Alaşehir Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Alaşehir Hakkında

Ege Bölgesi’nde yer alan Manisa iline bağlı Alaşehir ilçesi, Gediz Ovası’nın doğu kesiminde konumlanmakla birlikte içerisinden Gediz Nehri’nin bir kolu olan Alaşehir Çayı akıyor. Alaşehir Ovası, Uysal Dağlar, Bozdağlar ve Uluabat Çayı Vadisi gibi pek çok doğal güzellik ile çevrili olan Alaşehir ilçesi, Manisa il merkezinden 118 km uzaklıkta bulunuyor. Manisa şehir merkezinden 2 saatte otobüsle ulaşabileceğiniz Alaşehir’e Türkiye’nin çok sayıda şehrinden de aktarmasız olarak gitmek mümkün.

İzmir’den 1 saat, İstanbul’dan 8,5 saat, Ankara’dan 9 saat, Bursa’dan 4,5 saat ve Antalya’dan ise 7,5 saatte otobüsle ulaşabileceğiniz Alaşehir’de şehir içi ulaşımda ise genellikle otobüs, minibüs ve taksiler tercih ediliyor. Şehrin kadim geçmişine ışık tutan Alaşehir Surları ile seyahatinize hızlı bir başlangıç yapabilir, ardından inşa tarihi 1465 senesine kadar uzanan Şeyh Sinan Türbesi’ne gidebilirsiniz. Esasında kervansaray olarak yaptırılan Kurşunlu Han’ı da gördükten sonra rotanızı  Roma döneminden kalma görkemli bir yapı olan Antik Tiyatro’ya çevirmenizi öneriyoruz. Bunun yanı sıra termal kaynakları ile de öne çıkan Alaşehir ilçesindeki Sarıkız Ilıcaları da kesinlikle görülmeye değer. 26 derece sıcaklığa sahip şifalı sularının ise zihin ve beden yorgunluğu, romatizma ve cilt hastalıklarına iyi geldiği düşünülüyor.

Kadı Şeyh Camii ve bahçesindeki Kadı Şeyh Türbesi, Alaşehir’in en çok ziyaret edilen yerlerinin başında geliyor. Sarısu Mahallesi’ndeki bu iki yapıyı ziyaret ettikten sonra  Pazar Camii ve Yağhane Camii gibi diğer tarihi yapıları da görmeye gidebilirsiniz. İlçedeki çoğu yeme içme mekanında karşınıza çıkacak olan Alaşehir kapaması, kesik pidesi, tahinli pide, kağıt kebabı, sac kavurması, ev yapımı tarhana, odun ekmeği ve Sarıkız maden suyu, şüphesiz sizde buraya bir daha gelme isteği uyandıracak. Manisa Otogarı’ndan hiç aktarma yapmadan Alaşehir merkeze ulaştıran otobüslere binebilirsiniz. Sık aralıklar ile sefer düzenleyen Manisa Otogarı-Alaşehir otobüslerini kullanabilmek için öncelikle Manisa Otogarı varışlı otobüs seferlerine göz gezdirmelisiniz.

Alaşehir Otogarı Hakkında

Manisa’ya 118 kilometre uzaklıkta, şehrin en büyük ilçelerinden biri olan Alaşehir’in merkezinde, Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde hizmet veren Alaşehir Otogarı’ndan ilçe merkezindeki pek çok önemli noktaya kısa bir yürüyüşle ulaşmak mümkün. İlçenin uzak cadde ve mahallelerine, bölgedeki turistik noktalara, çevre ilçe ve köylere ulaşım için ise yolculara sunulan belediye otobüsleri, dolmuşlar, ilçeler arası kooperatif minibüsleri ve taksilerden faydalanabilirsiniz.

Dolmuşlar

Otobüs terminali çevresindeki Süleyman Demirel Bulvarı, Adnan Menderes Caddesi ve Milli Egemenlik Caddesi üzerinde duraklarını göreceğiniz dolmuşlarla Kamyon Garajı, Cezaevi, Akarca Camii, Hilali Camii, Dr. Sadık Ahmet Meydanı, Yeni Hastane, Sarıkız Madensuyu Fabrikası, Eski (Mevcut) Hastane, Şeyh Sinan Camii, Metropol Market, Yıldırım Beyazıt Camii, Pazar Camii, Alaşehir Lisesi, Kenan Evren Endüstri Meslek Lisesi, Atatürk İlköğretim Okulu, Ziraat Odası, Pazar Alanı, TEDAŞ, Stadyum ve Alay Komutanlığı güzergâhlarında ilçenin hemen her noktasına kolaylıkla gidebilirsiniz.

BelediyeOtobüsleri

Otogar içerisinde ve çevresinde durakları bulunan, her 15 dakikada bir hareket eden belediye otobüsleri ile başta Ziya Gökalp Caddesi, Alaşehir Belediyesi ve Alaşehir tren garı gibi pek çok hareketli noktaya; İstasyon Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Beş Eylül Mahallesi gibi binlerce nüfuslu mahalleye 10-15 dakika içinde gidebilirsiniz.

Kooperatif Minibüsleri

Alaşehir mahalleleri kooperatifi ve Alaşehir turizm kooperatiflerinin sağladığı ilçeler arası minibüslerin Alaşehir Otogarı’nda kendi peronları bulunuyor. Güzergâhlarına göre yarım saate bir veya saat başı hareket eden bu minibüslerle başta Manisa olmak üzere Kırkağaç, Akhisar, Soma ve Salihli gibi 17 ilçeye ve pek çok köye otogardan gidebilirsiniz.

Taksi

Rahat bir yolculukla istediğiniz noktaya ulaşmak için Kale Arkası Sokak üzerinde, otobüs terminalinin hemen yanında yolculara 7/24 hizmet veren Garaj Taksi’ye 24 saat boyunca 0236 653 45 64 numaralı telefondan da ulaşabilirsiniz.

Alaşehir Otogarı Hakkında

Alaşehir’in otobüs terminaline ilçenin her yerinden yürüyerek kolayca ulaşmak mümkün. Yürümek istemiyorsanız veya çok bavulunuz varsa yolcular için sağlanan belediye otobüsleri, dolmuşlar, minibüsler ve taksileri kullanarak da otogara istediğiniz saatte gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Alaşehir belediye otobüslerinin ilçe içinde geniş bir güzergahları var. Her büyük caddenin yanı sıra Dr. Sadık Ahmet Meydanı, Yeni Hastane ve Sarıkız Madensuyu Fabrikası gibi önemli noktalardan da geçen belediye otobüsleriyle şehrin hemen her mahallesine de kısa sürede gidebilirsiniz.

Dolmuşlar

Kamyon Garajı, Cezaevi, Akarca Camii, Hilali Camii, Dr. Sadık Ahmet Meydanı, Yeni Hastane, Sarıkız Madensuyu Fabrikası, Eski (Mevcut) Hastane, Şeyh Sinan Camii, Metropol Market, Yıldırım Beyazıt Camii, Pazar Camii, Alaşehir Lisesi, Kenan Evren Endüstri Meslek Lisesi, Atatürk İlköğretim Okulu, Ziraat Odası, Pazar Alanı, TEDAŞ, Stadyum ve Alay Komutanlığı duraklarından binebileceğiniz dolmuşlarla da otobüs saatinizden önce otogara gidebilirsiniz. 

Kooperatif Minibüsleri

Kooperatif minibüsleri, çoğunlukla Manisa, 17 ilçesi ve köylerinden Alaşehir Otogarı’na yolcuların ulaşımını sağlıyor. Her saat veya yarım saatte bir bulabileceğiniz kooperatif minibüsleriyle rahatça otogara ulaşabilirsiniz.

Taksi

İlhak Caddesi üzerinde hizmet veren 0545 535 96 45 numaralı Alaşehir 7/24 Taksi Durağı, Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde bulabileceğiniz 0236 653 44 11 numaralı Site Taksi ve Kurtuluş Caddesi üzerinde durağı olan, 0236 653 13 72 numarasından ulaşabileceğiniz Seç Taksi ile de merkezi konumdaki otogara hem kısa sürede hem de ekonomik fiyatlarla gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Alaşehir Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Alaşehir otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Alaşehir otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Alaşehir otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Alaşehir yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Alaşehir 8 saat , İzmir - Alaşehir 2 saat 30 dakika , Ankara - Alaşehir 8 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Alaşehir seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, Alaşehir Sarıkız Turizm, Ali Osman Ulusoy Türkiye’nin birçok şehrinden Alaşehir seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  8 saat schedule
 • İzmir
  2 saat schedule
 • Ankara
  7 saat schedule
 • Bursa
  4 saat schedule
 • Antalya
  6 saat schedule
map placeholder
expand_less