Bilecik Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Bilecik Hakkında

Marmara Bölgesi’nin güneydoğusunda yer alan Bilecik, 200 bini aşan nüfusuyla günümüzde bölgenin önemli çekim alanlarından. Geçmişi çok eskilere hatta 3000 yıl öncesine dek giden Bilecik’te eskiden ‘’Agrilion’’ adı verilen antik bir yerleşim bulunuyordu. Bizans’ın ardından Osmanlı sınırlarına dahil olan şehir, devletin eski başkenti Bursa’ya yakın sayılabilecek konumunun getirdiği avantajla cazibesini uzun süre korudu. İç Anadolu, Marmara, Ege ve Karadeniz Bölgesi’nin bir araya geldiği noktada kurulan şehirde iklim bakımından ise hayli değişken şartlardan söz etmek mümkün. Bilecik’te sene boyunca yağışlar genellikle kışın soğuk günlerinde kar ve ılık geçen bahar döneminde yağmur olarak düşüyor.

Sakarya, Eskişehir, Bursa, Kütahya ve Bolu ile sınır komşusu olan şehirde yüzey şekillerinin önemli bölümü yüksek dağlar ve tepelerden meydana geliyor. Sakarya Nehri ve Karasu ise Bilecik ile yakın bölgesinde yer alan verimli tarım arazilerini suluyor. Türkiye’de en fazla ziyaret edilen türbeler arasında başı çeken Şeyh Edebali Türbesi’ne ev sahipliği yapan şehirde Orhan Gazi Camii, Bilecik Kent Müzesi, Bala Hatun Türbesi ve Zincirli Kaya gibi belli başlı noktalar muhakkak görülmeli. Ayrıca doğayla bütünleşmek isteyen Bilecik ziyaretçileri Pelitözü Gölü’nün ve bölgedeki şelalelerin yolunu tutabilirler. Yüksekliği neredeyse 2000 metreyi bulan Kömürsu Yaylası, şehrin başlıca soluklanma alanı. Bahar aylarında trekking için hayli ideal bir atmosfer sağlayan yayla, kış geldiğinde adeta uçsuz bucaksız gibi görünen beyazlığa bürünüyor. İstanbul’a karayolu ile yaklaşık 3 saat uzaklıkta bulunan Bilecik’e İzmir ve Ankara başta olmak üzere, Türkiye’deki pek çok şehirden otobüslerle rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Bilecik’te konaklamak istediğinizde, şehir merkezinde uygun fiyatları ve konforlu odalarıyla dikkat çeken otelleri tercih edebilir veya çevredeki ilçelerde yine farklı seçenekler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Bilecik Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehrin merkezi bir noktasında bulunan terminalden istediğiniz semte ve ilçeye ulaşmak için pek çok ulaşım aracı bulabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal önündeki Atatürk Bulvarı’nda durakları bulunan belediye otobüsleriyle 24 saat şehir merkezinde her mahalleye gidebilirsiniz. H8 Terminal hattı hem üniversite kampüsüne hem de şehir merkezine gidiyor ve gece 24:00’a kadar hizmet veriyor. H8 Polis Evi-Terminal hattı ise gece yarısından sabah 06:00’a kadar her saat başı hizmet veriyor ve şehrin merkezi noktalarından geçiyor.

Minibüsler

Atatürk Bulvarı’nda duraklarını bulabileceğiniz minibüslerle de gece 24:00’a kadar şehir merkezinde istediğiniz yere kolayca gidebilirsiniz. Terminal içerisinde bulunan ilçe minibüs durağında ise Bilecik’in bütün ilçe ve köylerine giden minibüsleri bulabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Seyahat ettiğiniz firmanın ücretsiz yolcu servisi ile şehrin ana noktalarına kısa sürede gidebilirsiniz. Yolcu servisleri varış peronu önünden her yarım saatte kalkıyor.

Taksi

Terminal Taksi, terminal çıkış kapısı yanında bulunuyor ve yolcuların 24 saat terminalden merkeze ulaşmaları için hizmet veriyor. Taksilerle merkezi ilçelere de gitme şansınız var.

Şehir Merkezinden Bilecik Terminali’ne Ulaşım

Şehir merkezine oldukça yakın olan Bilecik Terminali’ne yürüyerek veya ücretli ve ücretsiz ulaşım araçlarından birini kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve terminal rotasında hizmet veren H8 numaralı otobüs hattı, sabah 6.30 ile 22.30 saatleri arasında her 15 dakikada bir hareket ediyor. Bu otobüs hattı ile şehrin birçok noktasından terminale ulaşabilirsiniz. Gece 24:00’dan sonra terminal ulaşmak için ise H8 Polis Evi-Terminal otobüs hattını kullanabilirsiniz, bu hat gece 24:00’dan sabah 06:00’a kadar her 60 dakikada bir kalkıyor.

Minibüsler

Sabah 07:00 ile gece 24:00 saatleri arasında hizmet veren minibüslerle de terminal ulaşmanız mümkün. Terminal minibüsleri; üniversite, çarşı ve terminal rotası üzerinde her 15 dakikada bir sefer düzenliyor.

Yolcu Servisleri

Yolculuk yapacağınız firmanın şehir merkezindeki bilet satış ofisinin önünden kalkan ücretsiz yolcu servisleriyle kısa sürede terminale ulaşmanız mümkün.

Taksi

7 gün 24 saat hizmet veren terminal taksi durağının yanı sıra şehir merkezinde de istediğiniz saatte taksi bulabilir ve rahat bir yolculukla 5 dakikada terminale ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bilecik Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Bilecik
100 TL234 sa 50 dk
roomİzmir - Bilecik
150 TL110 sa 45 dk
roomAnkara - Bilecik
195 TL204 sa 6 dk
roomAdana - Bilecik
420 TL114 sa 30 dk
roomBursa - Bilecik
89 TL192 sa 22 dk
roomAntalya - Bilecik
180 TL77 sa 10 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bilecik otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Bilecik otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Bilecik otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Bilecik yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Bilecik 4 saat 30 dakika , İzmir - Bilecik 7 saat 30 dakika , Ankara - Bilecik 5 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Bilecik seferleri bulunuyor?
expand_more
Isparta Petrol Turizm, Anadolu Turizm, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Bilecik seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  4 saat schedule
 • İzmir
  7 saat schedule
 • Ankara
  5 saat schedule
 • Adana
  14 saat schedule
 • Bursa
  0 saat schedule
 • Antalya
  8 saat schedule
map placeholder
expand_less