Kredi kartı bitiyor, cep numarası geliyor

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Turkcell, yeni mobil cüzden projesini hayata geçirdi. Bu cüzdanla aboneler, cep telefonu numaralarını pos cihazına girerek kredi kartsız alışveriş yapabilecek.

Turkcell'in Garanti Bankası ve Master Card işbirliğiyle hayata geçirdiği bu projeyle aboneler mobil ödemeden, para göndermeye, fatura ödemeden indirim kuponuna kadar pek çok şeyi sadece cep telefonu numaralarını girerek yapabilecek.

Kredi kartlarının yerini alacak

Bundan 10-15 yıl önce kredi kartlarını yeni yeni kullanmaya başlamıtık. 20 yıl önce parasız cüzdan olmazdı. Şimdilerde cüzdanlarımızın para gözleri kredi kartlarıyla doldu. Cep telefonu firmalarının bu son uygulamalarıyla da sanırım 10 yıl sonra artık cüzdan değil cep numarası taşımamız yeterli olacak! Yeni nesil SIM karta eklenen bu özellikle aboneler, kredi kartı yerine sadece cep telefonu numarasını girerek internet ya da mağazalarda alışveriş yapabilecekler.

Her marka telefona olur sadece yeni nesil SIM kart gerekli

Turkcell'in bu uygulaması her marka telefonda geçerli olacak sadece yeni nesil SIM karta sahip olmanız gerekiyor. Turkcell Cüzdan'la cep telefonundan işlem yapabilmek için içine nakit para konulabileceği gibi mevcut banka ve kredi kartlarını da eklemek mümkün olacak. Abonelerin banka müşterisi olmasalar bile Turkcell Cüzdan'a ücretsiz sahip olmaları için CUZDAN yazıp 7777'ye göndermeleri yeterli olacak.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2051 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar