• Anasayfa
  • Bilgi
  • Rusya uçuşları başladı, test yaptırmak zorunlu!

Rusya uçuşları başladı, test yaptırmak zorunlu!

tugbahacibayramoglu

1 Ağustos’tan itibaren Rusya ile karşılıklı olarak uçuşların açılmasıyla birlikte Türk vatandaşlarına vize verilmeye başlandı. Ancak uçmak için test yaptırmak zorunlu.

Yeni normalleşmeyle birlikte Rusya’dan, 1 Ağustos’tan itibaren İstanbul ve Ankara’ya karşılıklı uçuşlar başladı. 10 Ağustos’tan itibaren de Antalya, Dalaman ve Bodrum’a da seferler düzenlenecek. Uçuşlarla bağlantılı olarak Rusya’nın Türkiye’de bulunan diplomatik temsilciliklerinde Türk vatandaşları için de vize başvurusu ve teslimatına başlandığı açıklandı.

İçindekiler

Rusya'ya uçmak için ne yapmak gerekir?

Uçak Bileti

Peki Rusya’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları, Rusya vizesini nasıl alacak? Rusya vizesi alacakların Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nca onaylı Covid-19 testini ibraz etmeleri zorunlu. Ancak seyahat edeceklerin sınır kapılarında PCR yöntemiyle alınmış test sonuçlarını göstermeleri gerekiyor.

PCR testlerinin 137 akredite devlet hastanesi ya da kliniklerinde yapılması zorunlu. En fazla 3 gün önce yaptırılması gereken bu testlerin Sağlık Bakanlığı’nın onaylı hastanelerinde yapılması şart.

Yaptırılan testlerin sonuçları İngilizce olarak https://enabiz.gov.tr/ adresi üzerinden yazılması gerekli. Test sonucu bulunmayanların havalimanlarında uçağa alınmayacağı vurgulandı. E-nabız uygulaması cep telefonlarına da indirilebiliyor.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN