Biga Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Biga Hakkında

Çanakkale’nin en büyük ilçelerinden Biga, kent merkezine yaklaşık 90 kilometre mesafede bulunan hayli eski bir yerleşim. Aynı zamanda şehrin en fazla nüfusu barındıran ilçesi olan Biga’da 80 binin üzerinde kişi yaşıyor. Antik çağlarda ‘’Troas’’ olarak bilinen ilçe, günümüzde daha çok nefis süt ürünleri ve özellikle yoğurdu ile meşhur. Tam ortasından geçen Kocabaş Çayı’nın iki yakasında kurulan Biga’nın çevresi sık ormanlar ve birbirinden göz kamaştırıcı doğal güzelliklerle çevrili. Bu özelliği sayesinde ilçe bir süre şehir yaşamından kaçmak ve doğal ortamda huzur bulmak isteyen ziyaretçileri cezbediyor. Biga’nın sahip olduğu şifalı kaynak suları ve kaplıcalar ise ilçeyi aynı zamanda muazzam bir termal merkez haline getiriyor.  

Çanakkale’ye bağlı Lapseki, Yenice ve Çan ilçeleri ile Balıkesir sınırlarında yer alan Gönen ile komşu olan Biga’da gezerken pek çok eski tümülüs ve antik kalıntı ile karşılaşabilirsiniz. İstanbul’dan otobüsle yaklaşık 3 saatte ulaşılabilen Biga’ya Bandırma’dan ise 1 saatten az zamanda gelmek mümkün. Üstelik ilçeye Ankara, İzmir ve Manisa gibi diğer şehirlerden de otobüs seferleri düzenleniyor. 

Özellikle Osmanlı döneminden kalan iyi korunmuş yapılarıyla bilinen Biga’da yüzyıllar öncesinde inşa ettirilen Çarşı Camii ve Şadırvan gibi yapıları görebilirsiniz. 1900’lü yılların başında meydana gelen büyük bir yangında zarar gören ibadethane, sonrasında tekrardan restorasyon çalışmalarıyla güçlendirilen eserlerden. Ayrıca bölgenin kültürel değerlerini yansıtan giysi ve silahlar ile günlük yaşamda kullanılan eşyalara ev sahipliği yapan Halimbey Konağı Kent Müzesi ile Namazgah Şehitliği gibi noktaları da muhakkak Biga gezi planınıza dahil etmelisiniz. Eski bir konakta hizmet veren Kent Müzesi son derece enteresan eserleri barındırıyor. Bölgenin yüzyıllar öncesine dayanan arkeolojik zenginliğine şahitlik etmek için Parion Antik Kenti’nin yolunu tutmanız yeterli. Biga’nın günümüzdeki merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Karabiga ise geçmişte ilçe ve civarında süregelen yaşama dair izleri barındırması bakımından önemli kabul ediliyor. Ayrıca eğer ilçeye hava sıcaklıklarının denize girmek için elverişli olduğu günlerde seyahat ederseniz, Şahmelek Koyu gibi noktalarda göz alıcı kumsal ile berrak denizin tadına varabilirsiniz. Turistik ve tarihi miraslarının yanında birbirinden nefis ve doğal lezzetleriyle bilinen Biga’da özellikle yaz aylarında mis kokulu domatesleri mutlaka tadın. Ayrıca taze süt ile peynir ve yoğurt da ilçede hayli meşhur.

Şehir Merkezinden Biga Terminali’ne Ulaşım

Biga Terminali, ilçe merkezinden uzak bir noktada bulunduğu için ücretli veya ücretsiz ulaşım araçlarıyla yolcuların terminale ulaşmaları sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

Gece saat 24:00’a kadar hizmet vererek Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin yanı sıra ilçe merkezindeki pek çok duraktan geçen belediye otobüsleriyle kısa sürede ve kolayca terminale ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalde hizmet veren otobüs firmaları yolcularının terminale kolayca ulaşabilmesi için ücretsiz yolcu servisi sağlıyor. İlçe merkezindeki bilet satış ofisleri önünden kalkan yolcu servisleriyle terminale gidebilirsiniz.

Minibüsler

Biga Birlik minibüsleri hem ilçe merkezinden hem de Çanakkale ve köylerinden terminale ulaşım sağlıyor. Her saat başı merkezi duraklarda bulabileceğiniz ve gece 22:00’a kadar hizmet veren minibüslerle terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Biga ilçe merkezinde 24 saat hizmet veren taksi durakları bulabilirsiniz. Terminal taksi durağından da taksi çağırarak 10 dakika içinde rahat bir yolculukla otobüsünüz kalkış saatinden önce terminale ulaşabilirsiniz.

Biga Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe çıkışında bulunan Biga Terminali’nden ücretli veya ücretsiz ulaşım araçlarını kullanarak hem ilçe merkezine hem de çevre ilçe ve köylere gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal önündeki Kıbrıs Şehitler Caddesi üzerinde durakları bulunan belediye otobüsleri, sabah saat 06:00’dan gece 24:00’a kadar hizmet veriyor. Bu otobüsler, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin yanı sıra ilçe merkezindeki pek çok noktaya yolcuların ulaşmasını sağlıyor.

Yolcu Servisleri

Terminalden ilçe merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz ücretsiz yolcu servisleri, varış peronu önünden belirli aralıklarla kalkıyor. Bu servisleri kullanarak Biga’nın merkezi caddelerine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Terminal içerisinde durakları bulunan Biga Birlik minibüsleri ile ilçe merkezinin yanı sıra komşu ilçeler ve köyler de gitmeniz mümkün. Minibüsler gece saat 22:00’a kadar hizmet veriyor.

Taksi

Biga Terminali çıkış kapısı önünde durakları bulunan taksilerle de 24 saat ilçe merkezinde istediğiniz noktaya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Biga Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Biga
200 TL36 sa 13 dk
roomİzmir - Biga
140 TL75 sa 19 dk
roomAnkara - Biga
150 TL178 sa 57 dk
roomAdana - Biga
260 TL716 sa 21 dk
roomBursa - Biga
70 TL362 sa 42 dk
roomAntalya - Biga
260 TL613 sa 10 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Biga otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Biga otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Biga otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Biga yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Biga 6 saat , İzmir - Biga 6 saat , Ankara - Biga 8 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Biga seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, Balıkesir Uludağ, Isparta Petrol Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Biga seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  6 saat schedule
 • İzmir
  5 saat schedule
 • Ankara
  8 saat schedule
 • Adana
  17 saat schedule
 • Bursa
  2 saat schedule
 • Antalya
  14 saat schedule
 • Trabzon
  21 saat schedule
map placeholder
expand_less