Çayeli Araç Kiralama

Çayeli Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Çayeli
Rize Çayeli Hakkında

Arkası görkemli dağlar, önü ise masmavi Karadeniz sularıyla çevrili Çayeli ilçesi, yemyeşil çay bahçeleriyle her yıl binlerce insanı kendine çekiyor. Roma ve Osmanlı dönemine uzanan tarihi hazineleri ve el değmemiş doğal güzellikleriyle de keyifli günübirlik geziler yapabileceğiniz Çayeli’nde sahil kenarında sıralanan balık restoranlarında ise taze Karadeniz balıkları ve yöresel mezeler tadabilirsiniz.

Rize'nin en çok çay üretilen ilçesi olan ve çay tarlalarına düzenlenen turların çok popüler olduğu Çayeli’nde araç kiralama hizmeti alarak konforlu bir şekilde keşfe çıkabilirsiniz. İlçe merkezine sadece 12 kilometre uzaklıkta bulunan bir tabiat harikası olan Ağaran Şelalesi, onlarca metre yükseklikten dökülen bembeyaz sularıyla yaz aylarının en sevilen gezi adreslerinden biri haline gelmiş durumda. 12. yüzyılda yapıldığı düşünülen ve görkemli surlarıyla kartpostal güzelliğinde bir manzarası Zeleki Kalesi ve alt bölümü kesme taş üst bölümü ise ahşap malzemelerle inşa edilen klasik bir Karadeniz konağı olan Çukurluhoca Medresesi de Çayeli'nde tarih ve kültür meraklarının keyifle gezebileceği yerler arasında.

Çayeli’ne sadece 6 kilometre uzaklıktaki huzurlu Çeçeva Köyü, yeşil çay tarlalarının yanı sıra irili ufaklı şelaleleri ve her köşesinde harika fotoğraf yeşilin her tonunu görebileceğiniz dereleriyle günübirlik gezilerin popüler adreslerinden biri. Senoz Vadisi ise yemyeşil çay tarlaları, şelaleleri ve dereleriyle Çayeli'nde mutlaka uğraması gereken yerler arasında. Deniz seviyesinden 2000 metre yükseklikteki İncesu Yaylası da dağ eteklerinde sıralanan ahşap evleri, karlarla kaplı dağ tepeleri ve yemyeşil ovalarıyla çok ziyaret ediliyor.

Çayeli'nin tarihi ve kültürel zenginliğini anlamak için yöre halkının günlük yaşamından karelerin sergilendiği balmumu heykelleri ile dikkat çeken Çayeli Doğal Yaşam Müzesi’ne de uğramanızı öneririz. Araç kiralama hizmeti alarak hem Çayeli hem de Rize’nin bütün turistik noktalarını konforlu yolculuklarla gezebilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular