Alaçatı Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Alaçatı

Türkiye’nin en popüler turistik merkezlerinden olan Çeşme’ye seyahat ederken Alaçatı Otobüs Terminali’ni kullanabilirsiniz. İzmir şehir merkezine yaklaşık 70 kilometre uzaklıkta bulunan terminale ülkenin pek çok şehrinden otobüsle aktarmalı olarak ulaşmak mümkün. Eğer İzmir şehir merkezinden buraya gelmeniz gerekiyorsa, yaklaşık 1 saat içinde Alaçatı Otobüs Terminali’nde olabilirsiniz. 

Ülke içinde farklı şehirlere sefer düzenleyen firmaların ofislerine ev sahipliği yapan terminalin çevresinde ayrıca yolcular için dinlenme ve alışveriş alanları yer alıyor. Alaçatı Terminali yakınlarında bulunan mağazalarda İzmir ve Çeşme’ye has renkli hediyelikleri bulabilir veya atıştırmalık kraker, bisküvi, gazete ve soğuk içeceklerden satın alabilirsiniz.

Çeşme Seyahat, Metro Turizm, Kamil Koç Turizm ve Pamukkale Çeşme Otobüs Terminali’nden sefer düzenleyen firmalar arasında. Terminale ulaşmak için ise İzmir şehir merkezinden kalkan otobüsleri veya firmaların Çeşme’nin farklı noktalarından geçen servislerini kullanabilirsiniz. Üstelik Alaçatı Terminali’ne Çeşme içinden sürekli hareket eden minibüslerle de ulaşmak hayli kolay. Alaçatı Pazarı, Aya Yorgi Koyu, Alaçatı Pazarı ve Alaçatı Yel Değirmenleri gibi pek çok turistik yeri görmek için çıkış noktası olan Alaçatı Otobüs Terminali özellikle yaz sezonunda son derece kalabalık olabiliyor. Bu nedenle eğer seyahatiniz bu döneme denk geliyorsa, terminale daha erken gelerek otobüsünüze rahatça yetişebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Alaçatı Otogarı'na Ulaşım

İzmir'in en turistik beldelerinden biri olan Alaçatı'da merkeze kısa bir yürüyüş mesafesinde, İzmir-Çeşme Otoyolu üzerinde yolculara hizmet sunan Alaçatı Otogarı’na ulaşım için belediye otobüsleri, minibüsler ve taksiler hizmet veriyor. Sadece belde merkezinden değil, aynı zamanda İzmir, Çeşme ve çevre ilçelerden de toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla Alaçatı Otogarı’na gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Ilıca plajı, Alaçatı Plajı, İnönü Caddesi, İzmir-Çeşme Yolu, Alaçatı Sahil Yolu, Tanay Tabiat Parkı, Alaçatı Çarşısı, Ilıca Pazarı, Ilıca Otogarı gibi pek çok turistik ve merkezi noktada durakları görebileceğiniz belediye otobüsleriyle sabah erken saatlerden gece saat 22.30’a kadar Alaçatı Otogarı’na ulaşabilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ESHOT otobüsleri ile de çevre ilçelerden otogara geçebilirsiniz. 760 numaralı Çeşme-Urla-Ilıca-Uzunkuyu-İçmeler ve 984 numaralı Urla F. Altay Aktarma Merkezi-Urla otobüsleri ile rahatlıkla Alaçatı'ya ulaşmanız mümkün. ESHOT otobüsleri, saat 06:00’dan gece 20:00’ kadar her yarım saatte bir hareket ediyor.

Minibüsler

Alaçatı otelleri, ana caddeleri ve plajlar kenarında durakları bulunan minibüsler de ilçe içi ulaşımda yoğun olarak kullanılıyor. Yaz aylarında sayıları ve seferleri artan Alaçatı minibüslerini her 15 dakikada bir bulabilir ve kısa sürede Alaçatı Otogarı’nda olabilirsiniz. İlçeler arası hizmet veren minibüslerle ise başta İzmir, Çeşme ve Urla olmak üzere Mordoğan, Karaburun, Sığacık ve Seferihisar gibi çevre ilçelerden de otogara ulaşmanız mümkün.

Taksi

Alaçatı merkezinde 7 gün 24 saat hizmet veren pek çok taksi durağı var. Uğur Mumcu Caddesi'nde durağı olan Alaçatı Taksi’ye 0232 716 85 55 numaralı telefonla, Ilıca Mahallesi'nde durağını görebileceğiniz Ilıca Taksi’ye 0545 725 18 19 numarasından ve Alaçatı VIP Taksi’ye ise 0507 949 41 12 numaralı telefonla ulaşarak hem Alaçatı Otogarı’na hem de Alaçatı’nın plajları ve turistik noktalarına taksiyle kısa sürede gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less