Çamlıhemşin Araç Kiralama

Çamlıhemşin Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Çamlıhemşin
Rize Çamlıhemşin Hakkında

Rize merkezine yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta, Kaçkar Dağları’nın yemyeşil doğal güzellikleri arasında yer alan Çamlıhemşin ilçesi; oksijen seviyesi yüksek tertemiz havası, görülmeye değer konakları ve yemyeşil yaylalarıyla günübirlik gezilerin en sevilen adreslerinden biri konumunda. Araç kiralayarak Rize'den kolayca ulaşıp keşfe başlayabileceğiniz ilçede ilk uğramanız gereken yer ise yılın her mevsime muhteşem fotoğraflar sunan Fırtına Deresi ve dere çevresinde bölgeye özgü ahşap malzemelerle inşa edilmiş olan Çamlıhemşin'in etkileyici tarihi konakları. Usta ahşap işçilikleri ile dikkat çeken ve tarihleri 1700'lü yıllara kadar uzanan konakların müze veya kültür merkezi olarak hizmet verenlerinin iç bölümlerini de gezme şansı bulabilirsiniz.

Karadeniz’in en bilinen ve her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen yaylalarından biri olan Ayder Yaylası’na da ev sahipliği yapan Çamlıhemşin'de Ayder Yaylası'nın oksijen seviyesi yüksek havasında keyifli yürüyüşler yapabilir, şifalı kaplıcalarda rahatlayabilir ve Ayder'in ünlü ballarını satın alabilirsiniz. Yaz aylarında eğlenceli şenlikleri de ev sahipliği yapan Ayder Yaylası gezinizde yöresel lezzetler tartmayı da unutmayın.

İlçe merkezinde 15 kilometre uzaklıkta Orta Çağ’da inşa edildiği düşünülen Zil Kale’nin surlarından 750 metre yükseklikte büyüleyici Karadeniz ormanlarını izleyebileceğiniz gezinizde Türkiye'nin sayılı tabiat harikalarından biri olarak kabul edilen Kaçkar Dağları’nda 50 bin hektarlık bir alanı kapsayan Kaçkar Dağları Milli Parkı'nda da şelaleler, dereler ve yaylalar arasında piknik yapabilirsiniz. Türkiye'nin en önemli çay üretim merkezlerinden biri olan Çinçiva Köyü’nde çay tarlalarını da gezebileceğiniz Çamlıhemşin'de deniz seviyesinden yaklaşık 2300 metre yükseklikte dağ eteklerinde uzanan ve kış aylarında kar yürüyüşlerinin düzenlendiği Çağrankaya Yaylası’nda da unutulmaz zamanlar yaşayabilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular