Edirne Merkez Araç Kiralama

Rezervasyon Sorgula

Rezervasyon İptal

Merkez Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Merkez
Edirne Merkez Hakkında

Türkiye’nin Avrupa tarafından kalan ve tarihte bazı dönemlerde devletlere başkentlik yapmış olan Edirne, Marmara Bölgesi’nin Trakya Bölümü’nde yer alıyor. Kentte ağırlıklı olarak Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma eserler bulunuyor. Sanat ve mimarlık açısından oldukça değerli olan bu eserler, kentin aynı zamanda geçmişini de iyi bir şekilde yansıtıyor. Edirne, aynı zamanda kültürü ile de öne çıkıyor. Bu sebepten dolayı kent her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor.

Edirne, Trakya’nın en büyük yerleşim birimleri arasında yer alıyor. Bu da gezilecek ve görülecek alanın fazlalığı anlamına geliyor. Edirne merkezinde rahat gezebilmek ve keşif süresi boyunca tüm yerler arasındaki mesafeyi en aza indirmek için araç kiralama seçeneğini düşünebilir ve değerlendirebilirsiniz.

Edirne merkezde kentin tarihini ve kültürünü göreceksiniz. Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserim” dediği camii olan Selimiye Camii, Edirne’de bulunuyor. Camii içerisinde tüm detayları düşünen Mimar Sinan, bugün dahi gezen herkesi etkilemeyi başarıyor. Bunun yanı sıra Rüstem Paşa Kervansarayı, Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi, Ali Paşa Çarşısı, Hafızağa Konağı, Edirne Tren Garı, Muradiye Camii, Edirne Adalet Kasrı, Edirne Sağlık Müzesi, II. Bayezid Külliyesi, Üç Şerefeli Camii, Bulgar Kilisesi, Büyük Sinagog gibi gezi durakları da görülmeye değer yerler arasında bulunuyor.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular