Bitlis Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Bitlis Hakkında

İlk yerleşimlerin hangi dönemde gerçekleştiği tam olarak bilinmeyen Bitlis, Doğu Anadolu’nun en eski şehirlerinden. Bölgede yapılan arkeolojik çalışmaların yetersizliği ise şehrin sahip olduğu tarihi zenginliklerin keşfedilmesinin önündeki başlıca engeller arasında gösteriliyor. Ağrı, Siirt, Muş ve Van Gölü ile çevrelenen şehre karayolu üzerinden kolaylıkla seyahat edilebiliyor. Havayolunu kullanacak olan yolcular ise gölün karşı kıyısında yer alan Van’a uçarak buraya aktarma yapabilirler.

Özellikle sahip olduğu muazzam İslam eserleriyle baş döndüren Bitlis’in nüfusu yaklaşık olarak 350 bin. Birinci Dünya Savaşı sırasında Rus işgali altında kalan şehirde o dönemden günümüze ulaşan bazı tarihi kalıntılara rastlamak mümkün. Bitlis’in turistik anlamda hayli önemli olmasını sağlayan değerlerden biri ise kuşkusuz Nemrut Dağı. Yüksekliği 3 bin metreye yaklaşan dağa çıkmak için her yıl hem yabancı hem de yerli pek çok turist şehre geliyor. Günün çok erken saatlerinde kent merkezinden kalkan araçlara binen ziyaretçiler, burada güneşin yavaşça göğe doğru yükselmesini hayranlık içerisinde seyrediyorlar. Kamp tatiline de elverişli olan Nemrut Krater Gölü ise dağa çıktığınızda görebileceğiniz diğer bir doğal güzellik. Metrelerce yükseklikteki göl, fotoğraf çekmek veya doğaya karışmak isteyenler için adeta biçilmiş kaftan.  

Eğer Bitlis’ten gölün diğer yakasındaki Van’a geçmek isterseniz, Tatvan’dan hareket eden feribotları kullanabilirsiniz. Göl üzerinde yapılan feribot yolculuğu yaklaşık 4 saat sürüyor. Şehre en yakın havalimanları Van ve Bingöl’de yer alıyor. Otobüsle bu şehirlerden kısa süre içinde Bitlis’e ulaşabilir veya direkt karayoluyla ulaşımı tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan Bitlis’e otobüs yolculuğu yaklaşık 18 saatte, başkent Ankara’dan ise ortalama 13 saatte tamamlanıyor. Bitlis’te konaklama alternatifi olarak değerlendirebileceğiniz şehir merkezindeki oteller hayli konforlu. Van Gölü’ne daha yakın olmak isterseniz de Tatvan’da bulunan tesislere rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bitlis ve civarına yolunuz düştüğünde ayrıca dillere destan büryan kebabını tadabilir, şehrin kendine has tadıyla ünlenen fındığı, balı ve cevizi ile enerji depolayabilirsiniz.  

Bitlis Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezinde güzel bir konumda bulunan terminalden yolcuların hem şehir merkezine hem de ilçelere gidebilmesi için pek çok ulaşım aracı sunuluyor.

Özel Halk Otobüsleri

Terminal önündeki D300 Karayolu üzerinde durakları bulunan ve saat başı kalkan özel halk otobüsleri ile gece saat 22:00’a kadar şehir merkezinde istediğiniz semte ulaşmanız mümkün.

Minibüsler

Terminal içerisindeki ilçe minibüs durağında, şehrin ilçe ve köylerine gidebileceğiniz minibüsler her saat başı kalkıyor. Terminal önündeki duraktan da gece saat 24:00’a kadar şehir merkezine minibüs bulabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Seyahat ettiğiniz firmanın size sağlayacağı ücretsiz yolcu servisleri ile de şehrin pek çok ana noktasına kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksi

Terminal çıkış kapısı önünde durağı bulunan terminal taksi durağında 7 gün 24 saat taksi hizmeti bulabilir ve kısa sürede şehir merkezinde istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bitlis Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bitlis otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Bitlis otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Bitlis otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Bitlis yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Bitlis 22 saat 30 dakika , İzmir - Bitlis 23 saat , Ankara - Bitlis 16 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Bitlis seferleri bulunuyor?
expand_more
Özlem Van Turizm, Best Van Turizm, Vangölü Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Bitlis seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  22 saat schedule
 • İzmir
  22 saat schedule
 • Ankara
  16 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
 • Bursa
  22 saat schedule
 • Antalya
  22 saat schedule
map placeholder
expand_less