Hatay Antakya Araç Kiralama

Araç Kiralama
Rezervasyon Sorgulama
Rezervasyon İptal
car-icon
car-icon

Navigate forward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Saat

Navigate forward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Saat
Antakya Hakkında

Türkiye’nin en güneyinde yer alan Hatay’ın ilçelerinden biri olan Antakya, şehrin merkezi konumunda yer alıyor. Kentin en büyük ilçelerinden biri olan Antakya’nın doğusunda Reyhanlı ve Altınözü ilçeleri, kuzeyinde Belen ve Kırıkhan, batısında Arsuz ve Samandağ, güneyinde ise Defne ve Yayladağı ilçeleri bulunuyor. Kozmopolit bir yapıya sahip olan Antakya etnik kökenleri ve dinleri ile birbirinden farklı birçok topluluğa ev sahipliği yapıyor. İlçede pek çok doğal güzellik ve tarihi yapı göze çarpıyor. Antakya’ya ziyaretinizde gidilip görülecek yerler listenize mutlaka Selçuklu mimarisi Ulu Camii, Habib-i Neccar Camisi, Antakya Arkeoloji Müzesi, Antakya Kalesi, St. Pierre Kilisesi, Kharon Cehennem Kayıkçısı, Aziz Simeon Manastırı, Musa Ağacı, geleneksel  el sanatlarının sergilendiği Uzun Çarşı, şelaleleri ve temiz havası ile ünlü Harbiye Mesire Alanı’nı eklemelisiniz. Gözünüze hitap ettiği kadar yemekleriyle midenize de hitap edecek Antakya’yı dilerseniz bir araç kiralayarak konforlu bir şekilde gezebilirsiniz.

Kiralamış olduğunuz araçla Antakya’ya Türkiye’nin her yerinden seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Hatay’a uçakla gelip şehir içi ulaşımda kiralık araç kullanacaksanız eğer Hatay Havalimanı’ndan Antakya’ya yaklaşık 40 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. İlçeye yaklaşık 25 kilometre mesafede bulunan Hatay Havalimanı’ndan ve yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta yer alan Hatay il merkezinden Antakya’ya Antakya İskenderun Yolu’nu (D-825 Karayolu veya E-91 Karayolu) kullanarak gidebilirsiniz.

Antakya’nın komşu ilçelerinden Belen ve Kırıkhan’a giderken de E-91 Karayolu’nu güzergah olarak belirleyebilirsiniz. Antakya’ya Altınözü ilçesinden Antakya Yayladağı Yolu veya Antakya Altınözü Yolu üzerinden, Yayladağı ilçesinden Antakya Yayladağı Yolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Defne ve Samandağ ilçelerinden Antakya Samandağ Yolu (D-420 Karayolu) üzerinden, Reyhanlı’dan ise Antakya Cilvegözü Yolu (D-420 Karayolu) üzerinden Antakya’ya gidebilirsiniz. Arsuz’dan Antakya’ya gidebilmek için uzun bir yol kat etmeniz gerektiğini belirtelim. Buradan yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrası Antakya’ya ulaşabilirsiniz. Arsuz’dan yola çıktığınızda öncelikle İskenderun Arsuz Yolu’nda devam etmeniz gerekiyor. Sonra Hatay İskenderun Yolu’na (D-817 Karayolu) bağlanmalı ve bir süre bu yolda devam ettikten sonra Antakya İskenderun Yolu üzerinden ilçeye giriş yapabilirsiniz.

Antakya’daki tarihi ve doğal güzelliklere de kiraladığınız araçla kolayca ulaşabilirsiniz. Ulu Camii, Habib-i Neccar Camisi, St. Pierre Kilisesi, Kharon Cehennem Kayıkçısı gibi ilçenin önemli yapılarına ve Uzun Çarşı’ya D-420 Karayolu üzerinden Kurtuluş Caddesi’ne bağlanarak gidebilirsiniz. Harbiye Mesire Alanı’na ise D-420 Karayolu’nda bir süre ilerledikten sonra Antakya Yayladağı Yolu (D-825 Karayolu) bağlanarak ulaşabilirsiniz.

Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz araç kiralama seçeneklerini nasıl sunuyor?

Türkiye’nin seyahat sitesi Enuygun, araç kiralamak istediğiniz destinasyona göre farklı araç kiralama firmalarının tekliflerini karşılaştırır ve listeler. Listelenen araçları; fiyata göre artan ya da azalan, firmaya göre ya da tavsiye edilene göre sıralamayı tercih edebilirsiniz. Kiralama şirketi, vites tipi, yakıt tipi ve araç markası gibi filtrelerle tercihlerinize göre sıralama yaparak kendinize en uygun aracı bulabilirsiniz.

Enuygun, araç kiralama işlemlerimin güvenliğini nasıl sağlıyor?

Enuygun üzerinden yaptığınız işlemlerin hepsi, SSL sertifikası ile güvence altındadır. Ayrıca araç kiralarken ödeme adımındaki işlemleriniz için 3D Security güvencesi de sunulur.

Enuygun’da hangi marka araçları kiralayabilirim?

Enuygun’da Audi, Mercedes Benz, Jeep, Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Hyundai, Opel, Nissan, Renault, Peugeot, Volkswagen ve Seat gibi markaların araçlarını kiralayabilirsiniz.

Enuygun’da nasıl araç kiralayabilirim?

Enuygun’dan araç kiralamak için web sitemizi kullanabilirsiniz. Kiralık aracınızı almak istediğiniz noktayı, alış ve bırakış tarihini girdikten sonra farklı araç kiralama firmalarının tekliflerini karşılaştırabilir, size uyan aracı seçerek güvenle kiralayabilirsiniz.