Akşehir Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Akşehir Hakkında

“Dünyanın Ortası” tescil belgesine sahip Akşehir, Konya’nın bilhassa Nasreddin Hoca’sı ile ünlenmiş en güzel ilçelerinden biri. Toplamda 1442 kilometrekarelik bir alanı kaplayan Akşehir, Konya il merkezine 135 km ve Afyonkarahisar’a 90 km mesafede konumlanıyor. Konya şehir merkezinden 1 saat 45 dakikalık sürüş mesafesinde bulunan Akşehir , köklü geçmişi ve kültürel zenginlikleri ile her görende bir kez daha gelme hissi uyandırıyor. Doğal güzellikleri arasında el değmemişliği ile öne çıkan meşhur Akşehir Gölü’nden tarihi İmaret Camii’ne; fotojenik eski Akşehir evlerinden Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ne kadar çok sayıda gezilecek yeri olan ilçenin tamamını keşfetmek içinse en az 2-3 günlük bir seyahat planı yapmanızı öneriyoruz.

İstanbul’dan 543 km, İzmir’den 421 km, Ankara’dan 258 km, Eskişehir’den 208 km ve Antalya’dan ise 235 km uzaklıkta bulunan Konya’nın Akşehir ilçesine Türkiye’nin hemen hemen şehrinden aktarmalı veya aktarmasız otobüs seferi bulmak mümkün. Deniz seviyesinden 1050 metre yükseklikte yer alan Akşehir, güldürürken düşündüren fıkraları ile ünlü Nasreddin Hoca’nın doğum ve ölüm yeri olmasıyla da dikkat çekiyor. Kurtuluş Savaşı dönemine ışık tutan Batı Cephesi Karargahı Müzesi’ndeki eserleri inceledikten sonra yönünüzü, 1284 senesinde Akşehir’de vefat eden Nasrettin Hoca’nın türbesine çevirebilirsiniz.

Akşehir’deki tek medrese olma özelliğini taşıyan ve türbe, çeşme, imaret gibi yapıları da içerisine alan Taş Medrese kompleksi, 1965’ten günümüze Arkeoloji Müzesi olarak ziyaretçilerini ağırlıyor. Sadece Akşehir değil, aynı zamanda Konya’nın da en sembolik yapılarından biri haline gelen İmaret Camii ise Osmanlı mimarisini yansıtan ve dünyanın en büyük tek parça halısına ev sahipliği yapan gösterişli bir yapı. Nasreddin Hoca Türbesi’ne çok yakın bir mesafede yer alan Gülmece Parkı ise hem yerlilerin hem de burayı ziyaret eden turistlerin başlıca dinlenme noktası oluyor. Park içerisindeki çok sayıda heykeli yakından görebilir, parkın ortasındaki 6 metre çapa ve 4 metre yüksekliğe sahip bakır kazanı fotoğraflayabilirsiniz.

Akşehir Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Akşehir Terminali şehir merkezinin biraz dışında yer alıyor ve yolcuların terminalden ilçe merkezine kolayca gidebilmesi için çeşitli ulaşım araçları sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

Terminal karşısındaki Seyyid Mahmut Hayran Caddesi’nde bulunan belediye otobüsü durağında her yarım saate bir ilçe merkezine ve birçok mahalleye otobüs bulabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalde hizmet veren bazı otobüs firmaları yolcuları için ücretsiz yolcu servisi hizmeti sağlıyor. Bu servisleri kullanarak ilçe merkezinde pek çok noktaya kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksi

Akşehir Terminali çıkışında bulunan taksi durağı yolculara 7 gün 24 saat hizmet veren veriyor. Taksi kullanarak kısa bir yolculukla ilçe merkezinde her semte ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Akşehir Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Akşehir otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Akşehir otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Akşehir otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Akşehir yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Akşehir 8 saat 30 dakika , İzmir - Akşehir 6 saat , Ankara - Akşehir 5 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Akşehir seferleri bulunuyor?
expand_more
Lüks Aksel Seyahat, Metro Turizm, Özkaymak Türkiye’nin birçok şehrinden Akşehir seferleri düzenliyor.
expand_less