Burdur Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Burdur Hakkında

Göller yöresi olarak da adlandırılan bölge üzerinde kurulan Burdur, Türkiye’nin güneybatısında bulunan binlerce yıllık bir yerleşim. Coğrafi olarak Akdeniz Bölgesi’ne bağlanan Burdur’da yerleşik olarak yaşayanların sayısı 270 binden biraz daha fazla. Şehrin yüzölçümünün büyük kısmı dağlar ve tepelerden meydana geliyor. Bu da Burdur’un yüzey şekilleri bakımından hayli engebeli bir yapıya kavuşmasını sağlıyor. Kemer, Bucak, Çavdır, Gölhisar, Altınyayla, Çeltikçi ve Yeşilova, şehre bağlı olan ilçelerden bazıları. Aslında Akdeniz Bölgesi’nin sınırlarında olan Burdur, iç kesimde kalması nedeniyle iklim bakımından daha çok karasal özellikler taşıyor. Üstelik şehrin genel olarak yükseltisinin hayli fazla olması da bu durum üzerinde oldukça büyük etkiye sahip.  

Son yıllarda sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarla ünü iyice artan Salda Gölü, Burdur’da yer alıyor. Maviden turkuaza dönen rengiyle adeta gizli bir cenneti andıran gölün bazı bölümleri yüzmeye elverişli. Bu sayede yaz aylarında geldiğinizde mayonuzu ve plaj malzemelerinizi beraberinizde getirmenizde fayda var. Dilerseniz göl kenarında kamp kurabilir veya gölün çevresindeki tesislerde kalarak birkaç gününüzü Salda Gölü’ne ayırabilirsiniz. Salda kadar turistik olmasa da sahip olduğu kuş çeşitliliğiyle ilgiyi hak eden Burdur Gölü ise şehirdeki diğer bir tabiat cenneti. Yelken, kano ve kürek gibi su sporlarına elverişli gölde yılın bazı dönemlerinde hayli heyecanlı geçen yarışmalar gerçekleşiyor. Tüm bunların yanı sıra Burdur, Türkiye’de turistik anlamda ziyarete açılan ilk mağaralar arasında yer alan İnsuyu Mağarası’na ev sahipliği yapıyor. İçerisinde bulunan sarkıt ve dikitleriyle son derece büyüleyici bir manzara oluşturan mağaranın sıcaklığı tüm sene boyunca sabit. Böylece İnsuyu Mağarası, mevsim farkı gözetmeksizin Burdur’da rahatlıkla ziyaret edilebilecek yerlerden biri sayılıyor.

İzmir ve Antalya gibi Türkiye’nin önde gelen turistik şehirlerine çok uzak olmayan bir noktada yer alan Burdur’a buralardan otobüsle rahatça ulaşabilirsiniz. İstanbul, Ankara veya Türkiye’nin doğusunda yer alan merkezlere yapılan yolculuk ise biraz daha uzun sürüyor. Ülke içindeki neredeyse tüm büyük şehirlerden direkt olarak otobüsle Burdur’a seyahat etme şansınız var. Ege ile İç Anadolu’yu buluşturan coğrafyada kurulan şehirde ayrıca her iki bölgeden ilham alan nefis yemekleri tadabilirsiniz. Testi kebabı, sac böreği, ceviz ezmesi ve katmer, Burdur’da konu lezzet olduğunda kuşkusuz ilk akla gelenler. Hediye olaraksa ‘’Burdur Alacası’’ adıyla bilinen meşhur kumaşları ve bakırdan yapılan çaydanlıklar ile süs eşyalarını tercih edebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Burdur Terminali’ne Ulaşım

Burdur merkezine oldukça yakın olan otobüs terminaline ulaşmak için en çok tercih edilen ulaşım araçları belediye otobüsleri ve yolcu servisleri.

Belediye Otobüsü

Meydan, şeker fabrikası, Emek, Yuva Evleri ve Burkent rotası üzerinden terminale ulaşan ve gece 24:00’a kadar her 10 dakikada bir hareket eden Sanayi, Meydan, Serenler, NATO, İşçi Evleri ve Çendik belediye otobüsü hatları ile terminale kolayca ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Otobüs firmalarının bilet satış ofisleri önünden her yarım saatte bir terminale ücretsiz yolcu servisi hizmeti sağlanıyor.

Minibüsler

Hem Burdur merkezinden hem de şehrin ilçe ve köylerinden terminale ulaşım sağlayan minibüsleri her saat başı merkezi duraklarda bulabilirsiniz.

Taksi

Hızlı bir şekilde terminale ulaşmak istiyorsanız şehir merkezinde 7 gün 24 saat taksi bulabilir ve kısa sürede terminale ulaşabilirsiniz.

Burdur Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezinin hemen çıkışında güzel bir konumda bulunan terminalde hem merkezdeki her mahalleye hem de ilçe ve köylere ulaşabileceğiniz pek çok alternatif ulaşım aracı sağlanıyor.

Belediye Otobüsü

Sabah saat 06:00’dan gece 24:00’a kadar hizmet veren belediye otobüsleri, şehir meydanı da dahil pek çok duraktan geçiyor.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisine hizmet veren otobüs firmaları yolcuları için ücretsiz şehir içi yolcu servisleri sağlıyor. Bu servislerle kısa sürede şehir merkezine gidebilirsiniz.

Minibüsler

Terminal içerisinde ayrı bir peronu bulunan minibüsler ile hem ilçelere ve köylere hem de şehir merkezindeki her mahalleye kolayca gidebilirsiniz.

Taksi

Burdur Terminali içerisinde bulunan taksi durağında 7 gün 24 saat taksi bulabilir ve 5 dakikalık rahat bir  yolculukla şehir merkezinde istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Burdur Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Burdur
240 TL259 sa 32 dk
roomİzmir - Burdur
185 TL56 sa 48 dk
roomAnkara - Burdur
140 TL235 sa 55 dk
roomAdana - Burdur
190 TL812 sa 31 dk
roomBursa - Burdur
190 TL116 sa 50 dk
roomAntalya - Burdur
50 TL381 sa 49 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Burdur otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Burdur otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Burdur otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Burdur yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Burdur 9 saat 30 dakika , İzmir - Burdur 6 saat 30 dakika , Ankara - Burdur 6 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Burdur seferleri bulunuyor?
expand_more
Güney Akdeniz, Pamukkale Turizm, Antalya Net Türkiye’nin birçok şehrinden Burdur seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  9 saat schedule
 • İzmir
  6 saat schedule
 • Ankara
  6 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
 • Bursa
  6 saat schedule
 • Antalya
  1 saat schedule
 • Trabzon
  19 saat schedule
map placeholder
expand_less