Antakya Otelleri Ara

En uygun Antakya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Antakya otellerini listele.

Antakya Hakkında

Dünyanın en eski yerleşim alanları arasında bulunan Antakya, binlerce yıllık muazzam kültürü, enfes yemekleri ve her bütçeye uygun konaklama alternatifleri ile ziyaretçileri cezbediyor. Geçmişten bu yana birçok uygarlığı ağırlayan Antakya, aynı zamanda Hatay’ın şehir merkezini meydana getiren ilçe. Mezopotamya ile Akdeniz’i buluşturan coğrafya üzerinde yer alan bu kadim yerleşimde gezerken adeta zamanın içinde yolculuğa çıktığınızı hissedeceksiniz.  

Merkezdeki pek çok popüler turistik noktaya yakın Antakya otellerinde kaldığınızda tarihi şehrin nabzını rahatlıkla tutabilirsiniz. 30 binden fazla esere ev sahipliği yapan Hatay Arkeoloji Müzesi, özellikle muhteşem mozaikleri sayesinde göz dolduruyor. Yöreye özgü zeytinler ile zahter ve tuzlu yoğurt gibi ürünlerden satın alabileceğiniz Uzun Çarşı ise Antakya’da alışverişin başlıca duraklarından. Ayrıca Romalılar zamanından bölgeye miras kalan eski bir tapınak üzerinde yükselen Habib-i Neccar Camii, Hristiyanlık inancının dünya üzerindeki ilk ibadethanesi olarak bilinen St. Pierre Kilisesi, ülke tarihinde önemli yer tutan pek çok olaya ev sahipliği yapmış Hatay Meclis Binası, 1600’lü yıllardan kalan görkemli yapılardan Ulu Camii gibi noktaları ziyaret edebilirsiniz. 

Harbiye adıyla bilinen bölge ise daha çok yüksekten akan buz gibi şelaleleriyle meşhur. Özellikle yazın adeta sıcaktan kavuran günlerinde Antakya’ya seyahat ettiğinizde serinlemek adına rotanızı buraya çevirebilirsiniz. Suyun üzerine yerleştirilen masalarda oturarak meşhur Antakya lezzetlerini tatmak veya kahve molası vermek son derece keyifli. Antakya’ya rahatça ulaşmak için Türkiye’nin pek çok şehrinden buraya direkt olarak düzenlenen uçak veya otobüs seferlerinden biletinizi almanız yeterli. Üstelik merkezden İskenderun, Dörtyol, Samandağ, Erzin, Kırıkhan, Payas ve Arsuz gibi ilçelere minibüsle yolculuk mümkün. 

Antakya’da hem oda kahvaltı hem de tam pansiyon olarak konaklayabileceğiniz farklı Hatay otelleri mevcut. Üstelik dilerseniz tarihi yapılarda hizmet veren tesisleri tercih edebilir, böylece ziyaretiniz sırasında bölgenin eski dokusunu daha iyi hissedebilirsiniz. Antakya merkezde ayrıca toplantı odaları ve masaj seçenekleriyle hizmet veren modern oteller de yer alıyor. Son yıllarda yeme içme temalı gezilerin değişmez durakları arasına giren Antakya’da tepsi kebabı, humus, Lübnan mutfağında da çok sevilen mütebbel, kağıt kebabı ve künefe gibi lezzetler ise muazzam tarihinin yanı sıra bölgeyi adeta gastronomi merkezi haline getiriyor.

Antakya Galeri

Antakya Semtleri

Antakya Seyahat Yazıları

x