Kış gelmeden seyahate çıkmak isteyenler için Kasım ayında güzel alternatifler var. Üstelik bu yıl 15 Kasım Cuma akşamından 25 Kasım Pazartesi gününe kadar okullar da tatil. Seyahat programlarını çocuklarıyla birlikte yapmak isteyenler için iyi bir fırsat. Kasım ayı rotalarına göz atmak ister misin?

Ankara - Anıtkabir

Ankara - Anıtkabir

Kasım ayında akla ilk gelen tarihlerden biridir 10 Kasım. Atatürk’ü kaybettiğimiz bu özel günün anısına, onu yad etmek için Anıtkabir ziyareti yapabilirsin. Başkente gitmişken, Ankara Kalesi, Etnografya Müzesi, Atakule, Gölbaşı gibi yerler gezilebilir. Kasım programı için Atatürk’ün izlerini taşıyan yerler yazımıza da göz atabilirsin.

Uçak Bileti

Pamukkale

Pamukkale

Kültür, doğa ve tarihle iç içe bir tatil ve şifalı sulara doğru bir yolculuk. Bu fikre sıcak bakanlar için Pamukkale iyi bir seçenek. Dünyanın nadide köşelerinde biri olan Pamukkale’de travertenler üzerinde dolaşırken muhteşem manzaranın tadını çıkarın. Hiearapolis Antik Kenti’ne mutlaka gidin. Pamukkale’deki otellerin kaplıca havuzları da var.

Kişinev - Moldova

Kişinev - Moldova

Pasaportsuz yurt dışı gezisi yapmak istersen, Moldova’nın başkenti Kişinev’i rotana ekleyebilirsin. Yeme içme fiyatlarının ucuz olduğu Kişinev, vize ve pasaport çıkarma ücreti ödemeyeceğin için ekonomik bir tatil rotası olacaktır. Ayrıntılar Moldova’ya pasaportsuz kimlikle seyahat başladı yazısında.

Kapadokya

Kapadokya

Sonbahar rotaları denince akla ilk gelen yer Kapadokya. Bu bölgenin kendine özgü otantik havası, sonbahar renkleriyle daha da farklı bir hale bürünüyor. Ihlara Vadisi, Göreme’deki doğa harikası peri bacaları, ilk Hristiyanların dini yapıları ve görülmesi gereken daha birçok yer var.

Belgrad

Belgrad

Vizesiz gidilen başkentlerden biri olan Belgrad, birkaç günlük kısa bir tatil yapmak için iyi bir seçenek. Şehirde yeme içme seçenekleri çok ve fiyatlar da uygun. Osmanlı eserleri ise dikkat çekici. Tuna nehri manzaralı Kalemegdan, dükkan ve kafelerin bulunduğu Knez Mhailova Caddesi, Tesla Müzesi görülecek yerler arasında. Balkanların yükselen yıldızı Belgrad yazısından daha ayrıntılı bilgi alabilirsin.

Kars

Kars

Son yıllarda trenle yapılan turların popüler adresi Kars için Kasım ayı iyi bir tarih. Aralık ayıyla birlikte bu bölgede hava oldukça soğuyor. Tren bileti bulamadıysan uçakla gidebilirsin. İstersen uçakla Erzurum’a git, oradan da trenle Kars’a geç. Yataklı vagonlara yer bulmak zor ancak Erzurum Kars arasını trenle geçip kalan yolculuğu uçakla yapabilirsin. Doğu Ekspresiyle Kars yolculuğu başlıklı yazıdan ayrıntılı bilgi alabilirsin.

 

Taraklı

Taraklı

Türkiye’nin sakin şehri Taraklı birkaç gün kafa dinlemek isteyenler için güzel bir seçenek. Otel olarak tarihi Taraklı konaklarını tercih edebilirsin. Hazır o taraflara gitmişken rotana Mudurnu, Göynük hatta Abant’ı da ekleyebilirsin. Abant otellerine göz atmaya ne dersin?


nihanbayram
Nihan Bayram
465 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar