Anamur Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Anamur Hakkında

Mersin ili sınırları içerisinde yer alan Anamur, kelime olarak “rüzgarlı burun” anlamına geliyor. Tarih boyunca Asurlular, Hititler, Kizuvatlalılar, Makedonya Krallığı, Persler, Bizans, Roma, Araplar, Anadolu Selçuklular, Karamanoğlu Beyliği, Osmanlı Devleti ve Kilikya Ermeni Krallığı gibi sayısız medeniyetin beşiği olmuş olan Anamur, Türkiye’nin tarım bakımından en elverişli yerlerinden biri olma özelliğine de sahip. Çilek, yer fıstığı ve muzları ile ünü il sınırlarını aşmış olan Anamur, aynı zamanda nesli tükenmekte olan caretta caretta kaplumbağalarının da yumurtlama bölgelerinden de biri.

Mersin-Antalya Devlet Kara Yolu üzerinde konumlanan Anamur ilçesine Türkiye’nin hemen hemen her şehrinden otobüsle ulaşmanız mümkün. Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan aktarma yaparak Anamur’a ulaşabileceğiniz gibi Mersin Otogarı varışlı otobüsleri de tercih edebilirsiniz. Antalya’dan 265 km, Karaman’dan 230 km, Kıbrıs’tan 76 km ve Mersin il merkezinden de 7 km uzaklıkta konumlanan Anamur’da yaz aylarında nem oranı yüksek olması nedeniyle ilkbahar ve sonbahar ayları tatil için daha çok tercih ediliyor.

Sevdikleriniz için muz lifi kullanılarak üretilen hediyelik eşyaların yanı sıra yerfıstığı, çilek, halı, kilim ve iğne oyalarını da tercih edebilirsiniz. Anamur’da en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelen Köşekbükü Mağarası, 500 metre genişliğe sahip olmakla birlikte şifa, dilek ve huzur olmak üzere 3 faklı bölümden meydana geliyor. Dragon Çayı üzerinde yer alan mağarayı gördükten sonra Orta Çağ’dan kalma görkemli Mamure Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Tarih meraklılarının gözde mekanları arasında olan Anemurium Antik Kenti’nden çıkarılan eserlerin bir kısmını Anamur Müzesi’nde görmeniz mümkün. Yaklaşık 9000 esere ev sahipliği yapan Anamur Müzesi’ni mutlaka bir rehber eşliğinde gezmenizi öneriyoruz.

Anamur Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Özellikle yaz aylarında her gün yüzlerce yerli ve yabancı turiste hizmet veren Anamur Terminali’nden ilçenin pek çok noktasına, komşu ilçelere ve Mersin merkezine ulaşmak için pek çok alternatif yol bulunuyor.

Belediye Otobüsleri

Terminalden merkeze ulaşım için en çok tercih edilen yollardan biri olan 307 numaralı otobüs hattı, sabah 07.30’dan başlayarak gece 24:00’a kadar hizmet veriyor. 31 duraktan geçen hat ile ilçedeki hemen her yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Terminal karşısında bulunan Mersin - Antalya Karayolu üzerinde durakları olan minibüsler her yarım saatte bir kalkıyor ve ilçe merkezindeki her semtin yanı sıra komşu ilçelere ve Mersin merkezine de ulaşabilmenizi sağlıyor.

Yolcu Servisleri

Yolculuk yaptığınız firmanın ücretsiz yolcu servisinden faydalanarak 24 saat ilçe merkezine rahat bir şekilde ulaşmanız mümkün.

Taksi

Terminalde durakları bulunan taksilerden 7 gün 24 saat ilçe merkezine kısa ve rahat bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Anamur Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Anamur otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Anamur otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Anamur otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Anamur yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Anamur 18 saat , İzmir - Anamur 12 saat 30 dakika , Ankara - Anamur 10 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Anamur seferleri bulunuyor?
expand_more
Güney Akdeniz Seyahat, Mersin Nur Turizm, Özkaymak Türkiye’nin birçok şehrinden Anamur seferleri düzenliyor.
expand_less