Malatya Otelleri Ara

En uygun Malatya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Malatya otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Malatya Hakkında

Malatya,  Doğu Anadolu Bölgesi’nde konumlanan, bölgeler arası önemli geçit yollarına sahip bir şehirdir. Kayısı ağaçlarıyla ünlü olan Malatya’yı, sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleriyle her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor. Malatya ziyaretçilerine sunduğu imkanlarıyla gelişmiş bir şehir merkezine sahiptir. Doğal alanların ve alışveriş merkezlerinin birbirine yakın mesafede yer aldığı Malatya şehir merkezinde herkesin zevkine göre aktivite bulmak mümkündür. Şehir merkezinde gezilmeye değer yerlerin başında, Malatya’nın en popüler mesire ve piknik alanı olan Orduzu Pınarbaşı yer alır. Burada göletin etrafındaki çam ağaçlarının altında oturup piknik yapabilir,huzuru bulabilirsiniz. Bölgede görülmeye değer diğer doğal güzelliklerin arasında, şehir merkezine 12 km mesafede yer alan Tohma Kanyonu bulunur. Yeşilyurt da merkezin çok yakınında bulunan keşfedilmesi gereken ilçelerdendir. Şehrin simgelerinden olan dünyanın 8. harikası Nemrut Dağı’da Malatya’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Nemrut Dağı’nda şehrin en güzel gün batımını izleyebilirsiniz.

Malatya görülecek doğal güzelliklerinin dışında zengin bir tarihe de sahiptir. Malatya, geçmişinde nehir kenarları ve önemli ticaret yolları gibi stratejik konumlarda yer almıştır. Büyük uygarlıkların yaşadığı topraklara ev sahipliği yapan şehirden günümüze çok fazla tarihi kalıntı ulaşmıştır. Şehirden Malatya Arkeoloji Müzesi’ni ve Arslantepe Antik Kenti'ni gezmeden dönmemelisiniz. Şehir merkezinde konumlanan tahtadan yapılmış eski Beşkonaklar da Malatya’da görülmeye değer yerlerdendir. Festivalleriyle de öne çıkan bir şehir olan Malatya’da ,Malatya Uluslararası Film ve Malatya Kayısı Festivali görülmesi gereken festivaller arasındadır. Şehirde yöresel lezzetleri, çeşitli kuruyemişleri bulabileceğiniz ünlü Şire Pazarı’na uğrayıp mutlaka kuru kayısı almalısınız. Malatya’nın ünlü yemeklerinden olan, kağıt kebabı, analı kızlı çorbası ve balık köfteyi de burada denemelisiniz. Malatya’ya Türkiye’nin birçok şehrinden otobüs seferleri ile ulaşabilirsiniz.

Malatya Galeri

Malatya Şehir Rehberi

Malatya Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun Sezon
Ocak Temmuz
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor.

Malatya Seyahat Yazıları

Malatya Sıkça Sorulan Sorular

Malatya’da bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Malatya’daki popüler ucuz oteller içerisinde Anemon Malatya, Norvia Hotel Malatya ve Kadirbey Otel bulunuyor.

Malatya’da bulunan en iyi 5 yıldızlı oteller hangileri?

Malatya’daki popüler 5 yıldızlı oteller içerisinde Ramada Plaza Altın Kayısı ve Mövenpick Hotel Malatya bulunuyor.