Cep telefon faturasına da taksit

betulsungurlu
İçindekiler

Elektrik, su faturası gibi düzenli olarak ödenen aylık faturaların taksitlendirilmesi işlemini anlamakta zorlansam da her zamankinden çok daha fazla gelen faturalar için ihtiyaç oluyordur belki de…

Cep telefon faturası da taksitle olur muymuş”, diye düşündüm ama yapmışlar. Üstelik sadece bireysel hat abonelerine değil, kurumsal abonelere de taksit imkânı var.

Turkcell’in başlattığı “Kredi kartına taksitle fatura ödeme artık 0 faizle” kampanyası ile artık dilerseniz cep telefon faturalarınızı 2-12 ay arası taksitlendirerek ödeyebilirsiniz. Bazı bankalar taksitlendirme yapmak için fatura alt limiti olarak 100 TL belirlemiş ama birçok banka da taksitlendirme için belirlenmiş bir alt limit bile yok.

Denizbank, Garanti Bankası, ING Bank, Şekerbank, TEB ve Türkiye Finans bankası kredi kartı kullanıcıları 100 TL ve üstü Turkcell cep telefonu faturalarını peşin fiyatına taksitlendirebiliyor. Akbank, Citibank, Anadolubank, Fortis, Yapı Kredi Bankası ve Vakıflar Bankası’na ait kredi kart kullanıcıları ise kredi kartına cep telefonu faturası taksitlendirme işlemi yapmak isterlerse onları bekleyen bir fatura alt limit sınırı yok.

Bireysel müşteriler taksit işlemlerini 532-7575555’i arayarak, kurumsal müşteriler ise 532’yi arayarak taksit işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Turkcell’e borcu olanlara faiz indirimi

Turkcell birikmiş fatura borcu olan müşterilerinin bir kısmına da faiz indirimi yapıyor. Borcundan dolayı icra takibine girmemiş müşteriler ile icra takibine girmiş müşteriler için farklı uygulamalar söz konusu.

Örneğin 31.12.2012 tarihinden önce açılan icra dosya borçlarının tamamının 31 Ağustos 2013 tarihine kadar ödenmesi halinde gecikme faizi ödenmiyor.

Konuyla ilgilenenler Turkcell’in web sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirler.

betulsungurlu
Betül Sungurlu
362 Yazı
ODTÜ Havacılık Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA mezunu. Ar-ge, banka, yatırım ve danışmanlık şirketlerinde 10 yıldan fazla çalıştı.
Uzman Yazarlar