Ürgüp Otelleri Ara

En uygun Ürgüp otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ürgüp otellerini listele.

Ürgüp Hakkında

Türkiye’nin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Ürgüp, Nevşehir’in en turistik ilçesi. Peri bacaları, sıcak hava balonları, yer altı kentleri ve büyülü atmosferiyle her sene milyonlarca turist ağırlayan ilçeyi dört mevsim ziyaret etmek mümkün. Ürgüp’te ortamla uyumlu olmak amacıyla yapılmış mağara otelleri misafirlerine ilginç deneyimler sunuyor.

Ürgüp’e hava ve kara yoluyla ulaşmak mümkün. Havayolunu tercih eden misafirler Nevşehir veya Kayseri Havalimanı’na iniş yapabilir, ilçeye ulaşmak için özel servisleri veya transfer hizmetini kullanabilirler. Karayoluyla gelmeyi tercih ederseniz pek çok şirketin Ürgüp’e direkt seferi bulunuyor. İlçe içinde ve yakın çevresinde gezmek için bisiklet ya da araba kiralayabilir, minibüs ve otobüs kullanabilirsiniz.

Ürgüp’ün tahmini olarak 4000 yıllık bir geçmişi bulunmakta. Eski çağlardan bu güne kalan Göreme Açıkhava Müzesi, Ürgüp Müzesi, Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise ve Kaymaklı Yeraltı Şehri görülmeye değer yerlerdendir. Bunların yanı sıra Üç Güzeller Peri Bacaları ve Temenni Tepesi’ni ziyaret edebilir, gün doğumuyla beraber sıcak hava balonuna binerek eşsiz bir deneyim kazanabilirsiniz. Akşamları dünyaca ünlü Türk Geceleri’nden birine katılarak tatilinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Ürgüp’te her bütçeye uygun konaklama seçeneği mevcut. Dilerseniz yarım pansiyon hizmet veren bir apart otelde; dilerseniz her şey dâhil hizmeti sunan, lüks bir zincir otelde kalabilirsiniz. Odaya özel havuzlu, mağara oteller genellikle balayı ve romantik temalar için kullanılırken, sırt çantalı turistlerin tercihi merkezi bölgedeki pansiyonlar olabiliyor.

Ürgüp Galeri

Ürgüp Semtleri

Ürgüp Seyahat Yazıları

x