Afyon Otelleri Ara

En uygun Afyon otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Afyon otellerini listele.

Afyon Hakkında

Termal turizm denilince akla gelen destinasyon kuşkusuz Afyon. “Türkiye’nin Termal Başkenti” olarak adlandırılan Afyon, Batı Anadolu ve İç Anadolu bölgelerini birleştiren bir konumda bulunuyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Termal Turizm Alanı olarak ilan edilen Afyon, şifalı termal suları sebebiyle de hem ülkemizden hem de dünyadan birçok turisti ağırlıyor. Afyon aynı zamanda mermercilik, haşhaş üretimi ve gıda sektöründeki yeriyle de dünya çapında bilinen bir şehir.

Tarihi M.Ö. 2000’li yıllara dayanan Afyon, Hattiler başta olmak üzere Hitit İmparatorluğu, Frigler, Lidyalılar ve Persler’in hakimiyetinde olmuştur. Birçok önemli medeniyete ev sahipliği yaptığı için bu tarihi dokunun izleri ziyaretçileri oldukça etkiler. Kurtuluş Savaşı’nda da kritik bir rol oynamış olan şehirde önemli termal kaplıcalar var. Romatizma, kalp ve damar hastalıkları, üst solunum yolu rahatsızlıkları, astım ve bronşit gibi birçok hastalığa iyi gelen Gazlıgöl Kaplıcası, Afyon Merkez’e 21 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Yüksek ısıda oluşu ve radyoaktivitesiyle ön plana çıkan Hüdai Kaplıcası, Bizans döneminden kalma hamamlarla turistlerin ilgisini çekiyor.

Afyon’da sivil amaçlar için kullanılan bir havalimanı yoktur ama Kütahya’da bulunan Zafer Havalimanı, Afyon’a 60 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından Afyon’a servis seferleri vardır. Türkiye’nin neredeyse tüm şehirlerinden Afyon’a otobüs seferleri düzenlenir.  Ayrıca Afyon’a demiryolu ile de ulaşım mümkündür. Afyon Garı, dört ayrı demiryolu hattının birleşme noktasıdır.

Afyon’da sadece oda, oda kahvaltı, yarım pansiyon ve yarım pansiyon plus konseptlerinde hizmet veren termal oteller bulunuyor. Bu otellerde konakladığınızda termal havuzlardan yararlanabilir, SPA merkezlerinde dinlendirici masajlar yaptırabilirsiniz. Afyon termal otelleri arasında İslami konseptte hizmet veren tesisler de mevcut.

Afyon tatiliniz esnasında mutlaka meşhur Afyon sucuğu ve Afyon kaymağını deneyin. Ayrıca pişmaniye ve lokumların da tadına bakmalısınız. Hediyelik olarak da sevdiklerinize satın alabileceğiniz dükkanlar da bulunmakta.

Afyon Galeri

Afyon Semtleri

Afyon Seyahat Yazıları

x