Darende Araç Kiralama

Darende Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Darende
Malatya Darende Hakkında

Malatya merkezine yaklaşık olarak 100 kilometre uzaklıkta yer alan Darende ilçesi, Tohma Çayı’nın kıyısındaki güzel konumuyla görülme değer pek çok turistik noktaya ev sahipliği yapıyor. 7000 yıllık tarihi Hititlere kadar uzanan Darende’nin hem tarihi hem de doğal güzelliklerine araç kiralayarak kolayca ulaşabilirsiniz. Tohma Çayı ve Tohma Vadisi’nin el değmemiş doğal güzellikleri arasında keyifli yürüyüşler yapabileceğiniz ilçede çay kenarında hizmet veren kır bahçeleri, balık restoranları ve piknik alanlarında da gezinizin yorgunluğunu atabilirsiniz.

Tohma Çayı’nın hemen yanı başında yer alan Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi’nin her yıl yüzlerce kişi tarafından ziyaret edildiği ilçede kayalar arasından fışkıran kaynak sularıyla ünlü Kudret Havuzu’nda da hem doyasıya yüzebilir hem de şifalı sularda rahatsızlığınız için tedaviler olabilirsiniz. Bölgenin görülmeye değer tabiat harikalarından biri olan ve onlarca metrelik sarp kayalar arasından dökülen sularıyla harika manzaralar sunan Gülpınar Şelalesi’ni de mutlaka görmenizi önerdiğimiz Darende ilçesinin binlerce yıllık tarihi ve kültürel yapısını anlamak için ise Fikri Çalışkan Sanat Evi’ne uğrayabilirsiniz.

Tohma Çayı kenarında sıralanan ve yöresel eşyalar satılan dükkanları keyifle gezebileceğiniz ilçede çay bahçelerinde de kahvenizi yudumlayarak benzersiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Darende'de araç kiralayarak bölgenin simgelerinden biri haline gelen Zengibar Kalesi, Balaban içmesi ve Ozan Anıt Mezarı gibi turistik noktaları keyifle gezebilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular