Toplu taşımada maske zorunluluğu kalktı!

bengisarihan

Türkiye’de tüm toplu taşıma araçlarında maske zorunluluğu kaldırıldı. Gelişmeyi 29 Mayıs 2022’de resmi Twitter hesabından duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Vaka sayıları arka arkaya üç gün 1.000’in altında gerçekleşti. Toplu taşıma araçlarında maskeleri istersek çıkarabiliriz. Yol maskesiz daha kısa!" ifadesini kullandı.

Hastaneler hariç maske takma zorunluluğu bulunmuyor!

Son alınan kararlar kapsamında Türkiye'de hastaneler hariç, maske takma zorunluluğu kaldırıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Hastaneler hariç, maske mecburi olmaktan çıktı. Fakat bunca tecrübeden sonra, başta toplu taşıma araçları olmak üzere, kalabalık kapalı alanlar için maskemizi yanımıza alabiliriz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Yurt dışı seferlerinde maske takmak zorunlu mu?

Uçak Bileti

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO'su Bilal Ekşi konuya ilişkin resmi Twitter hesabından: “Maske zorunluluğu sefer yapılan ülkenin kuralına bağlı olarak FARKLILIK göstermektedir.” açıklamasında bulundu.


bengisarihan
Bengi Sarihan
56 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra 3 yıl bir E-ticaret sitesinde Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. Yeni yerler keşfetmeye ve yazı yazmaya büyük bir tutkuyla bağlı olması nedeniyle kariyerine 5 yıl boyunca bir seyahat sitesinde İçerik Uzmanı pozisyonunda devam etti. Bu deneyiminin ardından daha büyük maceralara atılmak için Enuygun ekibine katıldı. Bengi kitaplara, yemek yapmaya, seyahat etmeye, pilatese ve sinemaya bayılıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN