Batumi Otelleri

En uygun Batumi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Batumi otellerini listele.

Batumi Hakkında

Batum, Gürcistan'ın Türkiye sınırında Karadeniz'e kıyısı olan en turistik şehridir. Sarp sınır kapasının açılmasından ve Gürcistan ile vizelerin kaldırılmasından sonra Türk turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir şehir olmuştur.
Roma dönemi eserlerini de barındıran tarihi bir şehir olan Batum'da güzel heybetli binalar ve parklar göze çarpar. Şehirde Acara Devlet Müzesi, Aziz Matthias anıt mezarı, Apsaros Kalesi, Osmanlı eseri Orta Cami, Batum Devlet Parkı ve Akvaryum gibi yerler gezilebilir. Genel olarak ılık bir iklimin hüküm sürdüğü Batum'a yılın her mevsimi gidilebilir. Zaten tropikal iklime yakın bir iklim olduğu için parklarda değişik bitki türlerine de rastlayabilirsiniz.
Batum'a isterseniz havayoluyla ya da Artvin'den Hopa sınır kapasından kara yoluyla gidebilirsiniz. Gürcistan, Türk vatandaşlarından 90 güne kadar turistik seyahatlerde vize istemiyor. Hatta nüfus cüzdanıyla bile geçiş yapılabiliyor. İstanbul-Batum arası uçakla yaklaşık 2 saat sürüyor. Şehir merkezine 2 km mesafede havalimanını zaman zaman Türkiye'nin kuzey illerinde yaşayanlar da kullanıyor. Hatta Havaş'ın Hopa'dan Batum Havalimanına servisleri bile oluyor. Bu arada Batum'da eğlence hayatının da çok renkli olduğunu söyleyebiliriz.

Batumi Galeri

Batumi Şehir Rehberi

Batumi Seyahat Yazıları

x