Zonguldak Ereğli Araç Kiralama

Ereğli Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Ereğli
Ereğli Hakkında

Ereğli, Zonguldak sınırları içerisinde bulunan küçük bir ilçe. Karadeniz ikliminin hâkim olduğu ilçe Karadeniz kıyısında bulunan sakin bir yer. Tarihi kökenleri ve yeraltı zenginlikleriyle dikkat çeken Ereğli pek çok yönden ilgi çekici bir lokasyon. Bu yönüyle dönemsel olarak pek çok insanın ziyaret ettiği bir merkez konumunda.  
Tarihsel kökenleri MÖ 2000 ve öncesine uzanan kent çok merkezi bir nokta olmamasına rağmen ‘Uygarlık Beşiği’ olarak anılır. Bu yönüyle tarihi ve kültürel mirası önemli olan Ereğli’nin günümüzde sosyo-ekonomik anlamda geri kalmasında hem yer şekilleri hem de konumu rol oynar. Bölgede yaşayan insan sayısı yaklaşık 180 bin civarında. Ekonomik etkinliklerin çok büyük bir kısmı ağır sanayi alanında gerçekleşir. Bu yönüyle Ereğli, taşkömürü üretiminde oldukça önemli bir yere sahip.
Ekonomik anlamda değerli bir nokta olması kadar bölgenin kültürel ve doğal zenginliklerinden bahsetmek gerekir. Gazi Alemdar Müzesi, Cehennemağzı Mağaraları ve Karadeniz Ereğli Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerler. Ayrıca 49 kilometre uzaklıktaki Zonguldak şehir merkezi de Ereğli’ye yakın cazibe merkezleri arasında. Bölgeyi keşfetmek ve konforlu bir seyahat fırsatı yakalamak istediğinizde araç kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. İhtiyacınız olan aracı seçerek Ereğli’nin bütün güzelliklerine ulaşabileceksiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular