Cape Town Uçak Bileti Ara

Popüler Cape Town Uçuşları

Sizin için Seçtiğimiz Cape Town Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Cape Town Hakkında

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin 3 başkentinden biri olan Cape Town, aynı zamanda bu kıtanın en ucundaki şehridir. Ümit Burnu denilen Afrika’nın en batı ucu bu şehirde yer alır. Bu nokta turistlerin en sık ziyaret ettiği yerdir. Onun dışında Cape Town’da UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı Table (Masa) Dağı, balinaları görebileceğiniz Hermanus Körfezi, Alfred ve Victoria limanları, Mandela’nın 27 sene hapis yattığı Robben Adası’nı gezebilirsiniz. Denize girmek için de genelde False Körfezi tercih edilir. Çünkü diğer yerlerde köpek balığı saldırısına maruz kalabilirsiniz. Bunun ilgili sık sık uyarılarla karşılaşabilirsiniz.

Uzun yıllar Hollanda ve İngiliz kültürünün etkisi altında kalan, pek çok dinden insanın yaşadığı Cape Town, oldukça kozmopolit bir şehirdir. Buna rağmen Afrika kıtasının en güvenilir kentlerinden de birisidir. Şehrin nüfusu 3,5 milyondur ve yaklaşık 1 milyon Müslüman yaşar. Cape Town Güney yarımkürede olduğu için iklimler bize göre terstir. Kentte yaz ayları yani Ocak, Şubat ve Mart aylarında sıcaklıklar 25 derece ortalamasındadır, 30 dereceye kadar çıkar. Kışlar ise ılık geçer. Kışın sıcaklık ortalaması 7-20 derece dolaylarındadır. Şehre her mevsim gidebilirsiniz ancak yazın yağışlar daha az görülür. Gezmek için daha uygun olabilir. En uygun zamanların ise Kasım-Şubat ayları olduğunu söyleyebiliriz. Kentte eğlence mekanları genelde St George’s Katedrali ve The Greenmarket Meydanı civarında toplanmıştır. Güney Afrika Cumhuriyeti Türk vatandaşlarından 30 güne kadarki turistik seyahatlerden vize istemiyor. İstanbul-Cape Town direk uçuşları var ve yaklaşık olarak 16 saat sürüyor. Şehir merkezine 20 km uzaklıktaki Cape Town Uluslararası Havalimanı hizmet verir. Buradan dünyanın pek çok noktasına uçuş bulabilirsiniz.
 

 

Havalimanından Cape Town Şehir Merkezine Ulaşım

Cape Town, Afrika kıtasının en güneyinde konumlanan Güney Afrika Cumhuriyeti'nin üç başkentinden biri. Kıta Afrika’sının en büyük ikinci kenti, doğal güzellikleri ve benzersiz deniz ürünleri mutfağıyla öne çıkıyor. Cape Town’da bulunan Masa Dağı’na tırmandığınızda, şehrin ve okyanusun nefes kesen manzarası sizleri karşılıyor. Dünyada özgürlüklerin ve ırklar arası eşitliğin sembolü haline gelmiş Nelson Mandela’nın yıllarca esir tutulduğu Robben Adası da Cape Town sınırları içinde.

Cape Town, ulaşım seçenekleri açısından oldukça zengin bir kent. Şehrin bir ucundan bir ucuna uzanan metro hatları ve eski tip trenler, raylı sistemin iki ana unsuru. Yolcular, şehir içinde en çok otobüs ve dolmuşları tercih ediyor. Turistler için özel olarak düzenlenen çift katlı mavi ve kırmızı otobüslerle şehir turu yapmak da mümkün. Rahat ve hızlı bir ulaşım isteyen yolcular için taksi ya da araç kiralama imkânları da mevcut.

Sıcak bir iklime sahip olan şehirde, havalimanında indikten sonra hızlı ve konforlu bir ulaşımı tercih ederseniz, 24 saat araç kiralama firmalarından araç temin edebilirsiniz. Ayrıca taksileri, otobüsleri ve shuttle servisini kullanarak da şehrin merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Taksi

Bu sıcak şehirde yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım araçlarının başında gelen taksiler, günün 24 saati havalimanında çalışıyor. Son derece modern ve konforlu taksiler ile yarım saat süren yolculuğun ardından şehrin istediğiniz bölgesine gidebiliyorsunuz.

Otobüs

Cape Town Havalimanı’nın terminal binası önünde sıralanan otobüsler ile şehre gidebilirsiniz. Bu otobüsler, sabah 04:20 ile 22:00 arasında çalışıyor ve her 20 dakikada bir hareket ediyor.

Shuttle Servisi

Özel bir şoför eşliğinde hızlı bir şekilde şehre ulaşmak isterseniz, birçok shuttle firması havalimanı içerisinde yolcuları bekliyor. Dilerseniz Cape Town’a gitmeden ödeme yaparak, dilerseniz de Cape Town’a ulaştıktan sonra ücreti ödeyerek shuttle hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehirde en azından birkaç gün kalmayı planlıyorsanız veya yakın kentlere ulaşım için araç kiralamak faydalı olabilir. Havalimanında bulunan Budget, Woodford, Avis ve Thrifty gibi pek çok firmadan, istediğiniz özelliklere sahip aracı kiralayabilir ve şehirde rahatlıkla yolculuk yapabilirsiniz.

29 Tem 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Cape Town

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Cape Town uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Cape Town varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Cape Town uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Cape Town uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Cape Town uçuşları Cape Town Intl. Havalimanı'na düzenleniyor.

Cape Town yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Cape Town 10 saat, Ankara-Cape Town 10 saat 20 dakika, Antalya-Cape Town 9 saat 50 dakika, Bodrum-Cape Town 9 saat 50 dakika, Gaziantep-Cape Town 10 saat 10 dakika, İstanbul-Cape Town 10 saat 30 dakika, İzmir-Cape Town 10 saat, Trabzon-Cape Town 10 saat 40 dakika sürüyor.

Cape Town Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
14ºC
21ºC
Çar
Per
14ºC
22ºC
Per
Cum
13ºC
20ºC
Cum
Cmt
13ºC
21ºC
Cmt
Paz
14ºC
22ºC
Paz
Uçuş Süreleri
10s 20dk
9s 50dk
9s 50dk
10s 10dk
10s 30dk
10s 40dk
Haritada Görüntüle
Cape Town Alternatif Ulaşım
Para birimi