Tatil yaparken mahremiyetine özen gösteren tesettürlü kadınlar, aradıkları tatil anlayışına uygun seçenekleri sunan destinasyonları tercih ediyorlar. Dört mevsim boyunca farklı şekillerde tatil yapabileceğin ülkemiz, muhafazakar tatil yerleri açısından da zengin. Alanya, Didim, Marmaris gibi deniz tatili destinasyonları ya da Afyon, Yalova, Bursa gibi sağlık turizminin öncüleri olan şehirler, en iyi 10 muhafazakar tatil yeri listemizde.

İçindekiler

Alanya

Alanya

Alanya, ülkemizin en çok tercih edilen tesettür tatil yerleri arasında ilk sırada yer alıyor. Çok sayıda muhafazakar otel seçeneği sunduğu için Alanya’da bütçene uygun bir tesis bulman da çok kolay. Alkolsüz her şey dahil konseptinde hizmet veren Alanya İslami oteller, Helal Turizm Sertifikası’na da sahipler.

Upuzun sahil şeridiyle meşhur olan Alanya’daki muhafazakar oteller, tesettürlü kadın misafirlerinin memnuniyeti için gerekli her olanağı sağlıyor. Sadece kadınların kullanımına ayrılan plaj ve havuz alanlarının dışarıdan görünmemesine ekstra özen gösteriliyor. Hatta beldedeki bazı İslami otellerde kadınlar için ayrılmış bölümlerde kameralı cihaz kullanımı da yasak. Aile havuzu ve plajında ise kadınların tesettür mayosu giymesi zorunlu tutuluyor. Bu sayede Alanya İslami koşullara uygun bir tatil yapmak isteyen tesettürlü kadınlar için en uygun tatil yerleri arasında bulunuyor.

trde tek

Uçak Bileti

Didim

Didim

Tesettürlü kadınlar için tatil yerleri arasında en çok tercih edilen ikinci destinasyon Didim. Özellikle Akbük, ülkemizde İslami tatil anlayışı için en uygun beldelerden biri. İslami oteller açısından oldukça çok seçeneği bir arada bulabileceğin Didim’de Helal Turizm Sertifikası olan tesisler genelde denize sıfır konumdalar.

Muhafazakar ailelerin gönül rahatlığıyla tatil yapabileceği tesislerde ortak kullanımı olan plaj ve havuzlarda kadınların tesettür mayosu giymesi zorunlu tutuluyor. Tesislerde kadınların kullanımı için özel tasarlanmış güneşlenme terasları, plajlar ve havuzlar da bulunuyor. Bu alanların dışarıdan kesinlikle görünmemesi için büyük panellerle çevresi kapatılıyor. Kadınların mahremiyetine özen gösterilen bu otellerle Didim, tesettürlü kadınlar tarafından gönül rahatlığıyla tercih ediliyor.

Didim'de gezilecek tüm cazibe noktalarını Didim'de gezilecek yerler içeriğimizi okuyarak keşfedebilirsin. 

Afyon

Afyon

İslami koşullara uygun termal tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihleri Afyon oluyor. Ülkemizin en popüler termal tatil destinasyonu olan Afyon’da çok sayıda muhafazakar otel mevcut. Şehrin meşhur termal sularında şifa bulmak isteyen tesettürlü kadınlar için tüm koşullar sağlanıyor.

Aydın’daki muhafazakar otellerde sadece kadınların kullanımına ayrılmış termal havuzlar bulunuyor. Bu termal havuzların yanı sıra Türk hamamı, sauna ve SPA hizmetleri için de kadınların bölümü ayrı. Kadınların SPA merkezinde cilt bakımı ve masaj görevlileri kadın çalışanlar oluyor. Kadın ve erkek bölümlerinin birbirinden uzakta ve ayrı olmasına dikkat edilen İslami termal oteller, ailelerin bir arada kullanabileceği termal havuz imkanı da sağlıyor.

Yalova

Yalova

Termal oteller bakımından oldukça zengin bir il olan Yalova’da muhafazakar termal otel seçenekleri de çok sayıda. Özellikle İstanbul’a yakın İslami oteller olmaları nedeniyle termal sularda şifa bulmak isteyen muhafazakar aileler tarafından çok sık tercih ediliyor.

İslami koşullar göz önünde bulundurularak hizmet verilen Yalova termal otellerinde kadınlar ve erkeklerin kullandığı termal havuzlar birbirinden ayrı. Kadınların kullanımı için ayrılan termal havuzlar ve SPA merkezlerinin korunaklı olmasına da özen gösteriliyor. Otellerin çoğunun odalarında akan sular da termal su olduğu için aileler odadan çıkmadan da şifalı sulardan faydalanabiliyorlar. Tesettürlü kadınlar için rahat bir ortam sunacak hizmeti sağlayan otellerde ortak kullanım havuzlarında tesettür mayosu ile girilmesi zorunlu tutuluyor.

Marmaris

Marmaris

Doğasıyla büyüleyen Marmaris, İslami koşullara uygun tatil yapmak isteyenler için de seçenekler sunuyor. Helal Turizm Sertifikası’na sahip muhafazakar otellerde kadınlar ve erkeklerin kullanım alanları ayrı tutuluyor.

Marmaris’teki İslami otellerde tesettürlü kadınların lüks bir tatilin keyfini sürebilmesi için sonsuzluk havuzu, deniz suyuyla doldurulmuş çevresi tamamen kapalı kadınlar havuzu ve kadınlar plajında snack restaurant gibi farklı seçenekler sağlanıyor. Marmaris’te İslami koşullara uygun villaları da tercih edebilirsin. Muhafazakar villaların kendilerine ait havuzlarında gözlerden uzak bir şekilde yüzebilirsin. Otel yönetimi villaların havuzlarının dışardan görünmemesi için sık sık kontroller düzenliyor.

Bu otellerin yanı sıra Marmaris’te muhafazakar mavi yolculuk imkanı da bulunuyor. Erkek çalışanların mümkün olduğunca az tutulduğu ve tekneye gelmesi gerektiğinde ailelerin bilgilendirildiği İslami mavi yolculuklarla Marmaris’in gizli kalmış koylarını görebilirsin. Gözlerden uzaktaki koylarda rahatsız edilmeden mavi suların tadını çıkarabilirsin.

Dilersen En temiz 15 Marmaris Plajı yazımızı okuyarak kalmak istediğin bölgeyi bu doğrultuda seçebilirsin. 

Edremit

Akçay

İslami tatil destinasyonu arayanlar için en uygun yerlerden biri de Edremit. Balıkesir’e bağlı olan Edremit’te bulunan Akçay, Altınoluk, Assos ve Güre İslami oteller açısından çok sayıda seçenek sunmasının yanında alkolsüz restoranlar açısından da zengin beldeler. 

Balıkesir sınırlarında bulunan tesettür otellerinin birçoğu çevresi kapalı noktalarda kurulduğu için otellerin havuzları, güneşlenme alanları da dışardan görünmüyor. Tesettürlü kadınlar sadece yaz tatilleri için değil farklı mevsimlerde termal tatil yapmak için de Edremit’i tercih edebiliyor. Güre’de konumlanan Körfez Termal, kadınların kullanımına özel termal havuzu ve çatı katında yer alan güneşlenme alanı da sunuyor. Bu otelin çatı havuzu yazın deniz suyu ile dolduruluyor.

Fethiye

fethiye

Fethiye’nin tertemiz havası ve yemyeşil atmosferinde tatil yapmak isteyen muhafazakar aileler için de birçok otel seçeneği var. Alkolsüz her şey dahil konseptle hizmet veren Fethiye tesettür otelleri, kadınlar ve erkekler için ayrı havuzlar sunuyor.

Tesettürlü kadınlar Fethiye’nin yemyeşil çamlarıyla çevrelenen odalar ve havuzlar sayesinde dışarıdan görünmeyecek şekilde yüzebiliyor ve tatillerinin tadını çıkarabiliyor. Zehra Hotel, Fethiye’nin saklı koylarından faydalanarak kadınlar için özel bir koyda denize girme imkanı da sağlıyor. Çam ormanları arasında konumlanan koyda aileler için ayrılmış bir plaj alanı da bulunuyor. Bu alanı kullanacak kadın misafirlerin tesettür mayosu giymesi zorunlu tutuluyor.

Bodrum

Bodrum Kalesi

Türkiye’nin en popüler tatil beldesi olan Bodrum, tesettürlü kadın misafirler için uygun seçenekler sunuyor. Kadınlara özel plajları ve havuzları olan oteller, ortak kullanıma tabii olan plajlar ve havuzları kullanacak kadın misafirlerin tesettür mayosu giymesi gerekiyor.

Bodrum’da İslami otellerin yanında muhafazakar villalar da sunuluyor. Torba’da konumlanan Alya Sierra, İslami koşullara uygun olmasına özen gösterilen 12 adet lüks villadan oluşuyor. Villaların her birinde özel havuzlar bulunuyor. Villanın önünde bulunan havuz sadece o villanın konukları tarafından kullanılıyor. Villalar birbirine uzakta konumlandığı ve havuzların çevresi dışarıdan görülmeyecek şekilde dizayn edildiği için gönül rahatlığıyla tatil yapabilirsin.

Tatil yapmak için Bodrum'u seçersen mutlaka deneyimlemen gereken aktiviteleri Bodrum'da mutlaka yapman gereken 10 şey içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsin. 

Bursa

Uludağ

Termal otelleri sağlık turizminin ve kayak otelleriyle kış turizminin gözde destinasyonu olan Bursa’da muhafazakar bir tatil yapmak isteyenler için de seçenekler bol.

Çekirge’de ve İnegöl’de konumlanan İslami termal oteller, kadın misafirleri için ayrı termal havuzlar sunuyorlar. Özel aile kabinleri de bulunan otellerde odaların banyolarından akan sular termal su olduğu için odandan çıkmadan da şifa bulabilirsin. Bu otellerin SPA merkezleri ve hamamları da kadın ve erkeklerin ayrı ayrı kullanımına sunuluyor.

Bursa’da İslami koşullara göre kayak tatili yapmak istersen alkolsüz her şey dahil konseptinde hizmet veren Bof Hotels Uludağ Ski Convention Resort’u tercih edebilirsin. Alkollü içeceklere yer verilmeyen otelin restoranında yiyebileceğin tüm yemekler de helal standartlarına uygun bir şekilde hazırlanıyor.

İzmir

Sığacık2

Türkiye’nin en popüler tatil destinasyonu olan Çeşme’yi sınırları içerisinde bulunan İzmir’in birçok beldesinde muhafazakar bir tatil yapabilirsin. Çeşme, Dikili, Selçuk ve Sığacık beldelerinde bulunan İzmir İslami oteller, hassasiyetine uygun tüm koşulları sunuyorlar.

Ülkemizin en çok tercih edilen sakin şehri olan Sığacık’ta bulunan Teos Village, çam ağaçlarıyla çevrili bir konumda yer alıyor. Otelde kadın misafirlerin Ege Denizi’nin tadını çıkarabilmesi için korunaklı bir plajı bulunuyor. Otelin havuzu denize bakıyor ve çevresi tamamen kapalı.


nihanbayram
Nihan Bayram
422 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar