Maçka Araç Kiralama

Maçka Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Maçka
Trabzon Maçka Hakkında

Ev sahipliği yaptığı büyüleyici tarihi yapılarıyla her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Trabzon'un Maçka ilçesi, şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Deniz seviyesinden 200 metre yükseklikte yer alan ve 25.000 nüfusa sahip olan Maçka, özellikle ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta yer alan Sümela Manastırı için binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Araç kiralayarak kolayca ulaşabileceğiniz, 4. yüzyıldan günümüze kalan Sümela Manastırı, 300 metre yükseklikte sarp kayalar arasında inşa edilmiş benzersiz mimarisi; kilise, kütüphane ve manastır gibi bölümleriyle sizi büyüleyecek güzellikte.

Maçka'da gezebileceğiniz başka bir etkileyici yapı da ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta 3. yüzyıl Bizans İmparatorluğu döneminde inşa edilen Vazelon Manastırı. İlçeye yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Kızlar Manastırı da etkileyici taş oymalarıyla süslü tapınaklarıyla keşfedilmeye değer tarihi hazineler arasında yer alıyor.

Çevresindeki etkileyici doğal güzellikleri araç kiralayarak keşfedebileceğiniz Maçka'da yıl boyu fotoğrafçılık, kampçılık ve doğa yürüyüşlerinin düzenlendiği Altındere Vadisi'nin el değmemiş güzellikler arasında gezebilir; Maçka'nın simgelerinden biri olan Türk-İspanyol Dostluk Anıtı’nı inceleyebilir veya deniz seviyesinden 1700 metre yükseklikte dağ eteklerinde hizmet veren restoranlar, kafeler ve kır bahçelerinde gezinizin bütün yorgunluğunu atabilirsiniz. Yemyeşil Kadırga Yaylası, Çayır Mağarası ve Santa harabeleri gibi çok ziyaret edilen turistik noktaları da Maçka’da keyifle keşfe çıkabilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular