız satış ofisinin önünde uygun vakitte beklemeniz yeterli olacaktır.

DolmuşlarBalıkesir şehir merkezi ve Burhaniye arasında çalışan minibüslere binerek Burhaniye’ye kolaylıkla varabilirsiniz. Ek bilgi olarak, buradan kalkan dolmuşlar çevredeki pek çok ilçe ve köye de uğrayabiliyor.

TaksiBurhaniye ilçesi içinde faaliyet gösteren pek çok taksi durağı var ve bunların tamamı 7/24 aktif durumda. Özellikle Hürriyet Caddesi, Ören Yolu Caddesi, Güzel Caddesi gibi işlek caddelerde uygun taksi bulma olasılığınız çok daha yüksek.

Burhaniye Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Burhaniye Terminali'ne vardıktan sonra sizi şehir merkezine götürecek yolcu servisleri, otobüs, dolmuş ya da taksilere binebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Balıkesir şehir merkezinden kalkan ve önce Burhaniye’ye uğrayan Balıkesir-Ayvalık otobüslerini değerlendirebilirsiniz. Çok sık aralıklarla geçen bu hat için yaz aylarında ek seferler de konuluyor. Saatleri ve sefer programını güncel olarak takip edebilir ve buna göre terminalde otobüsünüzü bekleyebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Burhaniye Terminali’nden her yarım saatte bir kalkan otobüslerle şehrin pek çok noktasına ulaşabilirsiniz. Özellikle büyük firmaların servisleri daha fazla olduğu için uzak bölgelerde ikamet eden yolcuların dahi ulaşımları sağlanıyor. Bazı özel durumlarda firma sizden biletinizi göstermenizi isteyebilir.

Dolmuşlar

Edremit-Burhaniye ve Burhaniye Merkez dolmuşlarından faydalanmak için terminalin hemen dışında bekleyen minibüs duraklarına yönelmeniz gerekiyor.

Taksi

Kadir Efe Caddesi, Ali Çetinkaya Caddesi, şehirde taksi duraklarının en fazla olduğu bölgeler arasında sıralanabilir. Terminal çıkışında yer alan taksi duraklarında da her zaman sabit bir taksi bulma ihtimaliniz çok yüksek. Balıkesir merkez ve Burhaniye Terminali arasında 90 km’lik bir mesafe mevcut.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Burhaniye Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Burhaniye
260 TL207 sa 24 dk
roomİzmir - Burhaniye
90 TL272 sa 26 dk
roomAnkara - Burhaniye
175 TL39 sa 40 dk
roomAdana - Burhaniye
470 TL121 sa 30 dk
roomBursa - Burhaniye
94 TL263 sa 54 dk
roomAntalya - Burhaniye
230 TL1010 sa 27 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Burhaniye otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Burhaniye otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Burhaniye otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Burhaniye yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Burhaniye 7 saat , İzmir - Burhaniye 3 saat , Ankara - Burhaniye 9 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Burhaniye seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, Metro Turizm, Balıkesir Uludağ Türkiye’nin birçok şehrinden Burhaniye seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  7 saat schedule
 • İzmir
  2 saat schedule
 • Ankara
  9 saat schedule
 • Adana
  22 saat schedule
 • Bursa
  3 saat schedule
 • Antalya
  10 saat schedule
 • Trabzon
  20 saat schedule
map placeholder
expand_less