Pazar Araç Kiralama

Pazar Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Pazar
Rize Pazar Hakkında

Rize'ye 38 kilometre uzaklıkta Karadeniz kıyısında uzanan sessiz ve huzurlu Pazar ilçesi, M.Ö. 60’ı yıllarda Romalılar tarafından Athena ismiyle kurulmuş güzel bir ilçe. Karadeniz'deki en eski yerleşim yerlerinden biri olduğu düşünülen, çay fabrikaları ve meyve bahçeleri ile ünlü olan Pazar ilçesi; etkileyici sahil şeridi, yemyeşil doğal güzellikleri ve yöresel lezzetleriyle keyifli bir gezi deneyim yaşatıyor.

Araç kiralayarak turistik noktalarını kolayca gezebileceğiniz ilçede ilk uğramanız gereken yerlerden biri 13. yüzyılda Rodos şövalyeleri tarafından savunma amacıyla yapıldığı söylenen ve sahilin hemen yanındaki bir kaya üzerine inşa edilen etkileyici Kızkalesi. Özellikle gün batımlarında kalenin kartpostal güzelliğinde fotoğraflarını çekebilirsiniz. Yine 13. yüzyıldan günümüze kalan ve İpek Yolu rotası üzerine yüksek bir tepeye inşa edilen Ciha Kalesi de doğa yürüyüşleri ve tarih turlarının sevilen adreslerinden biri konumunda.

1799 yılında klasik Osmanlı mimarisiyle inşa edilen Yücehisar Camii, Trabzon Pontus Rum İmparatorluğu döneminde kesme ve moloz taşlarla inşa edilen Kalecik Kalesi, etkileyici Akbucak Köprüsü ve çevresi el değmemiş çam ormanlarla çevrili Derinsu Köprüsü de Pazar ilçesinde keyifle gezebileceğiniz görülmeye değer turistik noktalar arasında. Bölge çiftliklerde yetiştirilen organik ürünler ve el yapımı sanat ürünlerini almak için ise çok sevilen Kadınlar Pazarı’na mutlaka uğramanızı önerdiğiniz ilçede Karadeniz sahilinde sıralanan balık restoranlarında da taze balıkları ve yöresel mezeler tatmayı unutmayın.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular