Akşehir Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın

Akşehir Hakkında

“Dünyanın Ortası” tescil belgesine sahip Akşehir, Konya’nın bilhassa Nasreddin Hoca’sı ile ünlenmiş en güzel ilçelerinden biri. Toplamda 1442 kilometrekarelik bir alanı kaplayan Akşehir, Konya il merkezine 135 km ve Afyonkarahisar’a 90 km mesafede konumlanıyor. Konya şehir merkezinden 1 saat 45 dakikalık sürüş mesafesinde bulunan Akşehir , köklü geçmişi ve kültürel zenginlikleri ile her görende bir kez daha gelme hissi uyandırıyor. Doğal güzellikleri arasında el değmemişliği ile öne çıkan meşhur Akşehir Gölü’nden tarihi İmaret Camii’ne; fotojenik eski Akşehir evlerinden Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ne kadar çok sayıda gezilecek yeri olan ilçenin tamamını keşfetmek içinse en az 2-3 günlük bir seyahat planı yapmanızı öneriyoruz.

İstanbul’dan 543 km, İzmir’den 421 km, Ankara’dan 258 km, Eskişehir’den 208 km ve Antalya’dan ise 235 km uzaklıkta bulunan Konya’nın Akşehir ilçesine Türkiye’nin hemen hemen şehrinden aktarmalı veya aktarmasız otobüs seferi bulmak mümkün. Deniz seviyesinden 1050 metre yükseklikte yer alan Akşehir, güldürürken düşündüren fıkraları ile ünlü Nasreddin Hoca’nın doğum ve ölüm yeri olmasıyla da dikkat çekiyor. Kurtuluş Savaşı dönemine ışık tutan Batı Cephesi Karargahı Müzesi’ndeki eserleri inceledikten sonra yönünüzü, 1284 senesinde Akşehir’de vefat eden Nasrettin Hoca’nın türbesine çevirebilirsiniz.

Akşehir’deki tek medrese olma özelliğini taşıyan ve türbe, çeşme, imaret gibi yapıları da içerisine alan Taş Medrese kompleksi, 1965’ten günümüze Arkeoloji Müzesi olarak ziyaretçilerini ağırlıyor. Sadece Akşehir değil, aynı zamanda Konya’nın da en sembolik yapılarından biri haline gelen İmaret Camii ise Osmanlı mimarisini yansıtan ve dünyanın en büyük tek parça halısına ev sahipliği yapan gösterişli bir yapı. Nasreddin Hoca Türbesi’ne çok yakın bir mesafede yer alan Gülmece Parkı ise hem yerlilerin hem de burayı ziyaret eden turistlerin başlıca dinlenme noktası oluyor. Park içerisindeki çok sayıda heykeli yakından görebilir, parkın ortasındaki 6 metre çapa ve 4 metre yüksekliğe sahip bakır kazanı fotoğraflayabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Akşehir Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Akşehir
140 TL18 sa 10 dk
roomİzmir - Akşehir
60 TL77 sa 45 dk
roomAnkara - Akşehir
70 TL94 sa
roomAdana - Akşehir
130 TL145 sa 30 dk
roomBursa - Akşehir
130 TL35 sa 15 dk
roomAntalya - Akşehir
90 TL17 sa 45 dk
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  8 saat schedule
 • İzmir
  5 saat schedule
 • Ankara
  1 saat schedule
 • Adana
  9 saat schedule
 • Bursa
  5 saat schedule
 • Antalya
  6 saat schedule
expand_less