• Anasayfa
  • Bilgi
  • Avrupa'nın en çok konuşan ve mesaj atan ülkesiyiz

Avrupa'nın en çok konuşan ve mesaj atan ülkesiyiz

tugbahacibayramoglu

Cep telefonu konuşmasında da mesaj atımında da telefon değiştirme sıklığında da Avrupa lideri olduk. Bilgi Teknolojileri Kurumu’na (BTK) göre Türkiye, Avrupa’nın cep telefonuyla en çok konuşan ve SMS atan ülkesi. BTK Başkanı Tayfun Acarer çok çarpıcı rakamlara değindi. Konuşma ve SMS atmada Avrupa lideri Türkiye’nin en çok mobil hat değiştiren ülkelerden biri olduğunu da vurguladı.

İçindekiler

Sohbetler sosyal medyadan

Şöyle bir etrafımıza bakmamız yeterli. Özellikle hiç kazancı olmayan gençlerin elinde bile 2 bin TL civarında fiyatı olan telefonlar var. Yeni nesil bu akıllı telefonları ellerinden düşürmüyorlar. Şöyle kafelerde bir araya gelen gençlere dikkat edin. 5-10 arkadaş toplanmış ama o da ne? Toplantıyı konuşarak değil, ellerindeki cep telefonlarıyla sürdürüyorlar. Yan yanayken bile sohbetlerini Twitter ya da Facebook gibi sosyal medya üzerinden yapıyorlar.

 

Avrupa’nın en çok internet kullanan ülkesiyiz

Sosyal medya paylaşımı internet kullanımı rakamlarına da yansıyor. BTK Başkanı Acerer’e göre Türkiye Avrupa’nın interneti en çok kullanan ülkesi. Ülkemizde 20 milyondan fazla geniş bant abonesi var. Yine BTK rakamlarına göre Türkiye’ye her yıl 16 milyon civarında cep telefonu geliyor. Ve bu telefonların yüzde 42’sini akıllı telefonlar oluşturuyor.

15 milyon e-devlet kullanıcısı

BTK rakamlarına göre Türkiye’de 15 milyondan fazla e-devlet kullanıcısı var. 15 milyon e-devlet kullanıcısının 500 binden fazlası 65 yaş üstü. Aynı zamanda 640 milyon kamu hizmeti e-devlet aracılığıyla veriliyor.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN