Kışın evlenenler için balayı rotaları

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Yaz aylarında evlenecekler için balayı seçenekleri çok. Yeni evli çiftler kesesine ve beğenilerine göre güzel bir balayı tatili yapabiliyor. Ancak sonbahar, kışın hatta ilkbaharda evlenenler için seçenekler daha az. Balayında ille de denize girmek yaz tatili yapmak isteyenler için de üstelik vizesiz seçenekler de var.

Maldivler

Türk vatandaşlarının vizesiz de gidebileceği Maldivler, dünyanın en romantik balayı rotalarından birisi. Balayı otelleri dendiğinde akla ilk gelen yer. Adalar ülkesi Maldivler’de hemen her adada birbirinden konforlu romantik çok sayıda otel var. Genelde balayı çiftleri seçtiği için romantizm ve huzur adına ne ararsanız bulabilirsiniz. Ayrıca su altı dalışı yapabilir, Maldivlerin bembeyaz kumunda denize girme şansı yakalayibilirsiniz. Üstelik Maldivler’e İstanbul’dan THY ile direkt uçuş var. Maldivler uçak bileltleri için tıklayabilirsiniz...

Kıbrıs

Kışın hafta sonları hareketlenen Kıbrıs, hafta içi ise derin bir sessizliğe bürünür. Ancak ilkbahar ya da sonbaharda hala denize girebilmek mümkün. Özellikle Girne bölgesindeki otelleri tercih edebilir, boş zamanlarınızda adanın tarihi bölgelerini gezebilirsiniz. Lüks ve konforlu oteller var. Kışın büyük otellerin pek çoğunda hafta sonları ünlü sanatçılar da konser veriyor.

Abant

Kışın evlenen balayı çiftlerinin ilk tercih ettiği rotalardan biri de Abant. Bolu’da Abant gölü etrafında güzel lüks oteller var. Göl çevresinde uzun yürüyüşler yapabilir, ata, faytona ya da bisiklete binebilirsiniz. Gölcük ya da Mudurnu gibi doğa ve tarih harikası yerleri de gezebilirsiniz.

Trabzon-Artvin-Batum

Balayında sadece otelde konaklamak istemeyen ve gezmek yeni yerler görmek isteyenlere de mini bir Karadeniz turu önerebiliriz. Ordu-Giresun ya da Trabzon’a direkt uçabilir, bir araç kiralayarak bu bölgede küçük gezintiler yapabilirsiniz. Dilerseniz Artvin’den Batum’a da geçmeniz mümkün. Gürcistan Türk vatandaşlarından vize istemiyor üstelik pasaportsuz bile seyahat edebilirsiniz. Sadece kimlik kartlarınızla mini bir Batum turu da yapmanız mümkün. Trabzon uçak biletlerine göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Pamukkale

Kışın kaplıca keyfi yapmak isteyenler için Pamukkale’yi önerebiliriz. Bembeyaz travanteleri yerinde görmek çok farklı bir duygu. Pamukkale’ye daha önce gitmediyseniz mutlaka görmeniz lazım. Travantenlerin alt bölgesinde ise kaplıca sularının da kullanılabildiği oteller var. Hierapolis Antik Tiyatrosu, Kleopatra havuzları ve kent merkezi gezilebilir. Hem doğa hem tarih dolu bir gezi olabilir.

Uludağ-Bursa

Kar tatilini seviyorsanız kayak yapmaktan hoşlanıyorsanız Uludağ doğru adres. Uludağ kışın oldukça hareketli oluyor. Otel seçeneği de çok. Bursa’dan Uludağ’a teleferik ve dolmuş seferleri yapılıyor. Uludağ’ın yanı sıra Bursa’da tarihi camileri Tophane’yi, Cumalıkazık ve Mudanya gibi yerleri gezebilirsiniz. Bursa'da gezilecek yerler galerimizden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar