Ürgüp Otelleri

En uygun Ürgüp otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ürgüp otellerini listele.

Ürgüp Hakkında

Nevşehir’in kent merkezine uzaklığı yaklaşık 20 kilometre olan Ürgüp Kapadokya’nın önde gelen turizm merkezleri arasında yer alıyor. Yağmur suları ve rüzgarların aşındırmasıyla meydana gelen peribacaları ise hiç kuşkusuz bölgenin en önemli sembollerinden. Bizanslıların egemenliği döneminde Osiana, Selçuklular zamanında ise Başhisar adıyla bilinen Ürgüp’te Meşhur Rum Hamamı, Taşkınpaşa Camisi ve Ürgüp Müzesi görülmesi gereken yerlerden. Fazla büyük olmayan Ürgüp’ü gördükten sonra ayrıca yakınlarında bulunan ve Kapadokya’nın diğer önemli cazibe noktaları arasında sayılan Göreme, Avanos ve Uçhisar gibi yerleri dolaşabilirsiniz.

İç Anadolu Bölgesi sınırlarında bulunan Ürgüp’ün yemeklerinde ana malzeme olarak genellikle kırmızı et tercih ediliyor. Sac üzerinde pişen ekmeklerle beraber sunulan etli yemekleri dışında enfes salatalar, mezeler ve yöresel tatlılar da Ürgüp’te ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Bölgede tatil için neredeyse yılın tamamı elverişli sayılabilir. Kış ayları genellikle karlı ve soğuk geçiyor. Ancak bu dönemde gelerek Kapadokya’yı karlar altında görme şansı bulabilirsiniz. Yaz ayları ise aşırı sıcaklar nedeniyle açık havada gezmek biraz zorlayabilir. Kapadokya ve Ürgüp ziyareti için ilkbahar ve sonbahar ayları en ideal dönemler arasında. Günü peribacalarını, çömlek atölyelerini ve şarap mahzenlerini gezerek geçirdikten sonra akşam saatlerini Kapadokya’nın kulüplerinde müzik dinleyerek ve eğlenerek değerlendirebilirsiniz.

Ürgüp Galeri

Ürgüp Semtleri

Ürgüp Seyahat Yazıları

x