40 yaşından önce görmeniz gereken 6 yer

muratekinay

Yaşadığımız gezegen hangi yaşta olursanız olun görülmeye değer yerler ve eserlerle dolu. Ancak öyle yerler var ki eğer iş, aile ve diğer sorumlulukların iyice arttığı 40'lı yaşlara yaklaştıysanız, artık bazılarını görmenin zamanı gelmiş de geçiyor demektir. Aralarından seçim yapmak zor olsa da bu 6 yere göz atarak nereden başlayacağınıza karar verebilirsiniz.

İçindekiler

1- Çin Seddi

Dünyanın en eski ve büyük savunma duvarı olarak inşa edilen Çin Seddi başkent Pekin'in kuzeyinden başlayarak ülkenin birçok bölgesini sarıyor. Her yıl farklı ülkelerden çok sayıda ziyaretçi çeken oldukça geniş bir alana yayılan Çin Seddi boyunca rahatça yürürken Çin'in diğer bölgelerini de keşfetmek için buraya belirli bir yaştan önce gelmenizde yarar var. Başkent Pekin'e en uygun uçuşlara göz atmak için tıklayın.

Çİn setti

Uçak Bileti

2- Cape Town

Güney Afrika'nın en ucunda bulunan Cape Town hem Afrika'nın hem de dünyanın en gözde destinasyonlarından biri. Akdeniz ikliminin yaşandığı şehir aynı zamanda zıtlıklarıyla biliniyor. Öyle ki şehrin sahillerinde penguenlerle yüzebilir ve hava karardığında gece hayatının keyfini çıkarabilirsiniz. Şehirde Güney Afrika'dan Avrupa ve Amerika'ya farklı lezzetleri deneyebileceğiniz birçok restoran da var. Yani Cape Town 40 yaşından önce gelmek için en iyi yerlerden biri. Şehirde dolaşırken görebileceğiniz önemli yerlere göz atmak isterseniz hemen tıklayın. Cape Town'a en uygun seferler de burada. 

Cape Town

3- Roma

İtalya'nın başkenti Roma antik çağlardan günümüze zamanda yolculuğa çıkabileceğiniz benzersiz bir şehir. Üstelik tarihi birçok yer yürüyerek gezilebilecek kadar yakın. Kolezyum ve Vatikan başta olmak üzere şehrin en önemli alanlarını hakkını vererek gezmek için 40'lı yaşlarınızı fazla geçmeden buraya gelmeniz iyi olur. Bu arada, Roma'yı gördükten sonra Napoli, Venedik, Milano ve Floransa gibi ülkenin diğer önemli rotalarını da kapsayan bir İtalya turuna çıkmak da hiç fena bir fikir değil. Ülkede gezilecek yerler gibi konaklama alternatifleri de çok! Roma'da tatilinizi yaparken kalabileceğiniz uygun fiyatlı otellere göz gezdirmek için tıklayın.

Roma vatikan

4- Las Vegas

Mojave Çölü'nün ortasında kurulan Las Vegas dünya üzerinde çılgın eğlenceler söz konusu olunca mutlaka adı geçen yerlerden. Venedik, New York gibi ünlü turistik şehirlerin birer kopyası şeklinde inşa edilen otelleri, kumarhaneleri ve şehrin kalbinin attığı yerlerin başında gelen The Strip Las Vegas'ın efsanaleri arasında. Şehirde eğlenmek isteyenler için tüm bunların dışında çok sayıda gösteri de sahneleniyor. ''Vegas'ta olan Vegas'ta kalır'' dedirtecek kadar çılgın eğlence yaşamının keyfini çıkarmak için Las Vegas uçak biletlerine göz atabilirsiniz.

las vegas

5- Tac Mahal

Hindistan'ın Agra şehri yakınlarında bulunan Tac Mahal herkesin tüm hayatı boyunca en az bir kez görmesi gerekenlerden. Şah Cihan tarafından eşine anıt mezar olarak yaptırılan Tac Mahal bu alanda dünyanın en ünlü yapısı olarak kabul ediliyor. Tac Mahal'in özellikle sabah gün doğarken ve akşamları güneş batarken görüntüsü tam anlamıyla nefes kesici. ''Yeryüzünde bir cennet'' inşa etme amacıyla yaptırılan Tac Mahal'i görmek için Hindistan'a en uygun uçuş fırsatları burada!

taç mahal

6- Rio de Janeiro

Brezilya'nın dünyaca ünlü Rio Karnavalı ile bilinen Rio de Janeiro şehri 40 yaşını geçmemiş gezginler için cazip rotalardan biri. Nedeni ise karnavalda eğlenenlerin arasına karışıp Brezilya ruhunu doyasıya yaşamak için bolca enerji gerekmesi. Şehirle ilgili en ünlü şey karnavalı olsa da Rio sadece bundan ibaret bir yer değil. Güney Yarımküre'de bulunan kentte yeni yıla sıcak kumsallarda girmenin keyfini yaşayabilir veya heyecan dolu futbol karşılaşmalarını izleyebilirsiniz. O zaman fazla geç olmadan ve 40'lı yaşları geçmeden istikamet Rio! Şehre uçmak için en uygun biletler burada!

rio


muratekinay
Murat Ekinay
452 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN