Burhaniye Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Burhaniye Hakkında

Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Burhaniye, Balıkesir-İzmir-Çanakkale karayolu üzerinde bulunduğu için Türkiye’nin hemen hemen her yerinden otobüsle ulaşım sağlamak oldukça kolay. Karınca Çayı ve Havran Çayı’nın çevrelediği bu güzel yerleşim yerinin tek dezavantajı ise Türkiye’nin en riskli deprem bölgelerinden biri olması. Güneyde Madra Dağı ve kuzeyde de Kaz Dağları ile sınırlarını paylaşan Burhaniye, Edremit Körfezi’nde eşsiz bir konuma sahip. Dünyanın en yoğun oksijenine sahip bölgelerinden biri olma özelliğini taşıyan Burhaniye ve çevresindeki yerleri keşfetmek için en az 2-3 günlük seyahat planı yapmanızı öneriyoruz.

Adramytteion başta olmak üzere daha pek çok antik kent ve tarihi mekana ev sahipliği yapan Burhaniye, yıl boyunca gerçekleşen kültür-sanat ve eğlence temalı etkinlikleri ile de öne çıkıyor. Yaklaşık 10 metre rakımlı Burhaniye, Ege Denizi’nden 17 km uzaklıkta olmakla birlikte “Zeytin Cenneti” olarak da anılan Edremit Körfezi’nde yer alan şirin bir ilçe olarak her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçinin de ilgi odağında oluyor. Bölgenin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Kaya Sunakları, Madra Dağı’nın eteklerinde mükemmel bir konuma sahip. Bunun yanı sıra 150 yıllık bir geçmişi olduğu düşünülen meşhur Şahinler Köy Camii, Burhaniye’ye bağlı ve denizden 4 km uzaklıkta bulunan Ören mahallesi, her sene ocak-şubat aylarında gerçekleşen Pelitköy Zeytin ve Deve Güreşleri Festivali’nin ev sahibi olan Pelitköy de kesinlikle görülmeye değer.

Balıkesir il merkezinden 93 km, İzmir’den 175 km, İstanbul’dan 486 km, Bergama’dan 82 km ve Ayvalık’tan ise 34 km uzaklıkta konumlanan Burhaniye’ye aktarmasız bir şekilde ulaştıran otobüslere denk gelmeniz yüksek ihtimal. Özellikle İstanbul, Bursa, Ankara ve İzmir’den günün her saati otobüsle ulaşım sağlandığını belirtmekte fayda var.

Burhaniye Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Burhaniye Terminali'ne vardıktan sonra sizi şehir merkezine götürecek yolcu servisleri, otobüs, dolmuş ya da taksilere binebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Balıkesir şehir merkezinden kalkan ve önce Burhaniye’ye uğrayan Balıkesir-Ayvalık otobüslerini değerlendirebilirsiniz. Çok sık aralıklarla geçen bu hat için yaz aylarında ek seferler de konuluyor. Saatleri ve sefer programını güncel olarak takip edebilir ve buna göre terminalde otobüsünüzü bekleyebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Burhaniye Terminali’nden her yarım saatte bir kalkan otobüslerle şehrin pek çok noktasına ulaşabilirsiniz. Özellikle büyük firmaların servisleri daha fazla olduğu için uzak bölgelerde ikamet eden yolcuların dahi ulaşımları sağlanıyor. Bazı özel durumlarda firma sizden biletinizi göstermenizi isteyebilir.

Dolmuşlar

Edremit-Burhaniye ve Burhaniye Merkez dolmuşlarından faydalanmak için terminalin hemen dışında bekleyen minibüs duraklarına yönelmeniz gerekiyor.

Taksi

Kadir Efe Caddesi, Ali Çetinkaya Caddesi, şehirde taksi duraklarının en fazla olduğu bölgeler arasında sıralanabilir. Terminal çıkışında yer alan taksi duraklarında da her zaman sabit bir taksi bulma ihtimaliniz çok yüksek. Balıkesir merkez ve Burhaniye Terminali arasında 90 km’lik bir mesafe mevcut.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Burhaniye Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Burhaniye otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Burhaniye otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Burhaniye otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Burhaniye yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Burhaniye 7 saat 30 dakika , İzmir - Burhaniye 3 saat , Ankara - Burhaniye 9 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Burhaniye seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Balıkesir Uludağ Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Burhaniye seferleri düzenliyor.
expand_less