• Anasayfa
  • Bilgi
  • Yabancı ülke seyahatlerinde ucuz ve güvenli nasıl konaklayabiliriz?

Yabancı ülke seyahatlerinde ucuz ve güvenli nasıl konaklayabiliriz?

cemdisbudak

Seyahat planı yapmak dünyanın en zor işi değil. Herkes kolayca bir seyahat planı yapabilir, internetten uçak bileti alabilir, otellerde konaklama yapabilir. Ama bütçenizi de düşünüyorsanız; seyahatlerinizde hem ucuza hem de güvenli bir şekilde kalmanız için size birkaç ipucu vereceğim.

İçindekiler

Ucuza nasıl konaklarsınız?

ucuza-nasil-konaklarsiniz

Dünyanın en zengin insanı da olsa aynı otelde aynı koşullarda olan bir odaya başkasından daha fazla para vermek hiç kimsenin hoşuna gitmez. Özellikle zaten uçak bileti, vize ücreti, yemek vs derken masrafların artacağı yurt dışı tatillerinde uygun otel bulmanın önemi daha da artıyor. İlk olarak oteli araştıracağınız platformu iyi seçmeniz gerekiyor. Karşılaştırma sitesi kullanarak otellerin fiyatlarını karşılaştırabilir, aynı oda için farklı sitelerin ne fiyat verdiğini öğrenebilirsiniz.

 

En geçerli diğer yöntem ise tatil veya seyahatiniz netleştiği anda rezervasyon işlemlerini erkenden yaptırmanız. Erken rezervasyon daima kazançlıdır.  Yurt dışı olduğu için gideceğiniz bölgenin sezon dışı diye tabir edilen az turist tarafından ziyaret edildiği günlerini tercih etmek de bütçeniz için iyi olacaktır. Yine kampanyalı dönemler de kaçırılmaması gereken bir başka fırsat.

Pansiyonlar veya motel denen ortak banyolu, ortak mutfaklı yerlerde kalmak da konaklama masraflarınızı aşağıya çekecek başka bir yöntem. Bu yöntemde otel kadar konfor beklememek gerekiyor. Ayrıca güvenlik açısından iyi bir araştırma da yapmalısınız.

Uçak Bileti

Güvenlik

guvenlik

Dikkat etmeniz gereken güvenlik açısından en önemli nokta ise sırf ucuz diye adını sanını bilmediğiniz otellerde ve bölgelerde kalmamanız. Bunun için de oda tutmayı planladığınız otel hakkında biraz internet araştırması yapmanız faydalı olacaktır. Otelin resmi internet sitesinden veya reklam yaptığı bir platformdan değil de kullanıcı yorumları olan bir siteden araştırma yapmalısınız. Sadece promosyona yönelik bir yorum okumanız sizi yanlış yönlendirebilir.

 


cemdisbudak
Cem Dişbudak
60 Yazı
İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Çok sayıda internet sitesi ve dergide konular editörü olarak çalıştı. İçerik ve sosyal medya trendleriyle ilgili birçok konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN